Завершення епопеї з СБУ та NIC.UA

Написано в Інше
  • Переглядів: 2204

Як вже я писав, 7 квітня сбу-шники прийшли і забрали всі сервери компанії nic.ua. Причин і наслідків справді є дуже багато і можна розписати про це надцять сторінок, але я намагатимусь все описати коротко і лаконічно.

 

Хто винен? Обидві сторони. СБУ могла не забирати сервери і цим самим не малювати збитки тисячам людей. Також СБУ могла б робити все по закону.  Захотіли закрити сайт – отримали рішення суду – закрили. Так вимагає законодавство. Але в СБУ повважали, що не царська це справа – бігати по суддях і просити рішення, тому надсилали звернення хостингу з вимогою НАДАТИ інформацію. Хостинг інформацію охоче видавав, при цьому вимагаючи рішення суду для закриття сайтів.

СБУ-шники опупіли від такого дотримання законів і вирішили показати, що тупа сила досі має більше значення, ніж всілякі там закони. При цьому вилучення серверів можна більше трактувати як помсту, а не як вилучення на раціональних підставах. Бо є така чудова функція, як копіювання інформації, але то надто складно для наших службовців безпеки.

З іншого боку хостинг теж міг би й закривати сепаратистські сайти без зайвої волокіти – сепаратисти і так не судилися б з ними. Але була інформація, що сепари погрожували працівникам хостингу. Не знаю наскільки це достовірна інформація, але це таки аргумент. От ви маєте хостинг і тут вам приходить запит СБУ на сайт якогось Петі з Горлівки. Ви пишете Петі, а Петя каже, що якщо закриєте сайт, ми вам офіс підірвем (або щось у цьому роді). Тут вже спрацьовує інстинкт самозбереження.

Взагалі вся ця ситуація дала і позитивні плоди. Компанія нарешті вирішила робити бекапи закордон, а також стверджує, що її нові сервери не можна просто так взяти і винести, бо вони важать по 300 кілограм штука. Але всі ми знаємо, що якщо СБУ захоче – вона й Боїнг винесе. Також сплюсували клієнтам час простою + 1 місяць безкоштовного хостингу. (ну хоч щось)

Ага, а в завершенні цієї ситуації – СБУ таки дозволила компанії скопіювати дані клієнтів і роздати ще 22-го числа. Даних там уйма, тому повністю всі сайти відновляться тільки через 4-5 днів, проте мої сайти вже відновили (не без наполягань, звичайно). Хоч на одному з них тепер якісь проблеми з DNS, але думаю скоро то виправиться.

В мене тепер головна цікавість – слідкувати що буде з сайтами, які мали 2-тижневий «простой». Трафік відновлюватися буде невідомо скільки, а індексацію буде ковбасити ще принаймні кілька місяців. Так і живем.

Коментарі   
Тарас Амброз
# Тарас Амброз 25.04.2015, 22:34
Вітаю. І який висновок для себе зробив? Будеш в Україні хоститись?
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата | Скарга
Третьосортний
# Третьосортний 25.04.2015, 22:40
Дякую. Ну якщо хостинг проплачений ще на кілька місяців, то принаймні ці кілька місяців ще буду. Висновок загалом такий - хоститись можна де душа захоче, головне регулярно робити бекапи. Поки залишатимусь в Україні, але бекапи в мене тепер будуть звичкою та й усе. Тим більше, що після одного такого прецеденту імовірність повторного з тим же хостингом знижується статистично у безліч разів, бо висновки роблять і сбу, на яких полилася тонна лайна і власники хостингу, які теж вийшли не зовсім ангелами в такій ситуації.
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата | Скарга
Додати коментар


2011-2020 Всі права захищено.
При копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт myslinsky.org обов"язкове, інакше - знайду і руки відірву :)
Designed by Me (or not).
Головна | Контакти | Про автора