Нідерланди: друга країна та концерт Емінема

Написано в У вільний час
  • Переглядів: 4001

Як я вже писав в статті про Німеччину, основною ціллю мого цьогорічного туризму був концерт Емінема в Нідерландах. Тому після “тренувальних” першої подорожі за кордон та першого польоту — посеред спекотного липня ми вирушили в країну тюльпанів, марихуани та проституток.

Пишу я цю статтю таки аж в грудні, тому багато деталей, пов'язаних з вищевказаними речами я позабував. Але точно пам'ятаю, що тюльпанів ми не бачили, бо сезон весною, а не влітку.

Політ

На відміну від люфтганзи, якою ми летіли в Німеччину, цього разу туди ми летіли датською KLM, а на зворотній дорозі — вітчизняним МАУ. На цей раз нас телепортував боїнг, а це вже трошки великий літак. Враження чудові, як і вперше — закладені вуха і внутрішня радість усвідомлення польоту.

Та от про авіакомпанії напишу декілька слів. KLM на рівні люфтганзи — безкоштовна їжа, напої, чудове обслуговування. На звороті ж ми пізнали всі “радощі” перельоту з МАУ. Мало того, що вся їжа та напої (крім води) платні, так ще й коли до нас дійшла черга замовляти, їжі вже не лишилося. Тільки чіпси. Я мовчу вже про дико накручені ціни — ну нехай. Але я, принаймні, маю мати можливість замовити нормальну їжу, хоч і сиджу практично на середині літака. Але в них були настільки обмежені запаси, що хоч якоїсь їжі вистачило лише першим кільком рядам.

Ну, такі реалії. Розумію тепер людей, які готові на сто пересадок, лишень би не летіти МАУ. Крім цього, ще й на годину з гаком літак затримали, правда то вже навряд провина саме МАУ, але однаково враження негативне. І якщо комусь цікаве мовне питання, то персонал при зверненні відповідав українською мовою, хоч і з натяжкою.

Неймеген

По моєму плануванню вийшло так, що ми прилетіли за день до концерту. Концерт у невеликому місті Неймеген за 130 км від Амстердаму. Тому одразу з аеропорту ми вирушили туди, залишивши Амстердам на потім.

По дорозі я розглядав у вікно природу Нідерландів і вона мені видалась напрочуд схожою на нашу. Такі ж пагорби, поля, кольорова гама. Це сільськогосподарська країна, як не дивно, тому з Україною тут є дещо спільне. По дорозі безліч корів, овець, коней — типовий український сільський краєвид. Якщо не брати до уваги величезні вітряки, перфектні дороги, відсутність церков через кожні два метри та унікальну архітектуру.

Сам Неймеген нам надзвичайно сподобався. Він такий затишний, компактний, скромний і при цьому естетично шикарний. Високих будівель просто немає і через це навіть дихати там якось легше. Тут є красива набережна, річкою ходять баржі, а біля берегу пришвартовані яхти. Красиво, спокійно...а що ще треба?

Після війни місто було повністю знищене, тому його збудували заново. І коли я часто кажу, що Франківськ легше знести і збудувати заново, я, мабуть, помиляюся. Бо на місці виросте такий самий Франківськ з незаконними новобудовами, спірною архітектурою, перевищеною поверховістю та натиканими естетично відразливими церквами. А Неймеген хоч кожного понеділка знось — до вихідних буде відбудований ідентичний Неймеген, я впевнений.

В цьому місті ми провели найбільше часу, встигли попробувати різних європейських смаколиків, які купляли в крамниці та наминали в номері. Їли смачне морозиво в центрі та вечеряли в готельному ресторані з дивакуватими і життєрадісними офіціантами.

Концерт

Ніколи не був на масштабних концертах. Спочатку був засмучений, що доведеться їхати з відомого Амстердаму в якийсь-там Неймеген. Це ж додаткові клопоти з добиранням і т.д. Але в підсумку вийшло дуже вдало.

Концерт, по офіційних даних, зібрав понад 80 тисяч людей. Це дофіга. Це просто реально дофіга. Не знаю, як ми це пережили, але пережили. Враження особисто в мене перевершили будь-яку втому. Тим більше організовано все було досить круто, хоч в мене й нема з чим порівнювати. Жалію тільки про те, що Емінем через місяць випустив новий крутезний альбом, і, відповідно, на концерті цих пісень ми не почули. Ну та й нехай, в нього хітів і так стільки, що складно в один концерт все вмістити.

Амстердам

Після концерту ми ще подосліджували Неймеген і вирушили в Амстердам. До речі, залізниця в Нідерландах — вище будь-якої похвали. Була б така в Україні — я б вже давно об'їздив всі обласні центри. В деталях описувати не буду, просто там все зроблено максимально комфортно.

Отже, Амстердам вже виявився більш величним, звичайно. Тут і більші площі і оригінальніші будинки. Канали всюди — це само собою. І просто хмари туристів. Просто нереально багато туристів на кожному кроці. Через туристів я б для життя однозначно вибрав Неймеген, а не Амстердам. Ну але то таке, від них можна постаратися абстрагуватися.

Приїхати сюди і не поплавати каналами? Та де там. Тому ми зразу ж вирушили на екскурсійний катер, на якому протягом години слухали історію міста та його цікавих будівель. Мімімішні мостики через канали — вони всюди ніби й однакові, але при цьому різні. Треба уважно ходити, щоб вас не збив велосипедист, бо тут велосипедів більше, ніж людей.

Квартали червоних ліхтарів та кофішопи

Цього не вистачає Франківську (та й Україні) однозначно. Легально, красиво організовано, приваблює безліч туристів і, відповідно, безліч грошей в місцевий бюджет. Всі задоволені. Ну, крім консервативних закомплексованих христанутих франківських чиновників.

Висновки та враження

Нідерланди нам сподобалися більше, ніж Німеччина. Тут цікавіша архітектура, чути запах марихуани свободи, ці всі канали, баржі, мімішні будиночки. Крутезна країна. Вся інфраструктура заточена під велосипеди навіть більше, ніж Мюнхен (хоч клімат холодніший) і їх тут значно більше.

Звичайно, життя тут дороге. Вистачає і своїх проблем, в Амстердамі от нещодавно прибрали відомий напис “I Amsterdam”, бо навколо нього постійно було надто багато туристів, що, звичайно ж, не до вподоби місцевим жителям. Але однозначно країна цікава і бажання відвідати колись її повторно досить сильне.

Наступний пост буде або про підсумки року, або мої роздуми про подорожі загалом та їх користь/шкоду для життя. Побачимо.

Коментарі   
Галя
# Галя 13.03.2019, 19:53
Цікавий відгук про Нідерланди,дуже сподобалось.
Скарга

2011-2020 Всі права захищено.
При копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт myslinsky.org обов"язкове, інакше - знайду і руки відірву :)
Designed by Me (or not).
Головна | Контакти | Про автора