Стосунки між людьми

Написано в Думки вголос
  • Переглядів: 14845

Лицемірство

Якщо ви не живете на безлюдному острові, то вам потрібні презервативи спілкування з іншими людьми є досить важливою річчю. Є така беззаперечна штука, як соціум... Люди постійно спілкуються. Одні на цьому заробляють мільярди, створюючи соціальні мережі, інші не уявляють свого життя без спілкування. Розмовляти з іншими людьми нам хочеться, бо вони фізіологічно подібні до нас. Також таким чином люди тікають від своїх внутрішніх(душевних) проблем.

Спілкування не відбувається виключно за допомогою розмови. Багато людей спілкуються нетрадиційно через свої фізичні вади, а також через науковий прогрес люди надають перевагу інтернету. Це просто фізична і психологічна потреба людини - спілкуватись.

Та я щось захопився і розповідаю вам про те, що всі давно знають... Перейдемо далі. Чому людині потрібно вміти правильно спілкуватись? Бо при навчанні, влаштуванні на роботу це може грати основну роль. Не завжди правильно висловлювати свою думку, адже це може вам тільки нашкодити.

Наведу приклад: ви не по своєму бажанню потрапляєте в колектив людей, які, скажімо, люблять розмовляти про теніс. Ви постійно слухаєте ці розмови і піддакуєте, пробуєте самі бути в курсі подій зі світу тенісу, хоча при цьому ви вважаєте, що теніс - це найзанудніший вид спорту, який ви ненавидите всією душею. Проте ви роками мовчите і продовжуєте тримати свою думку при собі. Чому? Бо від стосунків із цими людьми залежить ваша робота/освіта чи щось інше...

В житті тільки одиниці людей можуть піти проти колективу, проте це вже особливості характеру. Але це ніколи до добра не призводить. І такого, як в фільмах нема - щоб гордо всім довести свою правоту і при цьому ще й заслужити повагу.

Та одна тематика розмов, яка вам не по душі - це ще не біда. От коли люди кардинально різні, тоді виникають глибокі конфлікти. І тут вже мало людей можуть стримуватись - різнобічні погляди проявляються майже у всіх сферах, тому працювати/навчатись поруч з такими людьми неможливо.

Проте кожна людина вважає, що вона найкраща. Виникає конкуренція, яка зі сторони виглядає, як поєдинок двох баранів.

Та це з точки зору об"єктивності третьої особи. А реально взяти для прикладу мене. Наразі я закінчую школу, готуюсь до вступу і всяке таке... 11 років я провчився в одній школі, при цьому склад моїх однокласників змінювався рідко. Але від самого першого класу я вчився тільки з кількома однокласниками, які є зараз. Багато поступили після 9 класу, а ще частину я знав не так добре(паралельні класи).

Отже, в школі потрібно постійно пристосовуватись. До нових людей, до вчителів. Проте вчителі це вже інша розмова, адже це зовсім не та вікова категорія.

Насправді школа вчить спілкуватися...спілкуватися з придурками(сплагіатив цю фразу з вконтактів). А точніше з різними соціальними прошарками населення. Це мабуть єдина користь від школи...

Будьмо відверті, з різними людьми ми спілкуємся по-різному(не враховуючи нових людей). Чим довше ми знаємо співрозмовника, тим краще ми знаємо чим його зацікавити, як почати розмову ітд... При цьому ми мимоволі вивчаємо поведінку, манери, інтелект.

От скажіть, ви будете одинаково спілкуватись із своїм босом та сусідом-алкоголіком? Та ніколи в житті.

З цього виходит ще один висновок - треба справляти хороше перше враження. От коли я знаю своїх однокласників практично з пелюшок, то я вже просто їх читаю, як відкриту книгу. Я запросто можу вгадати наступну фразу в розмові ітд... Перше враження від своїх однокласників я не можу пам"ятати, бо був малим, проте загальне враження про них формується із тих останніх років, що ми пробули разом.

Але надалі в житті, якщо ви при знайомстві складете погане враження, то виправити це дуже складно. Тому старайтесь принаймні прикидатись, що вам не начхати на співрозмовника, навіть якщо це справді так :).

пі.ес. щось мене занесло на психологічну тематику, попробую наступного разу щось внятніше написати :)

Коментарі   
gorih
# gorih 19.01.2012, 23:48
Після 5 років після закінчення школи вже забув як називаються однокласники. Деколи навіть забуваю що той чи інший зі мною вчився, тільки тих що з ними спілкуюся
Скарга
Третьосортний
# Третьосортний 20.01.2012, 00:04
Цитую gorih:
Після 5 років після закінчення школи вже забув як називаються однокласники. Деколи навіть забуваю що той чи інший зі мною вчився, тільки тих що з ними спілкуюся

ну не вірю, щоб прям так позабував. все-таки безліч років...не знаю, звичайно, що з усіма контакт не можна тримати, але не думаю, що це колись стреться з пам"яті
Скарга
Akceptor
# Akceptor 20.01.2012, 09:42
Ключовий момент історії: треба прикидатися? Треба вдавати, що тебе цікавить якась фігня, яка цікавить твого боса щоб не втратити роботу?
Не згоден абсолютно. Купа моїх друзів є футбольними фанами, я відверто їм кажу, що футбол не розумію, не дивлюся і не люблю - все ок, ніхто не посварився через це.
Купа знайомих є професійними радіомоделістам и, літають на високому рівні. Я літаю лише тому, що це мені подобається і вибрав простий у керуванні девайс. Абсолютно не приховую, що боюся вертольотів і всі сприймають це нормально.
Нерідко сварився з людьми, які мені є начальниками в певному розумінні. В результаті завжди приходили до консенсусу, хоча конфліктів було купа. Якщо роблять лажу, то треба про це казати в очі, а не усміхатися і шурхотіти за спиною.
Колектив це колектив, але люди - не стадо баранів, аби всі однаковими були
Скарга
Третьосортний
# Третьосортний 20.01.2012, 15:49
Цитую Akceptor:
Ключовий момент історії: треба прикидатися?

ну я ж написав, коли ти потрапляєш в новий колектив, а не коли ти вже притерся. звичайно, через деякий час вже можна безпроблемно йти проти всіх, але хіба в перший же день роботи ти будеш виступати проти колективу?
Скарга
Мороз
# Мороз 20.01.2012, 19:12
Akceptor, а на чому літаєш, і де купував?
Скарга
Oleg-Casper
# Oleg-Casper 29.08.2012, 19:12
Треба зі всіма спілкуватись одинаково! І з сусідом-алкогол іком, ти ніколи не знаєш. як тебе життя поверне!!!
Не зверхньо, а з розумінням і зі своєю думкою, тоді й інші будуть розуміти!
Правда в мене є погана риса характеру, комусь очі сказати правду, яка йому ріже (в очі)...
Тому я рідко затримуюсь на роботах :-|
Скарга

2011-2020 Всі права захищено.
При копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт myslinsky.org обов"язкове, інакше - знайду і руки відірву :)
Designed by Me (or not).
Головна | Контакти | Про автора