Використання та переваги трансформаторів з сухою ізоляцією

 • Переглядів: 164

Сухий трансформатор (СТ) – це електротехнічний пристрій для перетворення електричного змінного струму. Оскільки при роботі трансформатор нагрівається, у ньому передбачена повітряна система охолодження.

Де використовуються СТ?

Сухі трансформатори, завдяки своїй специфічній конструкції, використовуються як у міській інфраструктурі, так і в промисловості. Вони застосовуються там, де потрібне дотримання заходів екологічної безпеки. В основному їх використовують для електропостачання систем електричного наземного транспорту, тягових і трансформаторних підстанцій, живлення виробничих цехів (навіть у портах).

qAiGr1Eqk2KfUC-yR95Nhz1e5I9rDwCjBidSGYNUs3rn4fPpMKOJAdDrLfvfrD2eTr8esDV0w1p0cXEvkoy5UF9U6PZBkQGYehhibwOVPHT2JoJK1G_7SRRWnCVfgwH9SkwHn2k24qBopVz8dg

 

Головні завдання, що вирішують СТ:

 • Розподіл електроенергії.

Надійна конструкція та відсутність протікання мастила, забезпечують встановлення сухих трансформаторів у приміщеннях та на територіях адміністративних будівель, таких як, банки, лікарні, торгові та розважальні центри, офіси, навчальні корпуси, IT-центри. Вони широко застосовуються у інфраструктурі міста: військових об'єктах, аеропортах, морських платформах та портах, складських терміналах, для житлово-комунального комплексу та у промисловості.

 • Підвищення електроенергії.

Застосовуються у вітроенергетиці, на геліостанціях та ТЕЦ, використовуються у промислових електроустановках.

 • Перетворювачі та випрямлячі.

Застосовуються на підприємствах безперервного циклу, у вантажопідйомних системах, у системах кондиціювання повітря та у конструкціях індукційних печей, зварювальних ліній та насосних установок.

 

Переваги сухих трансформаторів:

 1. Конструкція досить надійна і не потребує спеціальної системи пожежогасіння.
 2. Досить низький рівень шуму і безпечна та не дорога експлуатація дозволяють оптимізувати систему електропостачання, за рахунок установки всередині приміщення.
 3. Незважаючи на те, що купівля такого обладнання є досить дорогою, споживач значно економить електрику за рахунок мінімізації втрат у кабелях низької напруги.
 4. Сам трансформатор також знижує витрати за рахунок зниження втрат на холостий хід і коротке замикання. При середніх навантаження втрати знижуються на 45%, при високих на 45%.
 5. Екологічно безпечний при низьких викидах вуглекислого газу та має малий негативний впливу на екологію. Після закінчення терміну експлуатації трансформатора всі конструктивні матеріали переробляються та утилізуються.
 6. Не потребує попередніх підготовчих робіт, як, наприклад, будівництво майданчика для обладнання.
 7. На відміну від масляних трансформаторів, застосування повітряного охолодження підвищує перевантажувальну здатність. Трансформатори мають стійкість до короткочасних повторюваних навантажень (наприклад, великих пускових струмів). Працюють у перевантаженому стані доти, поки обмотки не нагріються понад допустиму довготривалу температуру. Здатність навантаження можна збільшити за допомогою примусової вентиляції. На випадок аварійних ситуацій, при непрацюючому паралельному трансформаторі, запас потужності забезпечується за допомогою додаткового охолодження.
 
 
 

2011-2020 Всі права захищено.
При копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт myslinsky.org обов"язкове, інакше - знайду і руки відірву :)
Designed by Me (or not).
Головна | Контакти | Про автора