Земельні війни

Написано в Інше
  • Переглядів: 1813

Ніколи не вважав сільськогосподарську галузь чимось дуже цікавим, проте відколи почав працювати в цій сфері – думка трохи змінилася.

Для початку варто сказати, що юридичні знання мої наразі дозволяють тільки зрозуміти всю недолугість вітчизняного земельного законодавства. Тонни бюрократії, яким не видно кінця-краю, хіба так можна працювати в 21 столітті? Виявляється, можна.

 

Окремої «похвали» заслуговує закон України про оренду землі. Якщо інвестор якимсь дивним чином і вирішив обробляти українські землі, то для цього йому треба буде орендувати землю, яка знаходиться зазвичай в приватній власності. Тут виникають перші складнощі – раніше термін оренди складав 5 років, тепер – мінімум 7. Процедура пролонгування зовсім незрозуміла – в самому законі пише, що договір можна продовжити простою додатковою угодою, проте на практиці, скоріше за все, доведеться повністю перезаключати договір.

Переважне право орендаря на подальшу оренду – це фікція, яка не несе за собою нічого корисного. Прийшла інша компанія додому і запропонувала договір? Окей, підписуємо, не дивимося і навіть не ставимо до відома теперішнього орендаря.

Не дуже чесні компанії так і роблять – заманюють сільський контингент «грошима зразу» у вигляді «грошової допомоги». При цьому чомусь кажуть, що в разі не заключення договору з ними, отриману суму доведеться повертати в 3-кратному розмірі.

Які документи при цьому підписують люди – я ще дізнаюся і згодом напишу. Допомога – вона на те і допомога, що по закону не повертається.

Правда я знайшов цікавий висновок Верховного Суду при подібній ситуації – орендар добросовісно виконував свої обов’язки, а тут прийшов «потенційний орендар», який змусив людину підписати новий договір оренди до спливу строку старого. В підсумку земельна ділянка віддається в користування діючому орендарю за рішенням суду.

Багато людей взагалі не читають те, що підписують. Це я бачу наочно по кілька разів на тиждень. Хіба так складно сісти і перебігти очима 3-сторінковий договір? А раптом в ньому вказано, що ви погоджуєтесь на довічне рабство?

Деякі компанії використовують таку юридичну безграмотність людей в корисливих цілях. Тим більше, що в сфері сільського господарства орендодавці – переважно старші люди з сільської місцевості, які взагалі не цікавляться юридичними тонкощами передачі своєї землі в оренду.


2011-2020 Всі права захищено.
При копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт myslinsky.org обов"язкове, інакше - знайду і руки відірву :)
Designed by Me (or not).
Головна | Контакти | Про автора