Особливості національного шахрайства

Написано в Інше
  • Переглядів: 4319

Росіяни теж не пасуть задніх в способах шахрайства :)

Пошук нової квартири для проживання став для нас захоплюючою пригодою з погонями, перестрілками, шахрайством і дивними людьми.

Врешті, за два тижні ми таки знайшли квартиру, в яку і заселимось в середині липня. А тим часом хочу описати вид шахрайства, з яким мені довелося зіштовхнутись.

 

Більшість оголошень про оренду, зрозуміло, були шукані на «олеікс» (сландо, єдріть). Спочатку треба сказати, що люди не вміють складати оголошення. Левова частина взагалі без фотографій (ну блін, в 2015 році складно клацнути кімнати на мобільний), ще частина – з однією чи кількома фотографіями, але без фото кухні чи ванної. Чи навпаки – фото кухні є, а нема фото кімнати.

Ще частина оголошень є брехливими в описі. Я дзвонив по оголошенню, що квартира знаходиться в районі «Метро», а виявилося, що район навіть приблизно не той і крім того це взагалі не квартира, а частина особняку. Ну от нафіга так складати оголошення?

Зрозуміло, що більшість оголошень подані ріелторами, які відповідно хочуть свої 50% за звідництво. Тому пріоритетніше шукати оголошення від власників, щоб не сплачувати комісії. А якраз у цій сфері я і наштовхнувся на шахрайство.

Наче непогане оголошення з детальним описом всього, що є в квартирі. Правда фотографій нема, ну нехай. Дзвоню. Для крутішої правдоподібності чоловік по ту сторону слухавки відповідає шепотом і каже, що він зараз дуже зайнятий і передзвонить пізніше. Через годину від нього дзвінок. Проте він тільки мене набирає і зразу ж збиває – щоб я передзвонив.

Перший дзвіночок – людина здає квартиру в центрі міста і економить на рахунку? Вже підозріло.

Передзвонив я йому, одним словом, і почав питати за квартиру. Зразу зрозуміло, що в людини підвішений язик – почав розказувати, що завтра їде в Іспанію, раніше в квартирі жила його племінниця, здає вперше і хоче на тривалий термін. Ще й сказав, що оплатою комунальних буде займатись його 73-річна бабця. Розказав про техніку в квартирі і меблі. Місце розташування – біля ЦУМу і це новобудова. Другий дзвіночок. Бо біля ЦУМу практично немає новобудов. Ну ок, домовляємося про зустріч через годину.

Через хвилин 20 дзвінок – мужичок наче пробив колесо і сказав, що запізниться на хвилин 10-15. При цьому для більшої театральності – голос був захеканий.

Ще через 20 хвилин дзвінок – голос ще більше захеканий і зовсім скромно незнайома людина просить мене про послугу. Виявляється, що мужик займається перегоном машин з Польщі і має зробити проплату полякам буквально за 10 хвилин, а свій телефон забув в офісі і має при собі тільки службовий телефон, на якому закінчилися гроші на рахунку. Моє завдання полягало в тому, щоб я поповнив йому рахунок в найближчому терміналі. Останній дзвіночок :)

Мужичок був культурно посланий на три веселі каруселі і більше не дзвонив. Через день в соцмережах я побачив пост про цього шахрая – історія була практично та сама.

Зразу після цього невдалого розводу я скопіював заголовок оголошення в Гугл і отримав добрий десяток таких самих оголошень (відрізняються тільки деякі деталі в описі) в різних містах України. На саме оголошення я подав скаргу і через кілька годин його вже не було.

Що тільки не придумають шахраї, щоб не працювати, а отримувати гроші від довірливих людей. Зрозуміло, більшість не клюне на таку уловку, але нехай кожний десятий повірить – і вже успішна діяльність.

Через кілька днів я натрапив на подібне оголошення, проте вже не хотів витрачати свій час на балаканину, тому відіслав на вказаний номер смс «Ваше місцезнаходження передано в правоохоронні органи». Може й не подіяло, але я щиро надіюся, що шахрай наклав трошки в штанці і давав драпу. Принаймні, після цього таких оголошень я вже не бачив.

Додати коментар


2011-2020 Всі права захищено.
При копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт myslinsky.org обов"язкове, інакше - знайду і руки відірву :)
Designed by Me (or not).
Головна | Контакти | Про автора