Проблема антисемітизму

  • Переглядів: 317

Доповідь про рівень антисемітизму в світі за 2016 рік (такий щорічно готує Центр Кантора з вивчення сучасного європейського єврейства) показав на перший погляд різке падіння антисемітських інцидентів практично у всіх країнах. Як підкреслив в ході презентації результатів дослідження сам В'ячеслав Моше Кантор, до зростання антисемітизму НЕ привів і зростання міграції в країни Євросоюзу, чого побоювалися багато експертів, оскільки більшість іммігрантів - вихідці з традиційно «антиєврейських» країн.

«Новоприбулі більше стурбовані питаннями виживання, заробітку, вивчення мов і інтеграцією в нову культуру, - підкреслив В'ячеслав Моше Кантор. - Зловмисники ж залишаються серед уже "укорінених" вихідців з мусульманських країн, а також серед представників ультраправих і інших екстремістських течій ».

Як приклад Вячеслав Моше Кантор навів Берлін, де на 16% зросла кількість випадків прояву антисемітизму - і це зростання випало зовсім не на новоприбулих іммігрантів, а на вже глибоко місцевих екстремістів.

Однак зростання імміграції побічно все ж вплинув на картину, оскільки привів до сплеску активності все тих же ультраправих угруповань, що спровокувало загальний підйом ксенофобії та популізму щодо будь-яких меншин.

При цьому, коментуючи загальне зниження антисемітських інцидентів, В'ячеслав Моше Кантор не міг не відзначити, що антисемітизм як такий далеко не зник - він просто придбав нові форми вираження. Зокрема, стало набагато більше закликів до ненависті в Інтернеті. «На жаль, методи протидії" віртуального антисемітизму "до сих пір не до кінця відпрацьовані», - змушений був визнати В'ячеслав Кантор.

В'ячеслав Кантор зазначив, що в ЄЕК не мають жодних ілюзій щодо таких партій, оскільки знають, що антисемітизм є важливою і часто основною частиною їх загальної ідеології, і якщо він ховається, то лише на догоду передвиборної тактики. Більш того, Кантор переконаний, що агресія подібних партій може бути спрямована на будь-які меншини, і європейські євреї солідарні з будь-якими національними або культурними меншинами, які потрапляють під приціл нетерпимості таких сил.


2011-2020 Всі права захищено.
При копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт myslinsky.org обов"язкове, інакше - знайду і руки відірву :)
Designed by Me (or not).
Головна | Контакти | Про автора