Які квіти можна сіяти вже в січні

  • Переглядів: 716

Дачний сезон для багатьох починається вже в студеному січні. Особливо нетерплячі городники в кінці місяця поспішають посіяти на розсаду навіть пізньостиглі сорти овочів, хоча з цим поки можна почекати. У квітникарів своя турбота - своєчасний посів деяких красивоквітучих рослин, щоб була можливість вдосталь намилуватися ними за літо.

Кого-то можуть здивувати настільки ранні терміни, але вирощування деяких квіткових культур і справді можна (а окремих - просто необхідно) починати в середині зими. Що це за квіти, які тонкощі їх посіву, які умови необхідні для їх культивування, дізнайтеся прямо зараз.

Умови для вирощування розсади квітів взимку

Отримання власної розсади заняття захоплююче і досить вигідне. Профіти, які можна отримати при цьому, такі:

  • потрібно менше трудовитрат на прополку квітників, оскільки культурні рослини відразу домінують над бур'янами;
  • виростити квіти з насіння http://agrolife.ua/semena-cvetov.html набагато дешевше, ніж з покупної розсади;
  • більше шансів прикрасити ділянку саме тими квітами, які хочеться мати, т. к. вибір насіння в магазинах куди багатшим, ніж асортимент готової розсади;
  • вирощені через розсаду рослини зацвітають набагато раніше, а цвітуть довше в порівнянні з посіяним безпосередньо в грунт;
  • при правильному підході до вирощування якість власної розсади вище, ніж магазинний.

Закономірним є питання, який підхід до вирощування розсади слід вважати правильним? Факторів, що впливають на отримання здорової розсади, безліч. Це якість насіння, почвогрунта, посадочних ємностей, а також умови зовнішнього середовища: температура повітря, його вологість, освітленість. Не зайве враховувати, чи сприятливий той чи інший день для посівів, - в місячному календарі можна знайти підказку.

Важливі всі фактори в сукупності, але найскладніше взимку з освітленістю. Природного світла для сходів може не вистачити навіть в березні, а вже за короткий січневий день сонечко не в змозі наситити сіянці своїми променями. Виростити в цей період міцну розсаду без досвічування неможливо, не варто і намагатися.

Місця, де ви плануєте розмістити посадочні ємності, доведеться оснастити джерелами штучного освітлення. У їх якості допустимо використовувати люмінесцентні лампи ЛБ, ЛБТ. Але найефективніше для досвітки спеціальні фітолампи: під їх впливом поліпшується схожість насіння, активізується ріст молодої розсади.

З огляду на сказане, можна резюмувати, що в січні є сенс сіяти насіння тих кольорів, призначених для подальшої посадки у відкритий грунт, у яких тривалий (130-180 днів) період від сходів до цвітіння, або туговсхожі насіння. Тепер варто розглянути, які саме культури можна починати вирощувати в січні і деякі нюанси їх посіву.


2011-2020 Всі права захищено.
При копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт myslinsky.org обов"язкове, інакше - знайду і руки відірву :)
Designed by Me (or not).
Головна | Контакти | Про автора