Казочка про «вищу» освіту в Корупландії

Написано в Інше
  • Переглядів: 7207

Вашій увазі пропоную прочитати художній твір фантастичного жанру, де будь-які співпадіння з реальними фізичними чи юридичними особами та збіги з реальністю є випадкові.

Розповім вам історію про хлопчика (мого друга), який після закінчення школи вирішив вступити в найбільший ВНЗ свого міста. Місто називалося, скажімо, Понтівськ.

Почнемо з передісторії. Здавна вважалося, що віддати свою дитину вчитися у хороший (або хоч-якийсь) ВНЗ автоматично означало забезпечити їй безхмарне майбутнє, в якому вона стане чудовим професіоналом, стрибатиме з веселки на веселку і отримуватиме гроші мішками. А якщо ще й спеціальність пов’язана з вивченням законів країни, яку назвем, скажімо, Корупландія, то дитина зможе взагалі зрозуміти як обходити ці закони і жити безхмарно та щасливо.

В більшості випадків (відсотків 70 мінімум) на цей факультет дітки йшли за велінням мудрих всезнаючих батьків, як і вчинив герой нашого твору. Ще 30% думали, що в Корупландії можна захищати справедливість, а закони писані для людей, тому потім дещо розчаровувалися.

Та давайте перейдемо ближче до самого навчального закладу. Спочатку розглянемо контингент. Враховуючи, що поступали сюди діти не лише з Понтівська, але й з навколишніх Селівська і Запупінська, громада вийшла тут дуже різношерста.

Є як і прості студенти з простими батьками і без серйозних амбіцій, так і мажорики з мажорними батьками і чужими (батьківськими) амбіціями. Останні трохи таки переважали статистично, бо якось треба пояснити забиту під зав’язку автомобільну парковку ще з першого (!) курсу.

До речі, цікава особливість студентів, які вже на першому курсі приїжджали у ВНЗ на чотирьох колесах – кожен свято вірить, що це саме його транспортний засіб, хоч купили і заробили на нього явно батьки.

Та давайте більше розповімо про самі особливості навчання. Не зважаючи на те, що оплата за навчання саме в цьому інституті одна з найбільших, досить дивно було почути розпорядження керівників про проведення дистанційного навчання під час зимових канікул.

Можна лише здогадатися, як мала працювати така освіта, бо сайт із такою «дистанційкою» практично не працював, про юзабіліті та глючність краще взагалі не згадувати. Свої джерела підказали, що тим займався таки справжній програміст та ще й за нормальну зарплату. Дивно, бо школярі середніх класів змогли б організувати всі необхідні функції та ще й безкоштовно.

Рівень комп’ютерного забезпечення в класах інформатики впевнено не покидає 90-ті роки. Також спірним є наявність ліцензії на передову і прогресивну Windows XP. Хочу знову ж таки нагадати, що оплата за навчання тут одна з найвищих, а за вартість автопарку викладачів впевнено можна поремонтувати всі дороги в Понтівську (кілька разів).

Та хоч інноваціями там і не пахло, пахло чимось значно гіршим. Весь четвертий поверх прекрасного корпусу цього ВНЗ демонстрував протягом всіх років повний спектр туалетних запахів. І ми говоримо явно не про освіжувачі повітря.

Особливо захоплювала внутрішня безпека – на кожному поверсі можна помітити яскраву наклейку, де йдеться про відеоспостереження. Проте самих камер (чи принаймні муляжів) знайти нікому так і не вдалося.

Викладачі – це окремий контингент, про який хочеться розповісти детальніше, адже від них залежить якість освіти.

На першому курсі  мій друг вперше зрозумів, що далеко не всі викладачі такі чесні, якими хотіли здаватися. Роки минали і до завершення навчання вже хлопець сформував своє бачення.

За чотири курси навчання йому викладали кілька десятків викладачів. ВСІ, за винятком кількох, любили більше гроші, ніж якісну освіту.

Особливо тішив один із викладачів, який перед кожним семінаром горланив «Слава Корупландії», а потім відкрито брав напряму у студентів по 50 гривень до майдану і по 70 після подяки за перездачі та гарно написані контрольні роботи.

Відразу потрібно зробити поправку -  це не означає автоматично, що викладачі погані спеціалісти і погано викладали. Справді, значна (проте недостатня) частина викладачів вміла зацікавити та розповісти щось нове.

Також це не означає, що неможливо провчитися без грошей. Якщо маєш клепки, або зубриш 24 на 7, то без проблем все здаєш. Ну і звичайно не потрібно конфліктувати з викладачами, бо у багатьох з них манія величі і несприйняття критики.

Та вища освіта в ідеалі повинна передбачати гнучкість в плані вибору напрямків навчання. Тобто у вищезгаданому ВНЗ мали б давати вибирати кожному студенту вузькоспеціалізований напрямок вже після першого ж курсу, якби мета цього закладу була б справді випустити хороших спеціалістів. Але ж ні, максимум, на що можна розраховувати – вибрати один-два другорядних предметів на третьому-четвертому курсах.

Порадувала мого друга також і «відокремленість»laughing церкви від держави та освіти. Чомусь предмет під назвою «релігійна етика» звівся чисто до «християнської етики». Та й викладала цей предмет особа, яка явно мала б перебувати в камері з м’якими стінами.

Підсумок від автора

Як бачите, вища освіта в нас зовсім не заслуговує називатися «вищою», бо вона заганяє людей в рамки. Не приносить жодної практичної користі, не дає досвіду. Ви уявляєте собі людину з явним IQ нижче 60, з невмінням висловити свої думки, з невмінням МАТИ свої думки і з дипломом бакалавра юриспруденції? От я не уявляю, бо мені не треба уявляти – я знайомий з живими прикладами.

Нічого страшного б не було, якби це були поодинокі випадки, але повірте мені – це масове явище. А через тотальну корупцію в державних органах, таких людей «пропихують» на високі посади їхні впливові та багаті батьки, які вважають, що роблять добро своїй дитині і не бачать, скільки зла через це робиться суспільству.

Це б хоч трохи прощалося, якби викладачі ДЕРЖАВНОГО ВНЗ отримували гідні зарплати і були професіоналами, а не працювали «по знайомству», якби був прозорий добір таких викладачів і перевірка на плагіат всіх їх «наукових чи докторських» робіт.

Чи уявляєте ви собі користь від юридичної освіти, якщо за всі роки навчання вас не навчили складати договора, писати позовні заяви? Чи є якась практична користь від такої освіти, якщо випускник не отримав інформації про такі важливі речі, як купівля нерухомості, взаємодія з державними органами, отримання адміністративних послуг?

Реформи в Корупландії – це добре, тільки вони всі перетворюються в пил, поки немає головної реформи – реформи освіти. Якщо зробити таку реформу, то наступні реформи точно будуть у всіх сферах. Так, не відразу, проте через 5-10-20 років, коли випускники зі справжньою вищою освітою почнуть керувати країною.

Коментарі   
PVS
# PVS 26.07.2016, 11:05
"Дипльомовані шпеціялісти" пропхані в державні структури так і будуть крутитися в болоті державних структур. Ті хто нормально вчилися знайдуть свою нішу в нормальних фірмах. «Весна покаже хто де ....»

Вища освіта потрібна щоб 5 років від військкомату відмазуватися, а не щоб знання здобувати - знання і без неї прийдуть, якщо в голові все в порядку. Хоча - таки так - якби вона ще й щось вчила, це би був приємний бонус.
Скарга
Третьосортний
# Третьосортний 26.07.2016, 14:26
Стосовно тих, хто нормально вчилися і знайдуть нішу в нормальних фірмах - мушу трошки не погодитися. Бо якраз ті, які найкраще вчилися, потім працюють за копійки на тих, хто не вчився взагалі, і це вже скоріше правило, а не винятки :-?
Скарга
MrVigner
# MrVigner 01.08.2016, 11:39
Повністю з цим згоден) З власного досвіду знаю: в моїй групі все так само - відмінники працюють в школі, а такі як я на роботах з кращою зарплатою працюють.
Скарга
Дорохов
# Дорохов 30.08.2016, 18:44
такі як ти це мажорики?
Скарга

2011-2020 Всі права захищено.
При копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт myslinsky.org обов"язкове, інакше - знайду і руки відірву :)
Designed by Me (or not).
Головна | Контакти | Про автора