Переваги акумуляторного інструменту

  • Переглядів: 292
Основна і головна перевага акумуляторного інструменту викладена в його назві. Інструмент має здатність автономної роботи, тобто його можна використовувати в будь-якому місці та в будь-яких умовах. Такий інструмент є на озброєнні в аварійних і сервісних служб, у монтажників покрівельних систем, складальників комп'ютерної техніки та меблів, в обробників і будівельників. У порівнянні з іншими видами автономних інструментів, наприклад, з інструментом на бензиновій тязі, акумуляторний легший, зручніший і практично безшумний в роботі.

У порівнянні з електроінструментом, що працює від мережі електроживлення, акумуляторний також має ряд переваг: нема потреби шукати подовжувач при проведенні робіт на віддаленому від електромережі ділянці; не виникає небезпека пошкодження електрокабелю під час роботи; акумуляторний інструмент повністю електробезпечний. До речі, акумуляторні інструменти радимо замовити, перейшовши по ссылке, не гаючи часу.

Максимальна напруга навіть у найпотужніших моделях не перевищує 24V. На жаль, сьогодні навіть при розвиненій технології виробництва акумуляторних батарей інструменту як і раніше необхідна електрична мережа. Автономний час роботи від однієї батареї становить кілька годин. Виробник частково розв'язує цю проблему, комплектуючи інструмент відразу двома акумуляторами.

Практично всі різновиди електроінструментів існують в варіантах з живленням від акумуляторних батарей. Найпоширеніші з них - дрилі, шуруповерти, викрутки. Рідше зустрічаються гайковерти, дискові пилки, електролобзики, шліфувальні машини, фрезери, садові ножиці, циркулярні пилки. З появою потужних літій-іонних батарей став можливий випуск «важкої артилерії» - бездротових перфораторів.

Розглянемо докладніше основний вузол акумуляторного інструменту - батарею.

Зазвичай вона виготовляється у вигляді від'єднується блоку, але буває і вбудованою. Зустрічаються моделі, які дозволяють розміщувати батарею віддалено, поєднуючи її з інструментом за допомогою кабелю. Це робиться для того, щоб знизити вагу самого інструменту, наприклад, вийнявши батарею і помістивши її на поясі. Адже вага батареї іноді досягає 40% від ваги інструменту. Єдиний мінус батареї в тому, що потужність її обмежена розміром і вагою.

Батареї бувають NiCd (нікель-кадмієві), NiMh (нікель-метал-гібридні) і Li-ion (літій-іонні). Заявлена ​​місткість обумовлює тривалість роботи, а видається напруга впливає на потужність інструменту. Максимальна місткість в даний час обмежена 2,5 Ач, а збільшення цього показника неминуче призведе до збільшення ваги батареї. Розкид потужності в сучасному інструменті становить від 7,2В у побутову електровикрутку, до 24В у найпотужніших перфораторах.

Щоб використовувати акумуляторну батарею максимально довгий термін, необхідно дотримуватись деяких простих правил експлуатації. По-перше, батарею потрібно регулярно використовувати. Деякі компанії випускають цілі набори акумуляторного інструменту, розрахованого на використання з однаковими батареями однакової потужності. Такий тип інструменту використовує всього дві або три однакові батареї на весь комплект пристроїв. Це дозволяє дотримуватися рекомендовані умови експлуатації й не допускати тривалих періодів простою батареї.

Завдяки вибору такої стратегії знижується загальна вартість комплекту, бо не потрібно окремо купувати необхідний інструмент в комплекті із зарядним пристроєм і батареєю. Акумулятор просто переставляється з одного інструмента, що не задіяний у роботі, в інший. Запасний акумулятор тим часом перебуває на зарядці.

По конструкції інструмент, який використовує в якості джерела живлення батарею, схожий з мережевими аналогами. У ньому основними вузлами є електродвигун, редуктор для зміни частоти, патрон для затиску, блок управління з механізмом регулювання і настройки. Батарея зазвичай розташовується в рукояті пристрою. Вона або цілком розміщується в рукоятці, на зразок пістолетної обойми, або розміщена внизу рукояті, виконаної у вигляді підставки. У різних електромеханічних пилах батарея розташовується на станині біля електродвигуна. У болгарках акумулятор розташований позаду рукояті. З цієї причини габарити акумуляторних кутошліфувальних машин дещо більше, ніж у мережевих аналогів.

При зберіганні та експлуатації акумуляторного інструменту потрібно дотримуватися специфічні правила, пов'язані з використанням батареї. Не можна перевантажувати інструмент під час роботи. Також не рекомендується залишати інструмент під прямими сонячними променями або під дощем. За правилами, зберігати пристрій потрібно в сухому приміщенні з температурою, що не перевищує 50 ° С. Заряджати батарею слід тільки в фірмовому зарядному пристрої.

У порівнянні з інструментом, що використовують в якості джерела живлення мережа, на акумуляторний, як правило, встановлюються більш високі ціни через складної конструкції електродвигуна, а також витрат на виробництво батареї. Але зручності, які набуває споживач, купуючи акумуляторний інструмент, того варті.

2011-2020 Всі права захищено.
При копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт myslinsky.org обов"язкове, інакше - знайду і руки відірву :)
Designed by Me (or not).
Головна | Контакти | Про автора