Фурнітура для дверей: основи правильного вибору

Написано в Uncategorised
  • Переглядів: 831

Тривалість експлуатації вхідних і міжкімнатних дверей визначається якістю встановленої фурнітури: замків, ручок, петель. Кожен з елементів має свої особливості, які обов'язково повинні враховуватися перед покупкою.

Вибір петель

Двері закріплені в коробці за допомогою особливого виду з'єднань - петель. Їх кількість безпосередньо залежить від ваги дверного полотна. Якщо для міжкімнатних дверей досить двох точок з'єднання з дверною коробкою, то для вхідних дверей, як правило, використовується мінімум три елементи кріплення. З цієї причини перед покупкою петель потрібно врахувати матеріал, з якого вироблено дверне полотно. По виду механізму петлі підрозділяють на дві групи:

  1. із застосуванням опорно-радіального підшипника;
  2. кулькова основа.

Останній з варіантів працює тихо і служить максимально довго за рахунок міцного матеріалу (холоднокатана сталь). Зустрічаються і інші види петель, які відрізняються за способом відкривання дверей:

  • справа наліво;
  • лівосторонні;
  • універсальні.

Роблять петлі зі сталі (найбільш дорогий матеріал), латуні, а також із сталевого сплаву, покритого латунню. За ступенем міцності виграє перший варіант. Чим простіше петлі, тим легше зняти дверне полотно. Існують роз'ємні і нероз'ємні з'єднання. Роз'ємні припускають зняття двері, не чіпаючи кріплення до дверної коробки. У випадку з нероз'ємними потрібно спочатку виконати демонтаж петель. Відповідно, перед покупкою слід визначити для себе спосіб відкривання дверного полотна, а також вид кріплення. Якщо ви зібралися купувати меблеву фурнітуру, то великий вибір представлений на сторінці https://dveribelorussii.com.ua/catalog/furniture/

Замкові механізми

Якщо установка замку буде виконуватися на вхідні двері, то в даному випадку рекомендується максимально убезпечити об'єкт від ризику несанкціонованого проникнення. Для цієї мети підійдуть сувальдний і циліндровий замок. Вибити або висвердлити механізм не вийде за рахунок встановленої спеціальної накладки. Популярним є також комбіновані вигляд замку. Ще один поширений варіант - навісний замок.

Варто також відзначити, що крім різновиди замку варто враховувати і його клас. Існує 4 класу, кожен з яких визначає ступінь надійності замку від несанкціонованого проникнення. Чим вище клас замкового механізму, тим дорожче він обійдеться. Найбільш надійними є замки четвертого класу.

Ручки

Дверні ручки - це функціональний елемент конструкції, який відповідальний не тільки за відкривання, а й за якість цього процесу. Щоб при експлуатації не виникали складності, потрібно співвідносити вага дверного полотна і якість ручки (вид матеріалу, габарити). Чим важче двері, тим, відповідно, більш надійною повинна бути ручка. Дверні ручки можна зустріти з найрізноманітніших матеріалів:

  • скло;
  • металеві сплави, використовувані в авіабудуванні;
  • дерево.

Для вхідних дверей зазвичай вибирають ручки з металевих сплавів, використовуваних в авіабудуванні.

Крім того, ручки можуть бути прикрашені напилення золотом, нікелем або хромом. При виборі враховується ступінь комфорту при торканні: холодний / теплий матеріал, форма вироби.


2011-2020 Всі права захищено.
При копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт myslinsky.org обов"язкове, інакше - знайду і руки відірву :)
Designed by Me (or not).
Головна | Контакти | Про автора