Творець формату зображень GIF зажадав вимовляти його як «джіф»

Написано в Uncategorised
  • Переглядів: 1865

Творець одного з найбільш популярних форматів для анімованих зображень Стів Уілхайт вирішив давню суперечку на тему як правильно вимовляти «джіф» або «гіф». Програміст наполягає на тому, що вимовляти слід тільки «джіф». Нагадаємо, що формат GIF став відомий широкій аудиторії в 1987 році, створив його, тоді ще невідомий, програміст Уілхайт, співробітник компанії CompuServe. Цей формат дозволяє зберігати 256-кольорові зображення. Найбільш ефективним його застосування вважається для картинок з великою кількістю заливок однорідного типу, тобто найпростіших графічних зображень і логотипів.

Крім цього, даний формат використовується для анімації. За минулі 25 років формат GIF став одним з найбільш популярних стандартів зображень в інтернеті, таких як JPEG і PNG. За свою розробку Стів Уілхайт був нагороджений премією Webby. В інтерв'ю для The New York Times він повідомив, що ніколи самостійно не займався створенням анімованих зображень, але з усіх відомих йому анімацій, найбільш цікавою Уілхайт вважає «танцюючого немовляти», яка була створена в 1996 році. Уілхайт завершив свою кар'єру програміста в 2001 році, він дуже задоволений успіхом формату GIF, але висловлює крайнє обурення з приводу вимови.

За його словами, варто звернути увагу на те, що в GIF заголовна буква G повинна вимовлятися м'яко, тобто правильно говорити «джіф». Хоча, Оксфордський словник англійської мови передбачає дві вимови, але автор дав ясно зрозуміти, що бажає поставити крапку в цьому питанні. Що стосується вимови в російськомовних країнах, то для багатьох говорити «джіф» буде дуже незвично. Іноді в розмові може навіть проскочити назву картинок з цим форматом, як «гіфки».

Друзі сайту: вам можуть знадобитись зручні компьютерные столы, які ви можете придбати за найвигіднішими цінами!


2011-2020 Всі права захищено.
При копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт myslinsky.org обов"язкове, інакше - знайду і руки відірву :)
Designed by Me (or not).
Головна | Контакти | Про автора