Долар, нафта і космос

Написано в Думки вголос
  • Переглядів: 1704

Цей тиждень порадував кількома новинами. Це курс долара, ціна на нафту, вихід «Інтерстеллара» та здійснення місії Розетта. Всі ці події по-різному сприймаються людьми.

 

Почну, мабуть, з найвеселішого – 16 гривень за долар. З великим сумом на лиці згадуємо часи, коли долар коштував 8 гривень і з істерикою – коли 5.05. Причин цьому є декілька.

Для початку – це подорожчання долара щодо інших світових валют взагалі. Долар дорожчає, бо дешевшає нафта, от в чому прикол. А нафта дешевшає, бо хтось дуже хитрожопий. Поки дві версії – Саудівська Аравія валить ціни на нафту, щоб насолити США через надмірний американський видобуток, США і Аравія змовились проти утіПутіна і валять російську економіку. Другий варіант українцям більш приємний.

Взагалі, при низькій ціні на нафту має подешевшати газ для України. Це в теорії. На практиці ми поки маємо 16 грн за бакс і відповідно в два рази вищі ціни на імпортні продукти. А я люблю імпортні продукти. І заробляю я далеко не в доларах.

На фоні цього всього глобального звіздєцу ми бачимо, що падіння цін на нафту лише підвищило агресію расєї проти України. З дня на день всі очікують повномасштабного вторгнення. Ну а шо. Путіна почали щемити, рубль обвалився, економіка кришиться, що йому лишилось робити? Та йти до кінця. Я б на його місці взагалі почав рандомно пуляти ядерними боєголовками по планеті і кричати «во славу сотоНЄ».

Ну і фіг з тим. Поговоримо про щось реально захоплююче – про Інтерстеллар. Цей фільм я чекав давно, бо Макконахі отримав мій глибокий респект після ролі в «Справжньому детективі», ну а Нолан просто завжди показує рівень бога. Я взагалі прифігів, коли перші оцінки фільму були 9.5. Тепер вже тримається на рівні 9.0, проте вже зараз він входить в топ-3 кращих фільмів за всю історію. Взагалі зрозуміло, що аудиторія фільму дико не співпадає з аудиторію, наприклад, російського «Горько», тому зрозуміло чому такі високі оцінки.

Мало того, що картина показує глибоку драму завдяки грі акторів та атмосфери, так ще й наукова правдоподібність і філософська метафоричність відіграли свою роль. Майже три години фільму проскочили, як одна хвилина. Я взагалі приємно здивований осінніми прем’єрами цього року.

І «Розетта». Глибше враження від новин про розетту склалось якраз після перегляду Інтерстеллара. Адже тепер людство вийшло на трохи вищу сходинку у вивченні космосу. Перше в історії приземлення космічного апарату на комету. Лишень сам факт, що апарат туди летів 10 років (місія стартувала в 2004 році) вже вражає. Майбутні дослідження дадуть змогу вивчити безліч показників комети, зробити багато аналізів і, можливо, відкрити щось нове.

Жаль тільки, що новина такого масштабу отримала не такий резонанс, як політ Гагаріна, висадка на місяць ітд, хоч події по важливості майже одинакові.

Коментарі   
Саша
# Саша 14.11.2014, 17:30
З Розеттою там вже купа проблем. Сіла вона не там де планували і тепер вона може отримувати сонячну енергію лише 90 хв кожні 12 год. Цього недостатньо, і якщо нічого не придумають, то вже через декілька днів можна, як то кажуть "запити водою"... ще до всього того, бури не змогли закріпити належним чином це апарат і він в будь-яку мить може зірватись з місця...
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата | Скарга
Третьосортний
# Третьосортний 16.11.2014, 11:06
поки ніби все обійшлося, але навіть у випадку, якщо апарат "відвалиться" від комети, це все рівно успіх - розрахувати політ і посадку на 10 років наперед - це вже дуже круто. :-)
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата | Скарга
mrvigner
# mrvigner 03.12.2014, 18:16
Інтерстеллар - це той випадок, коли ти фільму не чикав, а він вийшов в рази кращим зі ті, вихід яких ти чекав не один рік.
А розетта - не так вже й погано вийшло, у всякому разі модуль для споску таки спустився, хоч і не туди) Он російський фобо-грунт взагалі далі земної орбіти не полетів, хоча мав до марсу долетіти :lol:
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата | Скарга
Додати коментар


2011-2020 Всі права захищено.
При копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт myslinsky.org обов"язкове, інакше - знайду і руки відірву :)
Designed by Me (or not).
Головна | Контакти | Про автора