Чим відрізняються жіночі кросівки Nike від чоловічих і чому їх не можна плутати

  • Переглядів: 935

Багато хто вважає, що спортивне взуття універсальна і не має чіткого поділу на чоловічі і жіночі моделі. Що потрібно враховувати, щоб вибрати правильні кросівки з урахуванням «статевої приналежності»?

Елементарні відмінності між кросівками для чоловіків і жінок

В першу чергу моделі, представлені в продажу, відрізняються по дизайну і розмірам. Наприклад, при виготовленні жіночих кросівок частіше використовуються яскраві кольорові і стилістичні рішення, прикраса візерунками і принтами, а розмірна сітка обмежена 39 або 41 розміром, залежно від виробника.

Класичні кросівки для представників сильної статі в більшій мірі випускаються в стандартних кольорах - синій, чорний, коричневий, сірий і інші. Розмірний ряд варіюється в межах 39-45 розмірів. У колекціях виробників професійної спортивного взуття найбільший розмір - 47-48.

На що звертати увагу в першу чергу

Якщо розглядати фірмову спортивне взуття, то і жіночі, і чоловічі кросівки Nike виготовляються з урахуванням реальної анатомії стопи у представників різної статі. В цьому плані стопа дівчини відрізняється від чоловічої наступними ознаками:

Різна ширина п'яти і передньої частини. Якщо дівчина-спортсменка буде користуватися «універсальними» кросівками для регулярних пробіжок або тренувань в залі, це швидко призведе до вивихів і серйозним мозолях. З огляду на ці ризики, жіночі кросівки Nike Blazer виробляють по вузьких колодках, а готові моделі мають посилену фіксацію положення стопи.

Менша швидкість поштовху. Як показують дослідження, при однаковій комплекції, зріст і вагу, жінки відштовхуються від поверхні під час ходьби або бігу повільніше, ніж чоловіки. На етапі поштовху рівень зусилля нижче, за рахунок чого кросівки для жінок повинні бути більш гнучкими, а підошва менш жорсткою. Це особливо важливо для середньої частини підошви, на неї припадає найбільше навантаження.

Потреба в амортизації. Оскільки мускулатура у представниць прекрасної статі зазвичай розвинена слабше, ніж у чоловіків, жіночі кросівки повинні мати більш активну систему амортизації. Конструкція такого взуття включає в себе спеціальні вставки підвищеної щільності для компенсації цієї відзнаки.

Всі ці відмінності є пріоритетними в умовах регулярних тренувань і активного способу життя. Якщо ви хочете почувати себе максимально комфортно і отримувати реальну користь від занять спортом, найкраще підбирати кросівки з конкретної категорії взуття, уникаючи моделей «унісекс».


2011-2020 Всі права захищено.
При копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт myslinsky.org обов"язкове, інакше - знайду і руки відірву :)
Designed by Me (or not).
Головна | Контакти | Про автора