Пікап - що це з позиції психології

  • Переглядів: 425

Пікап - модний термін, введений в 1995 році і до цих пір активно використовується деякими тренерами курсів особистісного зростання. На мій погляд, термін має мало спільного з психологією, чого не скажеш про саму діяльності, яка за ним ховається - знайомство з протилежною статтю. Що ж таке пікап: метод сучасної психології, молодіжний рух або виверти шахраїв. Давайте розберемося.

Що таке пікап

нлп пикап для парней - інструмент для знайомства з протилежною статтю з метою спокушання. Зараз цей напрямок дуже популярний, але не завжди тренінги організовані професіоналами. Нерідко організатори курсів нехтують головним принципом - індивідуальний підхід. Вони не бажають розбиратися в тому, що за людина прийшла до них, чому у нього не складаються стосунки з дівчатами, над чим йому потрібно попрацювати. Замість цього вони пропонують шаблонне поведінка, яке працює не у всіх і не з усіма, але більшості людей допомагає.

Термін «пікап» вживають і в більш широкому сенсі. У цьому випадку мова йде не про спокушання заради сексу, а про притягнення заради повноцінних відносин, побудови сім'ї. Якщо подивитися з цієї позиції, відкинути сумнівне слово «пікап», то залишиться більш відома і перевірена часом соціальна, жіноча, чоловіча та сімейна психологія.

Пікап - це набір інструментів. Для чого і як їх використовувати, кожна людина вирішує сам.

Пікап з наукової і життєвої точки зору

Пікап прийшов з інтернету. Як і раніше в мережі існує міні-суспільство, що володіє своїм сленгом, наприклад, сардж - помічник в пікапі, пивняк - наставник, з яким обговорюють успіхи і невдачі. З цієї точки зору сама тема пікапа виглядає як якийсь субкультурное напрямок, молодіжне об'єднання. Вона не розцінюється як частина і метод наукової психології, тренінги складно сприймати всерйоз.

Але з іншого боку, якщо заглибитися в зміст конференцій, занять, то можна знайти відгомони НЛП, а це хоч теж спірне, але визнаний метод психотерапії. А черговий термін зі словника пікаперів натякає на знання причин невдач з протилежною статтю: ТФН - типовий фрустрированной невдаха, або невпевнений в собі, нерішучий хлопець, яким користуються дівчата.

Це цілком реальна і серйозна психологічна проблема, за якою ховається травма молодої людини. Тільки ось логічніше було б працювати з цією травмою, знайти причини, які, швидше за все, ховаються в дитячих відносинах з матір'ю. Пікап-тренери цього не роблять. Вони, як і представники НЛП, працюють з справжнім людини. Кому-то це допомагає, але цей метод не можна назвати універсальним.


2011-2020 Всі права захищено.
При копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт myslinsky.org обов"язкове, інакше - знайду і руки відірву :)
Designed by Me (or not).
Головна | Контакти | Про автора