Як користуватися харчовими барвниками і які вибрати?

  • Переглядів: 1228

Щоб ваш торт, пряники та інші кондитерські вироби виглядали красиво, потрібно надати крему, мастиці або глазурі яскраві кольори.

Для цих цілей кондитери використовують харчові барвники. На сайті https://farina.com.ua/pishevye-krasiteli можна знайти барвники високої якості - залишається тільки визначитися, який потрібен саме вам.

Фарбування кулінарних виробів - не нова практика, але сучасні матеріали вивели її на новий рівень. У кондитерській справі застосовуються синтетичні і натуральні фарбують кошти на різній основі, а також блискітки, харчової клей і багато іншого. Про барвниках варто знати деякі важливі особливості, що допоможе вам уникнути помилок і зробити правильний вибір.

Натуральні харчові барвники

Раніше для виготовлення їстівних барвників використовували соки плодів і рослин, подрібнювали квіти, виготовляли настоянки і екстракти. У домашньому господарстві цими методами користуються досі. Але сьогодні натуральні барвники виробляють також промисловим способом у вигляді порошку, рідини, гелю і навіть олівців та фломастерів. Їх відрізняє висока ціна, недовгий термін придатності, наявність власного смаку і корисні речовини в складі.

Синтетичні харчові барвники

Велика частина харчових барвників синтетичного походження. Вони не зустрічаються в природі, але використовуються в харчових цілях вже не один десяток років. У цих речовин немає смаку, в їх складі немає вітамінів, вони не активні біологічно. Штучні фарбники зберігаються значно довше, дають більш яскраві відтінки.

Сухі порошкові барвники

Сухі барвники використовувати найпростіше: їх легко купити, ціна на них невисока, відтінків багато. Але отримати насичений відтінок з їх допомогою важко, а ще їх потрібно розчиняти у воді або горілці. Зайва рідина може зіпсувати мастику або крем.

Рідкі харчові барвники

Їх не треба розводити рідиною - можна просто додавати по краплі. Жидкие пищевые красители добре підходять для карамелі і глазурі: пари крапель буде достатньо для гарного результату.

Гелеві барвники

Барвники в формі гелю також не потрібно розбавляти. Невелику кількість гелю можна набирати зубочисткою і додавати в тісто або мастику. Такі барвники досить дорогі, але їх потрібно зовсім небагато для хорошого результату.

Пастоподібні харчові барвники

Такі барвники схожі на гелеві, але відрізняються структурою - густіші. Для інтенсивного відтінку потрібно зовсім невелика кількість.


2011-2020 Всі права захищено.
При копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт myslinsky.org обов"язкове, інакше - знайду і руки відірву :)
Designed by Me (or not).
Головна | Контакти | Про автора