Харчові барвники - важлива складова продуктів харчування

  • Переглядів: 409

Щоб товар був успішний на ринку, його зовнішній вигляд повинен бути яскравим і незабутнім. Практика показує, що найчастіше покупець віддає перевагу продуктам з привабливим і барвистим дизайном.

Барвники дозволяють посилити природний колір продукту або надати новий і незвичний вид безбарвному речовини. Кондитерська продукція здесь - одна з найбільш очевидних, але далеко не єдина сфера застосування харчових барвників. Сьогодні окрашивающие добавки використовуються практично у всіх продуктах харчування. Часто це пов'язано з особливостями технологічного процесу: в ході обробки деякі речовини втрачають природну забарвлення.

Найбільш наочний приклад - м'ясні напівфабрикати і ковбасні вироби. Виготовлена за оригінальною рецептурою і з дотриманням всіх норм м'ясна продукція матиме блідий, в кращому випадку світло-рожевого забарвлення. За допомогою барвників продукту вдається повернути соковитий м'ясний колір, звичний для більшості споживачів.

Маркування харчових барвників

Барвники для харчової продукції відносяться до харчових добавок і мають індекс від E100 до E199. Маркування залежить від кольору:

  • E150-E159 - коричневий і чорний;
  • E130-E139 - синій і фіолетовий;
  • E110-E119 - помаранчевий;
  • E100-E109 - жовтий;
  • E120-E129 - червоний;
  • E140-E149 - зелений;
  • E160-E199 - золотий і інші.

Слід враховувати, що не всі харчові барвники однаково безпечні для здоров'я: окремі добавки з діапазону E100-E199 заборонені або обмежені до використання в деяких країнах.

Види харчових барвників

Барвники, призначені для використання в харчовій продукції, діляться на два типи: натуральні і синтетичні. Іноді в окрему групу також виділяють барвники, ідентичні натуральним.

Натуральні барвники мають рослинне, тварина або мінеральне походження і відрізняються низькою токсичністю і канцерогенність. У межах певної дози більшість природних барвників повністю нешкідливі для організму і можуть вживатися людьми різного віку.

Барвники, ідентичні натуральним, відрізняються від звичайних джерелом свого походження. Вони зустрічаються в природі, але в малих кількостях, що не дозволяє застосовувати їх в промислових масштабах. Для використання в харчовій продукції їх синтезують за спеціальними формулами.

У свою чергу, чисто синтетичні барвники, як правило, дешевше і різноманітніше. Вони не зустрічаються в природі і створюються штучним чином в лабораторних умовах. Законодавством допускається використання нешкідливих для здоров'я синтетичних харчових барвників. Вони відрізняються стабільністю забарвлення, високою інтенсивністю кольору, низькою витратою і стійкістю до різних видів обробки, включаючи термічну.

Але популяризація здорового способу життя та турбота про смакових якостях продуктів привела до того, що в останні роки все більше виробників відмовляються від синтетичних барвників на користь натуральних аналогів. Природні барвники мають біологічну активність, можуть позитивно впливати на смакові якості їжі і містять корисні для організму речовини і вітаміни.


2011-2020 Всі права захищено.
При копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт myslinsky.org обов"язкове, інакше - знайду і руки відірву :)
Designed by Vladislav (or not).
Головна | Контакти | Про автора