Система освіти в Україні

Написано в Інше
  • Переглядів: 4075

Одна ця фраза викликає занепокоєння. З кожним роком українська освіта деградує та перетворюється в антиосвіту. Але ніхто не розуміє, що сьогоднішні школярі та студенти – завтра будуть керувати країною та складати більшість населення України. Чому Міністерство освіти не переймає досвід інших країн? Мабуть комусь це дуже вигідно. Адже навіщо витрачати кошти на справжнє реформування освіти, якщо можна робити гучні заяви по ящику, що реформування успішно триває, а самому забрати гроші, які виділені державою.

Освіта в Україні

Недавно дізнався, що на школу, в якій я ще вчуся держава щорічно виділяє 2.5 мільйони гривень. На перший погляд грандіозна сума, але трохи подумавши, розумієш, що це – ніщо. Вирахуйте, скільки йде на зарплату вчителям, прибиральникам, кухарам, сторожам, на опалення чотириповерхової школи взимку, щорічні ремонти, обладнання та матеріали. Мої однокласники здивувались: та це ж грандіозна сума, а скільки таких шкіл в Україні! Значить держава у нас заможна! Тяжко пояснювати малоосвіченим десятикласникам, що в інших країнах виділяють в рази більше. Так, чи інакше, українські школи так-сяк виживають. Проблема грошей наразі не така важлива.


Більш цікаво, що нас вчать оті підручники? Так вийшло, що я потрапив в експериментальний клас – ми повинні були вчитись за 12-річною системою. Наш дорогий міністр відмінив систему, до якої готувались майже десятиліття. І тепер фіг знає, що нас чекає в майбутньому. Та давайте згадаєм минуле та теперішнє.

Підручники? Де вони? Ми вчимось в школі у районному центрі, який за 18 кілометрів від обласного, а підручників ми чекаємо в найкращому випадку з початку 2 семестру. Нас щороку заставляли брати старі підручники в бібліотеці та вчити по них. Особливо чітко пам*ятаю ситуацію в 2010 році. Тоді, перед першим вересня, Табачник заявив, що всі підручники для 10-их класів будуть надруковані та доставлені у школи максимум до кінця вересня. Як я сміявся в кінці вересня, коли мав на руках від сили 3 підручники! От чого варті слова наших політиків!

Та чого там. Бачте, нам все-ще мало, і ми вирішуєм зекономити на підручниках та «роздати» кожному школяреві нетбуки. Ох, скільки позитиву це викликало! Тепер ми «просунута» країна з сучасною формою освіти! Зарано зраділи! Держава навіть не збирається роздавати нетбуки безкоштовно! Всім батькам будуть видавати нетбуки під безвідсотковий кредит. Також зазначалося, що вартість нетбука не перевищує 2000 гривень. Це ж якими лайновими вони повинні бути! Ну нехай, адже, учням явно не в забавки гратися їх роздадуть. Також держава збирається відмінникам роздавати нетбуки безкоштовно, що є досить хорошим ходом. Так, вся ця ідея загалом хороша, але не в нашій країні. Дві тисячі гривень може і не така значна сума, але подумайте, чи осилять таку суму батьки із мінімальним прожитковим мінімумом, та ті, які живуть у селі. Також хочуть розвинути шкільну 4G мережу. В це віриться аж занадто слабо.

Табачника геть!

Всю цю програму держава буде реалізовувати мінімум 5 років, якщо, звичайно, не прийде ще один «розумний» міністр та не відмінить все нафіг.

Я вже не розказую про наші чудові підручники з історії, зарплати вчителям та закриття українських шкіл. Реально на таке мені не вистачить нервів. Та розповім ще про одне. Що за фігня з профільним навчанням? Як можна заставляти старшокласників вчити хімію, якщо їм треба для вступу географія? Що за прикол? Мої колишні однокласники, які поступили після 9 класу, тепер розказують, що їхні профільні предмети – основне, з інших предметів вчителі поблажливі, та й сама кількість таких предметів конкретно скорочена. Нас останні кілька років, в кінці навчального року запитують про те, які предмети ми б хотіли вивчати в наступному класі. Опитування письмове і питають кожного! В 9 класі нас поділили на три класи: фізико-математичний, хіміко-біологічний та гуманітарний. В 10 ж нас згрупували в один загальний клас, адже учнів на кілька класів не вистачало. Предмети по ідеї мали б розділити порівну, а що насправді? Я маю вчити 4 рази на тиждень фізику, яка мені не потрібна в принципі. Хіба не було б більше користі, якби я тратив цей час на свій профільний предмет та 2 обов*язкові? А вчителі по ідеї мали б нас зрозуміти та не псувати атестат. Ага, якраз. Вчителі стали ще вимогливішими, хоч від однокласників я чую: от в 11 класі нас ніхто не буде діставати! Чомусь мало віриться… Та побачим, що буде в наступному вирішальному році. Може тепер і тестування відмінять та введуть прийом у виші «за товщиною гаманця»? Звичайно незаконно, але, принаймні, щиро! Від нашої держави можна чекати всього…


Коментарі   
Сірко
# Сірко 19.12.2012, 17:29
Я сам вчився в сільській школі і закінчив 12 років тому. Підготовка була нікудишня, англійську нам вчителька викладала у вигляді: надиктовувала текст англійською, а ми його записували українськими літерами і зубрили. І це була вина не віті зека чи табачника. Треба міняти систему взагалі, але поки до тієї зміни, то ще минеться багато років.
Є один із виходів. Отримати шкільну освіту в Україні, а йти до ВУЗу в Польщу. Я зараз сам в Польщі і бачу їх систему освіти з середини, бо спілкуюся із студентами. Нема навіть що порівнювати.
І ще одне, як кажуть: Хто шукає, той завжди знайде. (с)

Ласкаво прошу до мого блогу: http://sirko.org.ua/
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата | Скарга
Додати коментар


2011-2020 Всі права захищено.
При копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт myslinsky.org обов"язкове, інакше - знайду і руки відірву :)
Designed by Me (or not).
Головна | Контакти | Про автора