Порожнеча під кінець книги

  • Переглядів: 210

Вам це також знайомо? З останнім реченням книги, яка нас захопила, виникає дивна порожнеча… Своїми враженнями ділиться перекладачка, що працєю у бюро перекладів Glebov.

Чотириста чи більше сторінок книги ми проживаємо гарячково збуджено з героями роману, живемо ніби в іншому світі, роздумуємо над тим, як будуть далі розвиватись події, якщо нам потрібно буде одного разу відкласти книгу, томущо у нас є якісь певні обов′язки або нам просто потрібно піти спати.

Романи, які слугують для мене літературою перед сном, я читаю як правило на своєму «Толіно». Одним з недоліків можна вважати те, що на відміну від прінт-екземплярів , я бачу в нижньому колонтитулі , на якій сторінці я знаходжусь в даний час, посилаючись на загальну кількість сторінок. І чим захоплюючою і привабливішою є книга, тим більше сторінок при читанні, здаються мені втратою. Опинившись перед вибором між читанням книги – в кінці кінців, я ж хочу знати, як будуть розвиватись події надалі – і між збереженням магії, я відчуваю, як тихо, непомітне відчуття неспокою постійно збільшується до відчаю.

Залежність від жанру

Ця напруга, незадовго до кінця книги і ця порожнеча, яка ми отримуємо, досягаючи кінця речення – не завжди одне і теж саме. При читанні захоплюючого детективного роману я радію, що сюжет розкривається і вбивцю викривають – також можливо, що я своїми припущеннями правильно ідентифікую можливого вбивцю. При читанні трилера я радію вирішенню ситуацій, які загрожують життю, які знаходяться в центрі уваги при читанні книги. Після хорошого детективного роману або трилеру, не роблячи паузи, я відразу хапаюсь до наступної, сподіваючись, до хорошої історії про вбивство.

Читаючи хороші історичні або,так звані, суспільні романи, в яких історія розвивається в рамках фантастично прикрашених історичних фактів, порожнеча після прочитання останнього речення є більшою і болючішою, оскільки книга є досить об′ємною. Читання книг допомагає розслабитися після великого замовлення перекласти рішення суду, наприклад. Нещодавно я прочитала багатотомну сімейну сагу, яка мене настільки вразила своїми реальними, історичними подіями, які відбувались на задньому плані, що я тільки в кінці сьомого тому змушена була зробити одноденну читальну паузу.

Інколи рекомендується прочитати книгу зовсім іншого жанру, для того, щоб приховати цю порожнечу – найкраще це вдавалось при читанні науково-фантастичного роману, так мені радили. Але все ж я не можу стати фанатом наукової фантастики, навіть фантастичних романів. Це означає, що я ніколи не могла захоплюватись романом «Гаррі Потер» та « Володар перснів». Я більш схильна безпосередньо після прочитаного останнього речення шукати видання того ж автора і відразу їх замовляти і відразу бути готовим завантажувати електронні книги.

А яка ситуація постає у Вас? Виникає у вас після прочитання хорошої книги також порожнеча? Які тоді Ваші дії?


2011-2020 Всі права захищено.
При копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт myslinsky.org обов"язкове, інакше - знайду і руки відірву :)
Designed by Me (or not).
Головна | Контакти | Про автора