Переваги і недоліки твердопаливних котлів

  • Переглядів: 235
Правильно підібраний твердопаливний котел опалення - це пристрій, який ефективно та економно опалює будинок. Простіше кажучи, потужність котла підбирається під площу будинку. Однак це не зовсім так. Слід враховувати ще кілька факторів, щоб правильно вибирати котли на твердому паливі.

На чому працює твердопаливний котел?


У пристроях цього типу, як випливає з назви, в якості основного компонента виступає тверде паливо:

  • дрова;
  • брикет;
  • вугілля;
  • паливні гранули.
До речі, якщо вас цікавлять твердопаливні котли, то рекомендуємо смотреть на сайте і вибрати потрібний варіант.

Переваги використання твердопаливних котлів


Переваги такого типу котлів в першу чергу, в досить низькій ціні на паливо в порівнянні з іншими видами палива, такими як газ або дизельне паливо. Також важливі та відносно низькі інвестиційні витрати, пов'язані з купівлею котла і його установкою.

Котли на твердому паливі мають низьку вартість в порівнянні з пристроями на інших видах палива. Крім того, в більшості випадків можуть працювати в автономному режимі, без необхідності використання електричної енергії.

Наявність палива - це ще одна перевага. Придбати дрова, брикет або вугілля набагато простіше, ніж провести в будинок газ, або влаштувати систему подачі до котла дизельного палива.

Недоліки твердопаливних котлів


Звичайно, твердопаливні котли мають і ряд недоліків, серед яких в першу чергу слід виділити необхідність регулярного додавання палива в котел. Також такий котел необхідно часто очищати від золи, періодично чистити сам котел. Крім того, обсяг палива великий і потрібно забезпечити місце для його зберігання, як на тривалому зберіганні, так і в будинку.

Як вибрати твердопаливний котел?


При виборі котла дуже важливо, щоб він був не дуже малої потужності, а й занадто високою. У першому випадку котел не буде достатньо обігрівати будинок, особливо при настанні заморозків.

Перевищення потужності котла, своєю чергою, викличе його перегрів і значна перевитрата. Це, своєю чергою, призведе до того, що пристрій буде споживати більше палива, що негативно позначиться на домашньому бюджеті.

Котел повинен бути відповіддю на потребу будинку в теплі, і якщо ви не знаєте, як правильно розрахувати потужність котла, має сенс найняти фахівця, який проведе розрахунки та рекомендує оптимальну марку твердопаливного котла. Зробити це може і менеджер магазину, знаючи необхідну площу обігріву приміщення і висоту стель, тип будови та певні властивості енергоефективності.

2011-2020 Всі права захищено.
При копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт myslinsky.org обов"язкове, інакше - знайду і руки відірву :)
Designed by Me (or not).
Головна | Контакти | Про автора