Огляд ноутбука Asus K55VJ-SX018D

Написано в У вільний час
  • Переглядів: 4095

Ну от зараз я б мав готуватись до сесії, яка розпочинається за 2 дні, проте якось з цим не складається, тому вирішено було оновити блог J

Отже, вже майже місяць тому я придбав собі ноутбук Asus K55VJ в такій комплектації: Intel Core i3 3110m 2.4 Ghz, 4 GB RAM, 500 GB ROM, Intel HD graphics 4000 + Nvidia geforce 635m.

Варто відмітити, що до цього я юзав 3 роки нетбук, який, звичайно чудово мені служив, був надзвичайно мобільним, проте з часом 10-дюймового екрану та потужності одноядерного Інтел Атому стало недостатньо.

Відразу кажу, що я окремо його не фоткав, бо нема в мене натхнення і презентабельної обстановки дома. Всі фотки взято з мережі, їх є безліч в гуглі, тому можете ще й окремо глянути.

Купив я це чудо в інтернет-магазині Алло за 4600 грн. Як не дивно, але в інших інтернет магазинах він був дорожчий. При цьому на вітрині того ж Алло він коштував рівно на тисячу дорожче. Я б хотів глянути на людей, які купують електроніку за вітринними цінами.

Чому мій вибір впав саме на цю модель? Вибирав я досить довго, бо в продажі зараз є ну дуже багато ноутбуків. В одній тільки розетці 1600 моделей, попробуй не розгубись. Я досить добре орієнтуюсь на ринку смартфонів і планшетів, але ноутбучний ринок для мене став відносно новим, бо я щось ніколи серйозно цим не цікавився. Проте трохи гуглу і пару корисних сайтів і я вже можу себе назвати експертом J

Десь я був прочитав, що однаково який виробник ноутбука – все одно вся апаратна начинка комбінується від інших компаній. Частково воно так і є – виробник лише комбінує оптимальні характеристики та виготовляє корпус. Проте корпус ноутбука є досить важливою річчю, яка може вплинути і на роботу ноутбука.

Та не будем сильно вдаватись в лірику. Отже, чому саме Асус? По-перше, я вже мав досвід користування Асусівською технікою у лиці нетбука і залишився задоволеним, по-друге, у всесвітніх рейтингах надійності ноутбуки Асус є одними з лідерів. Вивчивши характеристики і ціни даного цінового сегменту, я прийшов до висновку, що краще співвідношення ціна-характеристики є тільки в Леново. До того ж Леново є лідером на ринку ноутів. Більш практичні люди купили б Леново, проте я вибрав Asus K55VJ. Характеристики в Леново не були набагато кращі – тільки відео карта 645-а, а не 635-а. Почитавши відгуки, я дізнався, що Асус дуже тихий та майже не гріється. З вигляду він мені сподобався набагато більше, ніж Леново.

Не буду гнати на інших виробників, а розкажу детальніше про свій новий ноут. Він справді надзвичайно тихий. Я був здивований, що він виявився тихішим за мій нетбук. Звичайно, під час ігор шум дещо зростає, проте не сильно. Ноутбук цілком можна тримати ввімкненим за пів метра від вух і при цьому спати.

Тепер про охолодження. Виробник заявляє про якусь супер-дупер нову технологію охолодження. В деталі вдаватись не будем, проте відразу заявляю, що технологія чудово працює. Я не заморочувався з усілякими тестами і бенчмарками, тому будуть не циферки, а власні відчуття та враження. Одним словом, після години гри в Батлфілд 3 ноутбук по відчуттям нагрівся не більше, ніж на 50-55 градусів. При цьому найгарячіша точка знаходиться не знизу, а десь серед клавіатури. Інша тепла точка знаходиться на нижній стороні під тачпадом. Коротше, на колінах ви можете його спокійно тримати і при цьому грати найвимогливіші ігри годинами.

Щодо збірки, то загалом Asus K55VJ зібраний добре. Не чудово через те, що верхня кришка трохи прогинається, проте це взагалі не помітно, бо мало хто тицяє пальцями по середині кришки. Алюмінієва частина офігенного кольору приємна на дотик і не грязниться. Тачпад величезний та зручний, підтримує багато жестів та мультитач.

Сам ноутбук є легким та відносно тонким. На звання ультра бука він не претендує, проте виглядає дуже солідно та сучасно. Кришка відкривається однією рукою – аля мак бук стайл.

Клавіатура острівного типу досить зручна, проте привикав я трохи довго до неї. Просто раніше ніколи не юзав острівну клаву. Клавіатура відносно тиха – набирати текст вночі можна без палєва.

Читав відгук, що якщо клавіша вимкнення/увімкнення знаходиться біля клавіші Escape, то можна промахнутись і вимкнути ноутбук. Спростовую цю маячню – клавіша вимкнення трохи втоплена і натискається доволі туго, тому я не уявляю як можна тиснути Esc і потрапити на клавішу вимкнення.

З роз’ємами все стандартно, хоч могли і 4 порти ЮСБ запхати, але 3 мені вистачає наразі. Є ше кардрідер, але кому та байда треба.

Екран досить непоганий, наскільки він може бути з TN-матрицею. Звичайно, це не IPS, проте такі екрани ставлять на ноути, які коштують мінімум 8 штук гривень. Глянцевий, зараза, але я вже звикся. І так юзаю в основному дома, тому якщо викрутити яскравість на максимум, то бліків не буде навіть у сонячний день.

Аккумулятор я ще не мав змоги детально протестувати, проте якось виключали світло і Asus K55VJ протримався більше 3 годин в режимі інтернет-браузинга через вай-фай. Цілком достойний показник для ноутбука з таким залізом.

Встановив я на цю махіну Вінду 7. Може колись перейду на 8, якщо її допиляють. Люблять питати, яку оцінку виставляє Вінда залізу – в мене 5.9.

Оперативки поки стоїть 4 гіга, але я скоро докуплю ще 4 гіга і буду мати всі 8. Так, як я величезний любитель відкривати мільйони вкладок в хромі, то це зайвим не буде. Жорсткий диск на 500 гігабай з 5400 обертами поводить себе передбачувано повільно, але то не біда. Грошей на встановлення SSD в мене наразі немає, може колись назбираю. Процесор кор ай 3, третього покоління гарно прискорює цю машинку. Резону переплачувати за п’ятий кор я не побачив.

Тепер ігри. Куплявся Asus K55VJ частково для ігор, тому гріх не описати. Поки я встиг встановити і випробувати Battlefield 3, Far Cry 3, GTA 4, Call of Duty 4, NFS: Most Wanted 2012, NBA 2K12, DIRT 3, Just Cause 2, Assassins Creed III і ще з десяток старіших ігор.

Йдуть ідеально на максимальних налаштуваннях: Far Cry 3, Call of Duty 4, NBA 2K12, DIRT 3, Just Cause 2

Йдуть ідеально на високих чи середніх налаштуваннях: Battlefield 3, GTA 4, NFS: Most Wanted 2012.

От з Assassins Creed III виявилась накладочка. Гра не захотіла запускатись на відео-картці nvidia, проте запустилась на вбудованій графі від інтел – hd graphics 4000 на мінімальних налаштуваннях. На середніх вже є маленькі лаги. Почитавши відгуки до гри, я виявився не самотнім в цій проблемі – практично всі власники ноутбуків з 630 і 635 карточками жалілись, що не можуть запустити асасіна. Там вже щось виробники намудрували. Проте навіть в такому випадку врятувала вбудована графіка і на мінімальних налаштуваннях я спокійно проходжу гру.

Я думаю, що всі ігри, які вийдуть за наступні два роки Asus K55VJ потягне на хоч середніх налаштуваннях, тому паритись нема чого. Та й взагалі – великої різниці в іграх між мінімальними і максимальними налаштуваннями я не помічаю – грати приємно і так, і так. А я не є якимсь скрупульозним геймером, який прискіпується, що в грі травинка не так вималювана.

Повсякденні програми йдуть чудово, тут навіть нема сенсу щось казати.

Ага, щодо звуку… Динаміки знаходяться знизу, як і на нетбуці моєму. Нащо їх так ставить Асус не зовсім зрозуміло, адже таким чином глушиться 30% звуку. Проте ці динаміки вже набагато голосніші і їх навіть вистачить для перегляду фільму. Але я і так юзаю колонки, щоб сусіди не розслаблялись, тому динаміки для мене не є якимсь недоліком. Звук через навушники хороший, придертись нема до чого.

Виходить з сплячого режиму ноут за дві секунди – про це навіть написано на наклейці. Правда ноут розрахований більше на 8 вінду, а на 7 цей показник складає рівно 3 секунди.

Одним словом, ноутбуком я надзвичайно задоволений. Жодного разу не пожалів, що вибрав саме цю модель. Сподіваюсь, що він мені гарно прослужить мінімум 5-7 років.

пі.ес. можете мене питати по ноутбуку будь-що, але не просіть робити тести і бенчмарки...мені просто влом.

update: завантажив найновішу Call Of Duty.Black Ops 2 - йде чудово на високих налаштуваннях, правда з установкою потрібні певні танці з бубном І з оновленням драйверів на відеокартку nvidia вищеописана проблема з Ассасіном вирішилась. Також з новими драйверами інші ігри йдуть ще краще.

Коментарі   
ML
# ML 09.06.2013, 14:08
Леново, наскільки я знаю - гівняні. Чимало скарг чув на гріття шум, палення відеокарти і так далі. Лідерство - то ще не якість, глянувши на ціни - зрозуміло звідки це лідерство.
На коліна я би не радив людим ставити ноут, бо це табу не через гріття, а через вентиляцію. Колінами можна випадково перекрити вентиляцйні отвори і може бути біда.
Читав опис, майже все те що в мене (Acer 5733). Дуже подібний принаймні по опису.
Тому вітаю із вдалою покупкою :)
Скарга
Третьосортний
# Третьосортний 09.06.2013, 15:16
Цитую ML:

Тому вітаю із вдалою покупкою :)

Дякую! :D
Скарга
Олександр
# Олександр 09.06.2013, 15:49
Брав не так і давно (півроку назад) Acer B113-E нетбук 11,6". Це при тому, що перед цим був повноцінний ноутбук Samsung R518 15".

Єдина проблема в ньому - малий акумулятор 2500, але можна потім купити окремо на 5000.

Вдома під"єдную до монітора 23" і все просто супер, в ігри не граю...

А зараз приглянулась модель Lenovo X121e з акумулятором 5600. Якби брав зараз, то взяв би цю модель. (дизайн правда гівняний, але ніби беруть зараз багато - хороша модель з великим акум.)
Скарга
Akceptor
# Akceptor 16.06.2013, 11:48
>Я б хотів глянути на людей, які купують електроніку за вітринними цінами.
Вислати тобі свою фотку? :) Насправді вітрині ціни іноді бувають не сильно вищими, тому компенсуються платою за доставку і 2-3 днями очікування.

Стосовно ноута. Можеш зробити скріншот рейтингу, який вінда йому поставила? Особливо цікавить рейтинг вінчестера - чи вони всюди такі повільні, чи то залежить від виробника?

Тим більше, що
>я вже можу себе назвати експертом
Скарга
Akceptor
# Akceptor 16.06.2013, 11:49
Цитую ML:
Леново, наскільки я знаю - гівняні.

Те ж можу сказати і про ейцери :)
Скарга
Третьосортний
# Третьосортний 16.06.2013, 15:21
Цитую Akceptor:
>Насправді вітрині ціни іноді бувають не сильно вищими, тому компенсуються платою за доставку і 2-3 днями очікування.

Ну чекай, тут вітринна ціна на ТИСЯЧУ вища! Я ще розумію, коли через нетерплячку можна переплатити ну 100, ну 200 гривень, але ж не тисячу!
Цитую Akceptor:
Можеш зробити скріншот рейтингу, який вінда йому поставила? Особливо цікавить рейтинг вінчестера - чи вони всюди такі повільні, чи то залежить від виробника?

Як я писав вище, робити скріншоти мені влом, але напишу так:
Процесор - 6.9
Оператива - 5.9 (як доставлю ще планку, думаю підскочить)
продуктивність аеро - 5.9
Ігрова продуктив. - 6.7(до оновлення драйверів уло 6.5)
Жорсткий диск - 5.9
А жорсткі диски всюди такі повільні, поки SSD не стане у виробництві дешевше за HDD, доти на ноути середнього класу SSD не ставитимуть.
Скарга
Akceptor
# Akceptor 23.06.2013, 06:56
Цитую Administrator:
поки SSD не стане у виробництві дешевше за HDD, доти на ноути середнього класу SSD не ставитимуть.

Я зараз задумався над покупкою SSHD - дешевше за флеш-диск, але й швидше за звичайний вінчестер має бути
Скарга
Третьосортний
# Третьосортний 23.06.2013, 17:38
Цитую Akceptor:
Цитую Administrator:
поки SSD не стане у виробництві дешевше за HDD, доти на ноути середнього класу SSD не ставитимуть.

Я зараз задумався над покупкою SSHD - дешевше за флеш-диск, але й швидше за звичайний вінчестер має бути

Ну не знаю, наразі не бачу гострої потреби у великих швидкостях. Швидкості HDD мені поки вистачає.
UPD: на днях докупив планку оперативи ще на 4 гіга і оцінка вінди зросла з 5.9 до 7.4!
пі.ес. тепер не зможу користуватись ПК, де стоїть менше 8 гіг оперативки :lol:
Скарга

2011-2020 Всі права захищено.
При копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт myslinsky.org обов"язкове, інакше - знайду і руки відірву :)
Designed by Me (or not).
Головна | Контакти | Про автора