Як вибрати деревообробний верстат?

  • Переглядів: 221


Обробка дерева має велике значення для промисловості, меблевого виробництва. Свердління, стругання, пиляння, фрезерування, шліфування та інші процедури практично неможливі без спеціального обладнання - деревообробного верстата. Вибір такої техніки є відповідальним завданням і залежить, перш за все, від умов експлуатації. Побутові, промислові та професійні - потужність обладнання залишається головною характеристикою при покупці верстата.


На що звернути увагу при покупці?


Верстат для обробки деревини вибирається залежно від експлуатаційних навантажень, тому потужність залишається головним фактором при виборі та купівлі обладнання. Варто зазначити, що станки по дереву розділені на види, мають індивідуальні особливості та функції, через що покупцям буває складно зробити вибір.

Основні види деревообробних верстатів та їх функціональні особливості

Кожен окремий тип верстата відповідає за конкретну функцію, виконуючи певну операцію з матеріалом. Основними видами обладнання для деревообробки є такі верстати:

  1. брусовальні;
  2. багатопильні;
  3. торцювальні;
  4. ділильні;
  5. шипорізні.

Брусовальний верстат використовується для виробництва обапола, обрізної та необрізної дошки, а також двухкантного бруса. Багатопилковий верстат призначений для точного і швидкого виробництва пиломатеріалів, включаючи дошки і брус. Торцювальне обладнання експлуатується на підприємствах для виробництва точних розмірів деревини. Якщо говорити про ділильні пристрої - їх функцією є механізована обробка виробів, заготівля пиломатеріалів.

Шипорізне обладнання застосовується для створення вушок і шипів на заготовках. Кожен з видів техніки дозволяє збільшити масштаби виробництва, автоматизувавши процес обробки дерева, що позитивно позначається на прибутковості підприємства. Устаткування допомагає зменшити кількість персоналу на підприємстві.

Плюси і мінуси кожного виду верстатів

Брусовальний верстат відрізняється двозальною системою пиляння, високим виходом пиломатеріалів, поліпшеним базуванням колоди при розпилюванні. Також серед його переваг відзначається можливість розпилювання колоди збрусовкою або «в розвал». Устаткування відмінно підійде для розпилу тонкомірних матеріалів, що стало можливим завдяки установці пив меншого діаметру.

Переваги багатопильного верстата наступні: висока продуктивність, простий монтаж, зручність при експлуатації, а також висока точність обробки матеріалів. Устаткування виділяється тим, що не вимагає посиленого фундаменту на етапі установки. Ще однією позитивною характеристикою верстата є надійність - при правильній експлуатації устаткування відрізняється довговічністю.

Гідність торцювання верстата - в його характеристиках. Устаткування має ряд позитивних якостей: глибину різання до 30 см, потужність в 3 кВт, 2850 об / хв, а також максимальний діаметр пилки, що досягає 45 см. Окремо наголошується маса техніки - 300 кг і 50 кг у автоматичного і ручного обладнання відповідно.

Ділильні верстати мають індикатор швидкості подачі, безступеневі регулювання швидкості пропонованого матеріалу, простий вибір режиму роботи. На швидкості і зручності користування пристроєм позитивно позначається наявність індикації навантаження головного двигуна.

Шипорізний верстат має широке застосування, і в це його головний плюс. Зрощування дерев'яних елементів, виробництво паркету, створення меблевого щита, а також виробництво погонажних виробів і обробка дверей і вікон з дерева не обходяться без використання даного обладнання.

Ціни обладнання

Вартість деревообробного обладнання безпосередньо залежить від його типу, технічних характеристик. Потужність, складність пристрою, функціональні можливості, комплектація, додаткові аксесуари - все це враховується при формуванні вартості на конкретний вид установки. Актуальна ціна на продукцію вказується на сайті компанії-виробника.

Висновки

У кожного типу верстата для обробки дерева є свої переваги, функціональні можливості. Техніка вибирається залежно від характеристик виробництва, умов експлуатації і навантаження. Якість роботи в чималому ступені визначається обраним обладнанням.

2011-2020 Всі права захищено.
При копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт myslinsky.org обов"язкове, інакше - знайду і руки відірву :)
Designed by Me (or not).
Головна | Контакти | Про автора