Нащо потрібен планшет, або огляд LG G Pad 8.3

Написано в Інше
  • Переглядів: 3203

Ринок планшетів вже переплюнув ринок ноутбуків та настільних компів. Шукати причини такого феномену можна довго, починаючи від ідеології Стівена Джобса, закінчуючи раціональними причинами «чому так зручніше».

Та от і я не стримався і кілька тижнів тому придбав планшет LG G Pad 8.3. Раніше я робив детальні огляди всіх пристроїв, які купляю, включно з фотографіями, відео ітд. Ну але тепер лінь бере гору, тому вкотре, починаючи вже з огляду мого ноутбуку, я зображення планшету просто потиряю з просторів інтернету.

Питання перше: нащо мені планшет?

Я цілком усвідомлюю, що міг би і надалі прекрасно обходитись без цього пристрою і жити собі не знаючи горя. Та люди можуть обходитись і без телефонів, і без самих комп’ютерів, і без телевізора. Можуть. Але не обходяться.

Тому я залишу філософську сторону питання і відразу перейду до раціональної.

Планшет мобільніший. Саме Gpad має діагональ 8.3 дюйми, яку я наразі вважаю золотою серединою. 10-дюймові колеги масивні і ними можна вбити, в мобільності вони однозначно поступаються. Взагалі 10-дюймові планшети я вважаю суто домашніми. 7-дюймові браття, звичайно, компактніші, проте 7-дюймів то дитяча діагональ і в ній немає сильного смислу, коли маєш смартфон з крупною діагоналлю.

Для довідки - планшет чудово поміщається в кишеню піджака, а головне в задню кишеню джинсів(!).

Проте основною відповіддю на питання «нащо» для мене стало – для навчання. Все-таки в універі це реально зручна і корисна штука. Друга пріоритетна функція – використовувати як рідер. Третя – серфінг, який тут дуже зручний. І четверта – розваги у вигляді перегляду відео ну і зрідка шпіляння в ігри.

Питання друге: чому LG?

Спостережливий читач вже, мабуть, помітив, що в мене є певна прихильність до їхньої продукції. А тут ще так співпало – я захотів планшет, а компанія його випустила. Бо в 2011 році корейці вже випускали планшет, проте запиляли туди 3д-еран і загнули ціну, тому в підсумку то рішення виявилось провальним. Ну а тепер розробники з LG підглянули за успіхом нексуса сьомого, кіндла та айпада міні і випустили рішення, яке ввібрало у себе все найкраще від вищеперечислених моделей.

Назву основні характеристики саме цієї моделі. 8.3 дюймовий IPS-екран з роздільною здатністю 1920 на 1200, 4-ядерний процесор qualcomm 600 на 1.7 гігагерц, 2 гіга оперативки, 16 вбудованої + слот для карточок до 64 гіг., акум 4600 міліампер, передня камера 1.3 мп, задня – 5, стерео динаміки і важить все це чудо 338 грам при товщині 8.3 міліметра.

Скажем так, серед конкурентів це найпотужніша махіна в цьому класі. Єдиний планшет подібної діагоналі, де встановлений потужніший процесор – це кіндл 8.9, але по причині перековирнутої операційки я не розглядав цей варіант. Все-таки я, як покупець, маю отримувати довершений продукт, а не гратися потім з кастомами.

Так-от, єдиний мінус, який допустили корейці при створенні джіпаду – поставили туди задню камеру. Ну взагалі навіщо задня камера на планшетах – я не розумію. Як якесь «чудо» фоткає на вулиці щось із планшету, хочеться кинути в нього цеглиною. Та вже, хай собі буде.

Хоч багатьом і не подобається фірмова оболонка на елджішних гаджетах через трохи дивні іконки, проте мені вона доволі зручна. Для початку варто сказати про функцію, яка має бути тупо на всіх гаджетах із сенсорними екранами у світі – функція тук-тук. Або якщо зрозуміліше – екран розблоковується і заблоковується, коли на нього швидко нажати два рази (ну або стукнути). Не потрібно шукати ту злощасну кнопку розблокування, піднімати пристрій, крутити ним у різні боки – все набагато простіше і ця функція просто нереально спрощує користування.

Qpair – ця фіча доволяє з’єднувати планшет із смартфоном. Ви можете відповідати на смс з планшету, відхиляти виклики і використовувати смартфон у вигляді точки доступу для інету, при цьому використання заряду набагато менше, ніж якщо використовувати штатні методи створення точки доступу.

Slide Aside – багатозадачність жестами. Проводимо трьома пальцями вбік і згортаємо поточну програму. Потім в інший бік – і вибираємо із згорнутих програм потрібну. Дуже зручна штука, набагато зручніша за штатну багатозадачність в андроїді.

Qslide – відкриття вікон програм поверх інших програм з налаштуванням прозорості та розміру. Не сама використовувана мною функція, проте якщо треба, допустим, щось швидко порахувати – витягаєм на екран калькулятор і рахуєм, це зручно.

Щодо автономності, то вона тут не хапає зірок із неба, але на цілком достойному рівні. Серфінг на 50% яскравості приблизно 9-10 годин, перегляд відео – всі 11, ігри 4 з половиною години. Загалом при дуже активному юзанні на добу заряду точно вистачить, при просто активному – на дві.

Варто сказати, що в мене біла версія планшету, бо на чорній досить марка задня панель та й взагалі брати чорний планшет до білого телефону вже якось не айс. Тому офіційно я перейшов на білі гаджети :) Хоча чорна версія виглядає теж класно:

Чуть не забув про екран – він прекрасний. Достатня яскравість, ідеальні кути огляду, передача кольору на висоті. Ну і роздільна здатність шикарна, радує око.

Може колись напишу детальніший огляд,бо це лише частина того, що я б хотів сказати. Проте наразі сподіваюсь,  що Gpad 8.3 прослужить мені мінімум кілька років. Я задоволений купівлею.

Коментарі   
Роман
# Роман 21.12.2013, 19:18
Чого ти не зробив свої фотки?
Скарга
Третьосортний
# Третьосортний 21.12.2013, 23:04
Відповідь на це чудове питання ти знайдеш в другому абзаці моєї статті :lol:
Скарга
Akceptor
# Akceptor 05.01.2014, 22:27
Чим тобі так недогодила операційка кіндла? Дуже зручно і юзабельно, між іншим. Заморочок ніяких. Я, мабуть, братиму кіндл, як знов захочу планшета
Скарга
Третьосортний
# Третьосортний 05.01.2014, 22:41
З того, що я бачив в оглядах на ютубі, мені взагалі мало що сподобалось, над софтом там мягко кажучи "не старались" і перемудрили.
Я не кажу, що корейці все ідеально зробили(є свої дрібні гріхи), але вони принаймні не видозміняли операційку до невпізнаваності , основна структура "голого" андроїда залишилась.
Скарга
Akceptor
# Akceptor 06.01.2014, 17:57
Ну хз. Мене навпаки у андроїду трохи дратує велика кількість всякого на купу скиданого непотребу: в головному меню 100500 іконок програм, на екранах 100500 віджетів, у налаштуваннях 100500 пунктів. Той кіндл, який я мав раніше, у цьому плані був дуже зручним.
І амазонівський маркет мені видався кращим за гугл-плей, бо там нема такої кількості лайна
Скарга
Третьосортний
# Третьосортний 06.01.2014, 18:15
Навпаки це дуже зручно - є собі робочий стіл окремо і меню окремо. В менюшці якраз все скидано на купу, як ти кажеш(хоч і там можна сортувати), а ти собі береш і витягаєш на робочий стіл все що потрібно і куди потрібно. Таким чином я вже й забув коли востаннє заходив в меню.
А про налаштування то все залежить від виробника - кожен виробляє свою сторінку налаштувань, зокрема в елджішників з цим все дуже добре - всі налаштування знаходяться на інтуїтивному рівні і більшість з них можна витягнути собі на шторку і завжди мати швидкий доступ.
А те меню, яке я бачив у нового кіндла - то взагалі плінтус дизайнерської думки - манюньким шрифтом якраз ті 100500 пунктів меню на блідому сірому фоні - це жахливо.
Скарга

2011-2020 Всі права захищено.
При копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт myslinsky.org обов"язкове, інакше - знайду і руки відірву :)
Designed by Me (or not).
Головна | Контакти | Про автора