Бізнес, з яким явно щось не так - або відгук про хостинг NIC.UA

Написано в Інше
  • Переглядів: 12312

Хостинг від НІК.ЮА (nic.ua), справедливий відгук про який я зараз напишу, був фактично першим моїм платним хостингом ще в далекому 2011-му році. Тоді в мене було лише кілька сайтів, тому й суттєвих вимог до хостинг-провайдера я не ставив. Більш-менш низька ціна, зрозуміла адмінка - що ж ще потрібно? А як виявилося, ще дуже багато речей.

Паралельно з цим хостингом, з часом я почав використовувати кілька інших, тому що кількість моїх проектів виросла до кількох десятків. Тому я можу справедливо порівняти якість надання послуг та взагалі відношення до клієнта за тривалий час.

Проведу маленьку екскурсію в передісторію - в квітні 2015-го року сталося так, що саме в НІК.УА винесла всі сервери СБУ. Детальніше про проблему я колись писав тут і тут. Та вся історія закінчилася більш-менш благополучно. Мушу відзначити, що в той період я цілком підтримав компанію і її директора Андрія Хветкевича. Більше того - я таки залишився їхнім клієнтом і сайти звідти не переносив.

Та всі "веселі" історії почалися згодом. Час ішов, а стабільність роботи серверів тільки погіршувалася. Сервери просто могли собі "лягти" на кілька годин, переважно це ставалося вночі. При неодноразових моїх зверненнях в техпідтримку реакція одна - "все добре працює, може то у вас якісь проблеми". А проблеми таки були не у мене, бо якось та й можна проаналізувати інформацію про недоступність сервера загалом, а не конкретно моїх сайтів.

Крім цього, буле ще так звані "зависони" всіх сайтів на цьому хостингу буквально на хвилину-дві кожні 10-15 хвилин. Такі речі техпідтримці довести так взагалі нереально було - хоч бери і знімай відео як в тебе не зберігається стаття у вордпресі бо "відсутнє з'єднання". Та цим морочитися я не став.

Ситуація серйозно погіршилася восени 2016 року. Сервери лягали мало не щодня. Крім цього техпідтримка кілька разів переносила мій аккаунт на інші сервери. Здавалося б, в чому проблема? Але нормальні хостинги це роблять навіть непомітно для клієнта. А коли при кожному переносі частина даних втрачається, хостер розводить руками, а я у нього щоразу повинен клянчити найновіший бекап - це брєд. Так не має бути.

Представники компанії почали це списувати на те, що проблеми лише з серверами, які знаходяться в Польщі. Але у тому ж фейсбуці був далеко не один користувач з серверами в Україні, який жалівся на роботу хостингу. І ось нещодавно (через кілька місяців від початку серйозних провалів у роботі серверів) всі дані перенесли в Україну. І що б ви думали? Знову не без проблем. Якимось чудом після перенесення все було добре дня два, а потім я раптом виявив, що сайти не працюють, бо немає баз даних. От так тупо всі бази даних кудись зникли.

Про це я написав у техпідтримку ще в суботу зранку. Відповідь я отримав лише в неділю вечором, а відновлення баз - в понеділок вранці. І ось тут я переходжу до ще одної чудової причини покинути хостинг цієї компанії. NIC.UA має просто жахливу техпідтримку. На звернення по електронній пошті вони можуть відповідати кілька (кільканадцять годин) у будні дні. Про вихідні дні я взагалі мовчу - то є велике щастя отримати відповідь в суботу чи неділю.

В онлайн-чаті постійно нікого немає. Тобто зайду я на їхній сайт, скажімо, в середу в 2 дня - то обидва відділи офлайн. ТАК НЕ ПОВИННО БУТИ! Нормальні адекватні хостинги мають підтримку 24 на 7, бо це бляха хостинг, на якому постійно може щось статися і пофіг вихідний день чи ні! І підтримка має бути не лише імейлом, але й постійним онлайн-чатом, в якому клієнт повинен в будь-який час отримати відповідь.

На жаль, директор Андрії ще того року переїхав жити в США, а "розвитком" всієї компанії займається його брат (здається) Дмитро. І робить він це, мушу сказати, просто жахливо.

Особисто я давно збирався перенести всі сайти на інші хостинги, проте через банальну зайнятість я цього відразу зробити не міг, бо на це треба вбити майже день. Та я ще кілька тижнів тому таки викроїв свій час і переніс практично всі сайти. Залишив лише один не надто важливий - перенесу його на найдешевший тариф і буду спостерігати що там твориться.

І це ще не всі аспекти негативних вражень - незручна панель управління, взагалі негнучкі тарифні плани, автоматичні бекапи роблять навіть не кожен день.

Між іншим, НІК.ЮА і як реєстратор доменів (а це типу їх основна діяльність) далеко не найкращий вибір, бо перенесення чи передача домену перетворюється на фестиваль з заповненням заяв, анкет, відсилання В ПАПЕРОВОМУ вигляді їм на пошту. Таке враження, що це якась державна компанія, а не IT.

Я все сказав, дуже жаль бачити, як люди гроблять свій же ж бізнес, який будували не один рік і не вчаться на своїх помилках.


2011-2020 Всі права захищено.
При копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт myslinsky.org обов"язкове, інакше - знайду і руки відірву :)
Designed by Me (or not).
Головна | Контакти | Про автора