Жалюзі на вікна - сучасне рішення звичних проблем

  • Переглядів: 386

Жалюзі на вікна впевнено входять в наше повсякденне життя і стають все більш популярним. Щоб зробити правильний вибір в існуючому різноманітті, потрібно, перш за все, зрозуміти, що ж це таке - жалюзі на вікна.

Для чого потрібні жалюзі?

Не залежно від того які у нас вікна старі або нові, дерев'яні або пластикові, рано чи пізно постає проблема підбору оздоблення для вікна. І якщо раніше це завдання вирішували за допомогою гардин, штор або портьєр, то зараз тільки затишку і краси вже недостатньо, ми хочемо чогось нового.

Одним з варіантів розв'язання проблеми може стати установка жалюзі на вікна.

Цікаво, що жалюзі в перекладі означають «ревнощі». Існує легенда, що їх придумав занадто ревнивий чоловік, щоб уберегти свою благовірну від сторонніх поглядів. Всі конструкції, які дозволяють нам захистити вікно від чийогось небажаного (світла, погляду, проникнення), можна віднести до жалюзі (крім традиційних штор і гардин). Іншими словами, вертикальні, горизонтальні, рулонні штори (тканинні ролети), штори плісе і захисні ролети (рольставні), все це - жалюзі.

Поговоримо про найбільш популярні - вертикальні і горизонтальні віконні жалюзі. Вони найбільш часто використовуються в офісних приміщеннях, в житлових приміщеннях найчастіше на кухні, у ванній, а для людей, чиї квартири розташовані на сонячному боці, жалюзі так і зовсім предмет мало не першої необхідності. Хоч досить часто вони використовуються як декор для окон.

Конструкція жалюзі

Ламелі жалюзі з'єднуються між собою мотузкою, волосінню, ланцюжком, за допомогою яких і здійснюється управління всією конструкцією. Коли ми тягнемо за мотузку вниз - ламелі піднімаються вгору до карнизу, відпускаємо вгору - опускаються. Крім того, є ще так звана «паличка», з допомогою якої змінюється кут нахилу ламелей на 180 градусів, потрібно лише покриття її. Завдяки цьому можна створювати як суцільне полотно, яке повністю закриє просвіт, так і щілини потрібної величини для дозованого освітлення. Крім того, жалюзі не обмежують приплив свіжого повітря. Ламелі в горизонтальних моделях кріпляться горизонтально, а вертикальних - відповідно зверху вниз.

Вертикальні жалюзі зазвичай кріпляться до стелі або стіні. Вони можуть мати кілька варіантів управління: зрушення вправо, вліво, з центру, повністю відкривається вікно. Це дуже зручно, так як дозволяє підібрати такий варіант зсуву, який не заважатиме повноцінному відкриттю віконної стулки. Ламелі вертикальних жалюзі найчастіше виготовляють шириною 89 мм або 127 мм. Завдяки тому, що ламелі розташовані вертикально, є можливість поступового повороту смуг для регулювання освітлення тієї чи іншої частини кімнати.

Одним з мінусів горизонтальних жалюзі є те, що для управління доводиться прикладати деяке фізичне зусилля (при підйомі ламелей вгору до карнизу). Через це механізм горизонтальних жалюзі частіше виходить з ладу, ніж у вертикальних.


2011-2020 Всі права захищено.
При копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт myslinsky.org обов"язкове, інакше - знайду і руки відірву :)
Designed by Me (or not).
Головна | Контакти | Про автора