Як вибрати колектор для теплої підлоги?

  • Переглядів: 129


Колектор - це розподільчий вузол, який складається з двох основних елементів - гребінок. Колектор виконує розподільчі та контролюючі функції в опалювальних системах. Особливо актуальним є його застосування для регулювання потоку в петлях теплої підлоги.


Конструкція колектора і функціональні можливості

По суті, колектор - це відрізок труби з виходами для з'єднання з опалювальними контурами і приладами. З обох кінців гребінки передбачена можливість підключення до системи у вигляді зовнішньої або внутрішньої різьби. У конструкціях для опалення використовуються два розподільних модуля - подає і зворотний. Подає модуль зазвичай розташовується зверху.

Вихідним матеріалом для виробництва гребінок може бути метал - нержавіюча сталь і латунь, а також пластик через оптимального співвідношення ціни і надійності. Лідерами популярності є латунні вироби. Залежно від довжини і кількості вхідних патрубків гребінка може обслуговувати від 2 до 12 контурів. Діаметр основної труби 1" або 1 ½", вихідні та вхідні патрубки можуть бути виконані у вигляді євроконус під компресійне з'єднання, або мати різьбу для підключення кранів 1/2" і 3/4".

Можливості колекторних груп багато в чому залежать від оснащення. У комплектацію вузла можуть входити різні прилади і пристосування:
  • регулювальні вентилі з можливістю установки сервоприводу;
  • витратоміри, що дозволяють налаштовувати потік в кожному контурі;
  • змішувальні вузли з двоходовим або триходовим клапаном і термоголовкою;
  • вимірювальні прилади;
  • повітровідвідники;
  • циркуляційні насоси.

Фактори, що визначають вибір колектора

Звичайно, головним критерієм при виборі колектора є фінансові можливості клієнта, але при цьому не варто забувати, що економія не завжди поєднується з якістю. Тому при покупці слід орієнтуватися не тільки на ціну.

Розрахунок кількості виходів колектора для теплої підлоги

Є параметри, дотримання яких є обов'язковим - це відповідність кількості виходів на колекторі і кількості петель теплої підлоги. Краще купити гребінку з гаком виходом і потім його заглушити. При розрахунку кількості петель можна користуватися усередненими цифрами - на 1 м2 житлової площі буде потрібно 6,5 м труб для теплої підлоги. У деяких випадках, з метою скорочення невикористовуваних залишків труби в бухті, слід зробити дві петлі в одному приміщенні. Це як раз той випадок, коли може стати в нагоді зайвий вихід на колекторі.

«Від простого до складного»

Найпростішим і недорогим рішенням буде придбання колектора за даним посиланням https://progress-way.com.ua/tepliy_pol/kollektor/ зі звичайними кульовими кранами на вихідних патрубках. Такий підхід можливий для систем, в яких всі контури мають однакову довжину, регулювання здійснюється вручну. Більш зручний варіант - це колектори, оснащені елементами автоматичного регулювання.

Установка витратомірів полегшує завдання регулювання в ручному режимі, але при цьому доводиться все одно крутити вентилі. Більш «просунутий» варіант передбачає установку сервоприводів на клапани вихідний гребінки. Система працює в автоматичному режимі, орієнтуючись на команди від термостата. Подібна конструкція, є повноцінним розподільним вузлом з автоматичним управлінням.

Нагрівання теплоносія залежить від того, який встановлений котел, високі показники змушують оснащувати колекторну групу вузлом підмішування. Справа в тому, що температура водяної підлоги повинна бути значно нижче температури радіаторів, тому для зниження цього параметра використовують комплекс пристроїв, що забезпечують змішування прямого і зворотного потоків.

Термоголовка регулює надходження води від котла. При перевищенні певного температурного порога, вхідний патрубок перекривається повністю і тепла підлога працює в автономному режимі, при цьому рух теплоносія забезпечує циркуляційний насос змішувача вузла.


Особливості монтажу колектора для теплої підлоги

Монтаж распределительно-регулюючої системи проводиться в певній послідовності. Якщо слідувати правилам, то монтаж теплої підлоги починається з монтажу колектора. Конструкція встановлюється в спеціальний колекторний шафа або в нішу. Розмір шафи повинен враховувати не тільки розміщення основних вузлів, але і входять труби, а також додаткові елементи, які, можливо, доведеться встановити для оптимізації роботи колектора.

Ідеальне місце установки знаходиться на однаковій відстані від усіх контурів. Якщо контури мають різну довжину, то шафа краще розташувати ближче до більш довгим петлям. Неприпустимо встановлювати колектор нижче рівня теплої підлоги, так як спрямовані вгору труби - прямий шлях до завоздушіванію системи. Щоб виключити проблеми у вигляді протікання, підключення та тестування контурів проводять до укладання стяжки.

Трохи про виробників колекторів

Колектори виробляють різні підприємства, що спеціалізуються на опалювальному обладнанні. Найнижчі ціни традиційно забезпечують китайські компанії, хоча якість може бути різним - від «дуже погано» до «відмінно». Європейські бренди пропонують надійне обладнання, але ціна їх виробів дуже далека від бюджетної.

У споживачів України є альтернатива як сумнівним китайським моделям, так і дорогим європейським маркам. У країні працюють підприємства, що випускають якісні і функціональні колектори за доступними цінами. 

 

2011-2020 Всі права захищено.
При копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт myslinsky.org обов"язкове, інакше - знайду і руки відірву :)
Designed by Me (or not).
Головна | Контакти | Про автора