Аптечний бізнес - відмінний бізнес-варіант

Написано в Uncategorised
  • Переглядів: 752

Аптека відноситься до таких видів бізнесу, які затребувані завжди. Це пояснюється тим, що хвороби завжди були, є і, на жаль, будуть. Навіть за часів фінансових криз, коли багато підприємців зазнають краху, аптеки залишаються на плаву і в деяких випадках навіть збільшують свою рентабельність.

Однак не можна сказати, що аптечний бізнес відрізняється простотою відкриття, оскільки, щоб відкрити хоча б одну аптеку необхідно отримати велику кількість дозволів і документацій. До того ж конкуренція на ринку фармацевтики досить жорстка, а щоб проникнути в сферу здоров'я, необхідний солідний початковий капітал.

Якщо ви все ж наважилися на створення цієї непростої справи, складайте докладний бізнес план. Визначтеся з бажаними масштабами - що це буде: мережа аптек по всьому місту або аптечний кіоск. На вибір того чи іншого варіанту впливає розташування конкурентів, склад і кількість населення та інші фактори. У будь-якому випадку вам знадобиться лекарственный справочник ГЭОТАР, скористатися яким ви можете на сайті lsgeotar.ru.

Важливим, досить тривалим і енерговитратним є етап отримання ліцензії на право здійснення фармацевтичної діяльності.

Особливу увагу слід приділити вибору приміщення, оскільки згідно з чинним законодавством приміщення для аптеки повинні бути не менше 60 кв. м. З огляду на, що знадобляться кабінети для керівництва, санвузол, підсобне приміщення, загальна площа повинна бути не менше 80 кв. м.

Що стосується найбільш оптимального місця розташування аптеки, то однозначної відповіді не існує. Оскільки з одного боку добре, якщо аптека буде розташовуватися в багатолюдному місці, в центрі міста, біля метро - це автоматично збільшує шанси на високий рівень відвідуваності. З іншого боку - навряд чи, здійснюючи прогулянки по місту або поспішаючи в метро, людина піде в аптеку за ліками. Тому в розташуванні аптеки в спальному районі також є свій резон.

Коли приміщення вибрано, необхідно зробити в ньому ремонт з дотриманням встановлених норм, що стосуються вологості повітря, каналізаційної і вентиляційної системи, пожежної безпеки та ін.

Далі необхідно закупити торгове обладнання та програмне забезпечення, що дозволяє автоматизувати роботу фармацевта.

Підбір персоналу в аптеку - важливий етап, оскільки всі працівники (крім прибиральниць) повинні мати фармацевтичну освіту. До того ж, рівень оплати праці кваліфікованого фармацевта вище середнього - більше 25 тисяч рублів щомісяця.

Успіх аптечного бізнесу також полягає в широкому асортименті товарів: пропонуйте новинки, але не забувайте про старих перевірених часом препаратах. Супутні товари (підгузники, косметика та ін.) Збільшать продажу і залучать більше число клієнтів.

Успіхів!


2011-2020 Всі права захищено.
При копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт myslinsky.org обов"язкове, інакше - знайду і руки відірву :)
Designed by Me (or not).
Головна | Контакти | Про автора