Відновлення свідоцтва про шлюб: як відбувається процес?

  • Переглядів: 177


Дублікат свідоцтва про шлюб потрібно отримувати в тих випадках, коли оригінал документа був втрачений або прийшов в непридатність. Звертатися за послугою необхідно в територіальні органи РАЦС, термін видачі копії становить від 1 до 10 днів.

Якщо ви боїтеся не впоратися з подачею документів на відновлення свідоцтва самостійно, можна звернутися до спеціалізованої компанії, перейшовши на сайт https://abc-lviv.com.ua/, професіонали виконають всю роботу швидко і без будь-яких юридичних проблем.


В яких випадках без дубліката не обійтися?

Свідоцтво про шлюб не такий затребуваний документ, як паспорт або медичний поліс. Однак існують ситуації, в яких без нього ніяк не обійтися. Так, якщо оригінал втрачено, отримати дублікат свідоцтва про шлюб в наступних випадках.

  1. Якщо у вас на руках радянська версія документа, а пред'явити на вимогу потрібно новий зразок українською мовою.
  2. Коли на свідоцтві з'явилися штампи або позначки, або його заламінувати (що законодавчо заборонено).
  3. Якщо документ потрібно надати в посольство іншої країни, яка потребує демонструвати паперу, видані не пізніше 6 місяців тому.

Обов'язково виготовити дублікат потрібно в тому випадку, якщо оригінал був втрачений або вкрадений. Хвилюватися про те, що за недбале поводження зі свідоцтвом знадобиться платити штраф, не варто. Українське законодавство не передбачає такий захід покарання.


Як отримати дублікат свідоцтва?

Важливо пам'ятати: для того, щоб органи РАЦС виготовили копію документа, подружжя повинні все ще знаходитися в шлюбі. Якщо за час, що минув з моменту втрати або псування свідоцтва, чоловік і дружина встигли розлучитися, їм видадуть тільки довідку. У всіх інших ситуаціях подавати запит на відновлення документа може будь-який з подружжя. Для цього знадобиться:

  1. звернутися до відділу РАЦС за місцем проживання/в місті, де був спочатку укладений шлюб;
  2. заповнити за зразком заяву на видачу дубліката (обов'язково вказати паспортні дані другого чоловіка);
  3. сплатити держмито в відповідно до діючого тарифу;
  4. передати співробітникам РАЦС квитанцію і дочекатися, поки дублікат буде готовий.

Реєстр укладених шлюбів в Україні єдиний. Тому видати дублікат свідоцтва зможе будь-який РАЦС на території країни, в який звернутися замовник.

2011-2020 Всі права захищено.
При копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт myslinsky.org обов"язкове, інакше - знайду і руки відірву :)
Designed by Me (or not).
Головна | Контакти | Про автора