Види ліхтарів

  • Переглядів: 1103

Умовно ліхтарі можна розділити на наступні типи:

Ліхтар налобний. Основна перевага - вільні руки. Пристрій кріпиться на голову, і промінь світла світить в ту сторону, куди направлена ваша голова. Зручно при роботах, коли потрібно свобода обох рук. Такий ліхтар незамінний для любителів виїхати на природу.

Ліхтар ручний - такий знайдеться в кожному будинку. Не так зручний у використанні як налобний, але, як правило, має більш потужним акумулятором, і, отже, більш потужним світловим потоком і великим терміном служби без підзарядки. Якщо ж треба підсвітити важкодоступне місце, то його буде зручніше тримати в руці, ніж налобний.

Ліхтар робочий. Відрізняється тим, що дає розсіяне світло на 360 градусів, а також має гачки, за які його можна підвісити в зручному місці. Деякі моделі також мають магнітне кріплення або присоски. Ударостійкий корпус охороняє ліхтар від пошкодження.

Для всіх видів ліхтарів є загальні критерії, на які варто звертати увагу при виборі.

Потужність і дальність. Потужність, або яскравість, вимірюється в люменах, і від неї пропорційно залежить дальність. Фонарики police потужністю в 50 люмен світять на 30 метрів, в 150 люмен - на 100 метрів, в 359 люмен - на 200 метрів, а в 1000 люмен - на 300 метрів. При виборі варто виходити з ваших потреб. Якщо вам потрібен ліхтар для роботи в гаражі, то навряд чи є необхідність в ліхтарі з дальністю в 300 метрів. А ось якщо ви доглядаєте налобний ліхтарик для походу, то тут економити не варто і краще взяти прилад потужніший.

Час роботи. Це залежить від потужності ліхтаря і його батареї або акумулятора. В середньому 100 люмен споживає 300 мА. Щоб обчислити час роботи ліхтарика, необхідно розділити сумарну ємність батарей на спожите кількість струму. Наприклад, якщо у вас ліхтар на 50 люмен з сумарною місткістю батарей 2000 мАг, то формула буде наступною 2000 мАг / 150 мА = приблизно 13 годин.

Живлення. Тут є два варіанти: батарейки або знімний акумулятор. Акумулятор доведеться періодично заряджати, але зате не потрібно витрачатися на покупку нових батарей. Батарейки типу АА могутніше, ніж ААА і, відповідно, їх вистачає на більший час роботи. Дві батарейки АА по ємності рівні трьом батареям ААА. Але все ж і у пальчикових батарейок межа ємності не перевищує 3000 мАг. Тому, якщо вам необхідний потужний ліхтарик з великою дальністю, то розглядайте акумуляторні моделі.


2011-2020 Всі права захищено.
При копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт myslinsky.org обов"язкове, інакше - знайду і руки відірву :)
Designed by Me (or not).
Головна | Контакти | Про автора