Трішки про серіали

Написано в У вільний час
  • Переглядів: 5217

Останнім часом Захід почав знімати доволі непогані серіали. Не сказав би, що я фанат серіалів, адже фільми я дивлюсь все-таки частіше, проте орієнтуюсь в серіальному світі.

Взагалі саме поняття серіали до недавніх пір в мене асоціювалися з всілякими іспанськими мелодрамами. Знаєте, коли ото ввімкнеш раз в рік той телевізор і проклацаєш телеканали,  то крім реклами і російських серіалів нічого й нема.

Та сьогодні поговорімо про справді високоякісні серіали, кожна серія яких може конкурувати з повнометражними фільмами.

Останній серіал, який я переглянув практично за два дні був англійський «Шерлок». На жаль, у двох сезонах там лише в сумі 6 серій, проте кожна серія йде 80 хвилин (чим не повнометражна?). Скажімо так, раніше я не звертав увагу на цей серіал і не хотів дивитися, бо думав що з «шерлоківської» теми нічого кращого за два фільми з Робертом Дауні-молодшим і бути не може, проте я досить сильно помилився.

Серіал прикував до себе з першої ж серії. Варто відмітити надзвичайно харизматичних англійських акторів, які чудово вписались у свої ролі. Сюжет справді викликає головокружіння через свою динаміку, логічність та несподіваність. Лондонська атмосфера серіалу мені теж імпонує – переважно хмарний Лондон в перемішку з дощами. Операторська робота дуже радує увагою до дрібниць.

Одним словом, я б наполегливо рекомендував переглянути цей серіал всім, хто любить детективні головоломки в перемішку з витонченим англійським гумором. З нетерпінням чекаю 3 сезон серіалу.

Далі мова йтиме про серіал «Пуститися берега», або більш розповсюджена російська назва «Во все тяжкие».

Серіал я хотів глянути виключно через високу оцінку в інтернеті. Перша ж серія заклала потужну інтригу практично на половину першого сезону. Із самого початку головний персонаж мені не сподобався через свою «унилість», навіть не знаю як точно сказати. Проте з кожною серією він ставав все потужнішим характером, плюс підключилися кілька другорядних героїв, які явно викликали симпатію.

Наразі я тільки дивлюсь другий сезон з п’яти, проте серіал продовжує набирати темп. Сюжет доволі непоганий, лишень зрідка буває певна драматична затягненість. Проте це було більше у 1 сезоні, у 2 я такого ще не спостерігав. Ще можна відмітити досить незвичні зйомки природи, певних деталей – такого навіть у високо бюджетних фільмах не завжди побачиш.

Тож наразі можу з повною упевненістю порекомендувати цей серіал до перегляду.

Ну і мій улюблений серіал із цієї трійки – Декстер.

Серіал з перших же серій шокував. Зняти серіал про маніяка-вбивцю, який вбиває інших маніяків? Де моральні принципи ділися в 21 столітті?

Та почуття справедливості відразу ж притухли від оригінальності серіалу. Так вдало вибрати актора для ролі бездушного монстра, який носить маску нормальності могли тільки дуже талановиті люди. Окрім головного героя нам дається великий вибір другорядних із своїми фішками. Є і ті, до кого відразу відчуває антипатію, є ті, котрі валять з ніг своїми вульгарними жартами та нецензурними виразами, є ті, яких взагалі хочеш мати в житті в друзях.

Сюжет настільки закручений та непередбачуваний, що й уявити собі годі. Кінець першого сезону просто «винесе» вам мозок, після чого ви просто полюбите цей серіал. Не скажу, що всі 7 сезонів(наразі знятих) були ідеальними, проте в цілому серіал практично найкращий у своїй категорії.

І досі не полишають роздуми, а чи не був би світ кращим, якби такий собі Декстер і справді існував?

Отже, ці 3 серіали фактично і є топовими для мене наразі. Я пробував дивитися нахвалених «Ходячих мерців», проте після трьох переглянутих серій кинув цю затію – ну дуууже вже нудний серіал, не бачу нічого такого там, що б змусило мене дивитись далі, хоч сама ідея серіалу непогана.

Якщо згадати давніші часи, то пригадую, що дивився «Загублених». Серіал мені тоді подобався, проте через деякий час його просто почали висмоктувати з пальця, тож до кінця я не додивився. Всенародний «Доктор Хаус» теж колись змушував мене вмикати телевізор частіше. Серіал, звичайно, шикарний, проте з часом розумієш, що багато сюжетів повторяються і знову йде «висмоктування з пальця». Телевізор я дивитись закинув, так і не подивившись останній сезон Хауса, може колись погляну в мережі, проте наразі такого бажання немає.

З фантастики можна взяти «Покидьків»(більш відомі як «Отбросы»). Серіал не заслуговує того фанатизму, який я бачу навколо нього. Так, він провокаційний та шокуючий, проте не вистачає йому і сюжетної оригінальності і гри акторів і рівня гумору. Пребагато вульгарності, з якої смішна максимум половина, решта – маразм. Недотримання й принципів серіалу – герої отримали суперсили, а в свіжому сезоні вони їх практично й не застосовували. Проте при цьому можна переглянути заради шикарних фразочок і чорного вульгарного гумору, хоч і не завжди вдалого.

Ще один фантастичний серіал – «Надприроднє» колись дивився по ТеБе, проте після відмови від телебачення так і не додивився, тому в нових сезонах не орієнтуюсь. Серіал в цілому дуже навіть сподобався, головні характери вдалі, розкриті, сюжети незвичні та цікаві. Загалом непогано.

Ну і з драмо-соплів я колись дивився «Школу виживання»(більш знаний як «Холм одного дерева»). В серіалі може і є багато соплів, проте насправді він доволі хороший. Принаймні гра акторів радувала і сюжетні напруження іноді досягали піку. І особливо хочу відмітити наявність в серіалі дуже харизматичного «негативного» персонажу, заради якого серіал просто таки варто дивитись. На жаль, він вже завершився, вийшовший в 9 сезонах.

І для комплекту відмічу «Теорію брехні», яку колись показували по 1+1. Непоганий серіал з хорошим сюжетом, проте з другого сезону вже нічого нового не було видно. Тому продовжувати дивитись не хотілось.

І ще скажу про «Таємниці Смолвілля», серіал про супермена. Перші сезони класні, проте через певний час серіал зіпсувався. Ну і високобюджетності там нема, тому завжди хотілось більше комп»ютерної графіки J

Наразі це все, що пригадав з серіалів, які хоч трохи варті уваги. Комедійні серіали(сіткоми) наразі до уваги не брав, бо в них інша категорія. Дякую за увагу.

 

Коментарі   
Олександр
# Олександр 28.01.2013, 10:47
Холмса дивився лише першу серію, досить непогано, але не затягнуло щоб я його далі дивився, бо не дуже багато маю часу на фільми, але якби було б нудно, то подивився б..
Скарга
MrVigner
# MrVigner 25.05.2013, 18:23
Ооо))) Декстер, один з моїх улюблених серіалів)
Судячи зі списку, вам точно повинен сподобатися серіал "Менталіст", також можливо "Лютер" :-)
Скарга
Третьосортний
# Третьосортний 25.05.2013, 18:28
Цитую MrVigner:
Ооо))) Декстер, один з моїх улюблених серіалів)
Судячи зі списку, вам точно повинен сподобатися серіал "Менталіст", також можливо "Лютер" :-)

Менталіста бачив, проте якось він мене не зачепив. оч дивитись можна. За Лютера дякую, літом попробую переглянути.
Скарга
remix2903
# remix2903 30.10.2013, 21:02
Дивися Шерлок досить захопливий серіал... Завжди цікаві сюжети та розв'язки.
Скарга

2011-2020 Всі права захищено.
При копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт myslinsky.org обов"язкове, інакше - знайду і руки відірву :)
Designed by Me (or not).
Головна | Контакти | Про автора