Сучасні методи лікування геморою

  • Переглядів: 1061

Геморой (від грецького haimorrois) дослівно означає «кровотеча». Це захворювання, відоме з давніх-давен, до сих пір пояснюється неоднозначно, а часом і суперечливо, що повністю відповідає рівню наших знань про нього. Більшістю дослідників визнано, що джерелами кровотечі є кавернозні освіти, які в нормальних умовах формуються в процесі внутрішньоутробного розвитку.

Перша група гемороїдальних утворень, ураження яких призводить до утворення зовнішнього геморою, розташована на виході з анального каналу, в підшкірній клітковині. Саме тому лікування геморою є досить важливою та складною процедурою.

Друга група кавернозних утворень, розташована в підслизовому шарі прямої кишки, вище зубчастої лінії, є джерелом розвитку внутрішнього геморою.

Між зовнішніми та внутрішніми кавернозними утвореннями існують анастомози, функціональне призначення яких не зовсім зрозуміло хоча б тому, що при підвищенні внутрішньочеревного тиску тромбируются, як правило, зовнішні, а не внутрішні вузли. Поряд із зовнішнім і внутрішнім сфінктером, кавернозні сплетення є частиною запирательного апарату прямої кишки. Їх здатність збільшуватися в об'ємі за рахунок наповнення кров'ю дозволяє здійснювати ідеальну герметизацію кишки. Непрямим доказом цього припущення служить впорядковане розташування гемороїдальних утворень по колу кишки; воно відповідає 3, 7 і 11 годинах. На жаль, цей тонкий механізм дуже вразливий і причин тому багато.

Безпосередньою причиною виникнення геморою є порушення кровонаповнення кавернозних вен, яке може бути викликане посиленням артеріального кровотоку, але частіше уповільненням венозного відтоку. Розширена вена утворює «мішок з кров'ю», який і називається гемороїдальним вузлом. За останні роки багато уваги було приділено вивченню стану зв'язкового апарату підслизового шару прямої кишки, порушення якого призводить до випадіння внутрішніх гемороїдальних вузлів. Тому, з точки зору сучасної патофізіології, обидва варіанти розвитку захворювання повинні розглядатися не тільки як рівноцінні, але, можливо, як взаємодоповнюючі.

Зверніть увагу, що детальніше про лікування геморою ви можете дізнатися на сайті http://medcity.ua швидко та легко.


2011-2020 Всі права захищено.
При копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт myslinsky.org обов"язкове, інакше - знайду і руки відірву :)
Designed by Me (or not).
Головна | Контакти | Про автора