Що важливо знати туристу про відпочинок в Іспанії - сієста і місцеві звичаї

  • Переглядів: 842

Для сучасного туриста Іспанія - це країна кориди, фламенко, теплого моря і древньої культури. Як і в багатьох південних країнах, ритм життя іспанців відрізняється від життя в країнах середніх широт. Кінцеве, якщо ви відпочиваєте в готелі на морському узбережжі в Каталонії, Валенсії або Малаги багато питань незнання традицій країни відпадають самі собою завдяки туристичному дбайливому сервісу. Але якщо Ви заглибилися в історичну частину Іспанського королівства, то щоб не потрапити в халепу, і відчувати себе розкуто Вам, як і будь-якому туристові корисно знати деякі місцеві звичаї.

Банківське обслуговування

Почнемо з того, що всі банки Іспанії відкриті тільки до другої години дня. Працювати вони починають ні з дев'яти, а з пів на дев'яту ранку. У суботу банки теж відкриті, але тільки до години дня. У розпал туристичного сезону ритм трохи змінюється: банки переходять на «суботній» режим, а субота стає вихідним днем. Офіційними вихідними днями є і все іспанські національні свята.

Сієста та графік роботи магазинів з закладами

В Іспанії прийнято робити днем велику перерву, який називається сієстою. Місцеве населення звикло відпочивати в найбільш спекотний денний час, рятуючись від полуденної спеки.

Активне життя іспанців відбувається рано вранці, пізно вранці і пізно вночі. Нічне життя розвинена не тільки у дозвільних туристів, а й доречною молоді, яка цілком дружелюбна, хоча і трохи шумновата. Як правило, сієста починається о пів на другу дня, а закінчується о п'ятій годині вечора. Іспанські магазини і музеї працюють відповідно до цієї традицією. Зате закриваються магазини тільки о восьмій годині вечора. У музеях перерва триває трохи менше - з 14 до 16 годин дня. Найбільші іспанські музеї в розпал туристичного сезону взагалі відмовляються від сієсти. Таку ж поступку туристам роблять і найбільші мережі магазинів.

Транспорт і проїзні квитки

Транспортна мережа в Іспанії розвинена дуже добре, і з пересуванням по країні проблем не виникне.

Цей факт в сукупності з тим, що Іспанія є сучасною європейською країною, є однією з причин, за якими покупка нерухомості в Іспанії стає все більш популярною в тому числі і серед наших співвітчизників. У цій країні немає такого поняття, як дефіцит квитків. Неважливо, коли саме ви плануєте поїздку, через місяць або через п'ять хвилин. Квитки на будь-який поїзд є в касах завжди. Те ж стосується і іспанських міжміських автобусів. Кількість місць в них визначається відповідно до придбаних квитків, так що ваше місце нікуди від вас не дінеться.

У кожному автобусі на лобовому склі виставляється картка з номером. Це номер автобуса в черзі відправлення. Відповідна напис є і на кожному квитку. Система так зручна і проста, що заплутатися в ній неможливо.

По країні можна подорожувати і авіаперельотами. Це виправдано на далеких відстанях, наприклад, між Мадридом і курортами узбережжя. Іспанська авіакомпанія Іберія пропонує туристам економ класу цілком дешеві квитки.

Крім того, в будь-якому аеропорту можна взяти машину на прокат, при тривалих поїздках - це вигідніше ніж таксі.


2011-2020 Всі права захищено.
При копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт myslinsky.org обов"язкове, інакше - знайду і руки відірву :)
Designed by Me (or not).
Головна | Контакти | Про автора