Що таке твістинг?

  • Переглядів: 973


Твістинг - це вид творчості, розвага, а в умілих руках, можна сказати, мистецтво. Твістинг дозволяє створювати різні фігурки і форми зі спеціальних повітряних кульок для моделювання шляхом їх скручування.
На різних розважальних заходах майстри твістингу перетворюють процес виготовлення повітряних тварин, квітів, букетів, чоловічків і мультяшних героїв в захоплююче шоу, замовити яке можна за даним посиланням вже зараз. Жоден дитяче свято сьогодні не обходиться без надувних фігур і скульптур, створених методом твістинг.

Для зацікавлених проводиться безліч спеціальних майстер-класів. При бажанні навчитися скручування фігурок з повітряних куль зможе будь-хто. Деяких дітей і навіть дорослих це заняття настільки захоплює, що після першого особистого досвіду твістинг стає справжнім хобі.

Що потрібно для твістингу?
 
  • Кульки для моделювання;
  • Насос для надування маленьких кульок;
  • Насос для надування великих кульок;
  • Схеми для твістингу.

Техніка моделювання кульок

 

Дивлячись на дії досвідчених майстрів, здається, що крутити забавних і милих звіряток дуже просто. Однак це заняття має ряд своїх правил і прийомів. Тим, хто бажає зайнятися твістингом самостійно, важливо знати основні з них.
 

 

Твістинг проводиться двома методами. Скручування з однієї кулі - це односкладове моделювання. Другий метод передбачає створення фігур з 2-х і більше кульок - двоскладове моделювання.
 
Повітряні кульки для моделювання позначають абревіатурою КДМ. Вони бувають різної довжини - 160, 260, 360, 660. Найбільш універсальні, які найчастіше використовують в твістингу, - кульки 260 розміру. Розміри КДМ вимірюються в дюймах. Один дюйм, як відомо, дорівнює 2.54 см.

Щоб підготувати кулю до процесу скручування, КДМ потрібно надути за допомогою насоса не до кінця, і зав'язати горловину кульки на вузол. Непогано для цього освоїти «морський вузол».
 
Починати скручувати завжди потрібно з зав'язаною боку кулі і до протилежного кінця, який не повинен бути зовсім надутим. Чи не надута частина кулі називається «хвостик».
 
Вигин, який утворюється в результаті скручування, в твістингу називають «скручування». Крутити куля рекомендується однією рукою і в одному напрямку, а другою рукою потрібно притримувати готову частину кулі, так щоб він не розкрутився.
 
Щоб правильно розрахувати, скільки повітря потрібно закачати в повітряна куля, важливо знати приблизну кількість скруток в його композиції. Чим більше в фігурці передбачається вигинів, тим менше потрібно повітря. У цьому допомагає приблизна схема вироби.
 
Кожна частина кулі між скрутками називається «бульбашкою». Майстри визначають розмір міхура кількістю пальців, прикладених поперек кулі. Бульбашки бувають круглими - довжина міхура дорівнює діаметру кулі, великими - довжина від двох до п'яти пальців, довгими - більше 5 пальців, мікро - менше діаметра кулі, мікро - найменший.
 
Прийоми скручування кулі:
 
  • Прийом «пуф» - це коли частина повітря з міхура переганяється в хвостик. Його використовують при виконанні хвоста звірятка або вусів комахи, частина повітря переганяється в кінець хвостика.
  • Прийом «петля» - з'єднання двох стиків одного довгого міхура.
  • Прийом «вушко» - один за одним скручується 3 однакових міхура, а потім з'єднують скручування між першим і другим міхуром зі скручуванням між другим і третім.
  • Прийом «намиста» - з'єднання крайніх стиків ланцюжка з декількох круглих бульбашок. Прийом «замок» - з'єднання крайніх стиків ланцюжка різнорозмірних бульбашок.
  • Прийом «тюльпан» - горловину кулі з вузликом проштовхують всередину пальцем однієї руки, захоплюють двома пальцями іншої руки, і утримуючи горловину, роблять скручування, потім відпускають і злегка продавлюють всередину вузлик.
     
Використовуючи ці прийоми можна за схемою виконати різні фігури. Потрібно, звичайно ж, починати з виготовлення найпростіших форм, розвиваючи вміння і поступово ускладнюючи завдання.
 
Твістинг корисний для дітей, оскільки приносять позитивні емоції, розкривають творчі здібності, а також надають позитивний вплив на нервову систему.

2011-2020 Всі права захищено.
При копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт myslinsky.org обов"язкове, інакше - знайду і руки відірву :)
Designed by Me (or not).
Головна | Контакти | Про автора