Переваги і недоліки паркетної дошки

  • Переглядів: 419

Паркетна дошка - найстабільніший в експлуатації підлогове покриття серед натуральних дерев'яних підлог. Основою виробництва тришарової паркетної дошки є технологія поперечного склеювання всіх верств по відношенню до сусідніх. В результаті такої унікальної технології досягаються високі показники експлуатації.

Конструкція паркетної дошки

Структура паркетної дошки

  • = Середній шар, виготовлений з повільно зростаючих хвойних сортів деревини (ялина, сосна).
  • = Верхній шар (робочий), що складається з цінних порід деревини, товщиною 3,5 - 3,9 мм.
  • = Нижній (стабілізуючий) шар, виконаний з цілісного шпону хвойних порід деревини.

Переваги паркетної дошки

Одним з важливих якостей дошки є те, що після придбання з нею не доведеться здійснювати ще якихось додаткових операцій. Таке підлогове покриття не потрібно шліфувати, циклювати або покривати лаком в декілька шарів. Вся ця робота вже зроблена на заводі виробника. Тому основним завданням користувача залишається правильний монтаж і подальший догляд за поверхнею. Крім усього перерахованого, її поверхню просочується спеціальними складами. Вони максимально покращують зовнішній вигляд цього покриття і збільшують термін служби.

Завдяки інноваціям в технології виробництва цього матеріалу, паркетная доска стала гнучкішою і стійкішою до перепадів температур і вологості. Основою є фанера, на яку окремо наклеюються дерев'яні плашки з хвойних порід. Лицьова сторона дошки оформляється шпоном цінних порід дерева товщиною в середньому від 4 до 6 мм. Варто врахувати, що при збільшенні цього показника продукт може прослужити набагато довше.

Ще одна дуже важлива особливість паркетної дошки - можливість легкого демонтажу без наслідків втрати якості. Це покриття має можливість розбирання та збирання знову і знову, причому не погіршаться як показники міцності, так і зовнішній вигляд дошки. Іншими словами, якщо Ви намітили переїзд або захотіли встановити в будинку теплі підлоги, то з операцією зі зняття і нової укладанні цього ж статі не виникне ніяких проблем. Причому, це не завдасть йому ніяких пошкоджень, а термін служби залишиться тим же, що було заявлено виробником спочатку.

Цікавим залишається той факт, що при всіх перерахованих вище перевагах, паркетна дошка залишається доступним продуктом відносно невисокій вартості. Не можна сказати, що це одне з найдешевших покриттів, але в порівнянні з продуктами цього ж класу, різниця в ціні буде відчутна.

Технологія укладання покриття досить проста завдяки вже відомої системі шип-паз. Така технологія монтажу дає можливість здійснити всі операції з укладання своїми руками без особливих фізичних зусиль і досвіду. Це ще одна галочка в графі економічності.

Недоліки паркетної дошки:

  • Це не вологостійкий матеріал, а значить, при монтажі необхідно проробляти додаткові заходи для його захисту.
  • Одностороння спрямованість планок не дає глибини і обсягу текстури дерева, тому оформити фігурну укладку не вийде.

Підсумок

Функціональні переваги паркетної дошки з лишком перекривають його недоліки, в тому числі не забудемо і про практичність в догляді за цим видом підлогового покриття. А недостатню вологостійкість можна завчасно заповнити грамотністю укладання.


2011-2020 Всі права захищено.
При копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт myslinsky.org обов"язкове, інакше - знайду і руки відірву :)
Designed by Vladislav (or not).
Головна | Контакти | Про автора