Опис суті валюти біткоін і принципів її роботи

  • Переглядів: 591

Світова економіка постійно розвивається, але вона занадто контрольована, що у багатьох викликає невдоволення. Держави, центральні банки і великі учасники ринку відіграють курсами як заманеться. Багато людей були цим незадоволені, що послужило початковим стимулом створити всесвітню віртуальну валюту, як засіб розрахунку.

Все змінилося, коли в кінці 2008 року хтось Сатоши Накамото опублікував повний опис системи, а 3 січня 2009 вона вперше була запущена (читайте статтю історія біткоіни). Саме цю дату вважають початком нової ери, де віртуальна валюта біткоіни стала початком народження нової системи розрахунку, яка носить виключно цифровий характер і не має фізичного втілення.

На сьогоднішній день bitcoin працює як основний спосіб віртуального розрахунку. У багатьох великих магазинах вже давно з'явилася можливість розраховуватися за товари та послуги за допомогою цієї валюти, що наочно доводить одне - система працює.

Торги на біткоін біржі

Більш того, біржі криптовалют ростуть з кожним місяцем. Все більше число трейдерів починають звертати на них увагу, скуповуючи і продаючи біткоіни, граючи на різниці курсу. Застосування звичних для валютного і фондового ринку інструментів для оцінки та відстеження курсу криптовалюти також є підтвердженням, що такі віртуальні гроші, як біткоіни - щільно інтегрувалися в світову економіку, а создать биткоин кошелек може практично кожен.

Технічні особливості біткоін

Способів вникнути в те, що являє собою ця криптовалюта - два: експертний і загальний. Для кращого розуміння механізму роботи, а також того, що підкріплений біткоіни, краще вибрати другий варіант. Саме тому важливо розглянути всі технічні деталі, які допоможуть зрозуміти саму суть цієї віртуальної валюти.

Почнемо з простого. Валюта зосереджується на віртуальному гаманці кожного користувача. Він абсолютно анонімний, до нього практично неможливо отримати доступ стороннім особам, що робить його не менш безпечним, ніж банківські платежі.

Самі по собі електронні гроші біткоіни є децентралізованими. Це означає, що ні держава, ні банківська або інші системи, не можуть впливати на валюту. Теоретично, відомості про всю фінансову систему криптовалюта поширені на всі комп'ютери користувачів гаманців, які представляють собою єдину базу даних. Щоб зламати систему і «надрукувати» нові біткоіни потрібно зламати всі комп'ютери в світі, де зберігається зашифрована база даних. Це практично неможливо, що робить випуск нових біткоінів строго керованим, прозорим і чесним процесом, при цьому купить биткоин буде правильним рішенням практично при будь-якому курсі.

Механізм роботи bitcoin

Навіть якщо уявити ситуацію, що господарі всіх гаманців в світі піддадуться одночасної атаки, а це десятки мільйонів ПК у всіх куточках планети, але при цьому хоча б 1 ПК або сервер не буде зламаний, це дозволить зберегти дані про всіх власників, їхніх гаманцях і іншої інформації. Звичайно, приклад з одним ПК швидше вигадка, так як буде достатньо зламати більше половини комп'ютерів, але в даний момент - це неможливо навіть теоретично.

Подібна система безпеки є одним з основних переваг «крипти» над звичайними «паперовими» (фіатнимі) грошима, які можна друкувати в будь-якій кількості коли заманеться.


2011-2020 Всі права захищено.
При копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт myslinsky.org обов"язкове, інакше - знайду і руки відірву :)
Designed by Me (or not).
Головна | Контакти | Про автора