Навіщо читати книги?

  • Переглядів: 75


У нашій статті розповідаємо, чому так важливо читати книги, як це може допомогти вам у майбутньому, і що взагалі важливіше для вивчення тексту: кількість чи якість?

До речі, якщо вас цікавлять науково-популярні книги, радимо перейти за посиланням https://mir-knigi.net/books/nauchno-obrazovatelnaya вже зараз.


Навіщо читати?


Читання книг - важливий процес, який допомагає кожній людині розвиватися і впізнавати щось нове протягом усього життя. Для повноцінної роботи нашого мозку необхідно постійно отримувати нову інформацію, щоб підвищувати інтелект і змушувати його працювати на максимум. Читання допомагає підвищити словниковий запас, а також збільшити рівень концентрації, що дозволить набагато швидше впоратися з повсякденними завданнями та засвоювати отримані знання.


Кількість або якість


Чи часто ви помічали за собою, що після вивчення книги чи підручника інформація погано засвоїлася в голові та майже не принесла жодної користі? Якщо це так, то вам час попрацювати над якістю читання, а також способом запам'ятовування нових знань та слів. Дуже важливо концентруватися на книзі та не відволікатися на власні думки, які можуть збивати чи заважати під час читання. Щоб зрозуміти, наскільки ефективною була вивчена література, можна вести читацький щоденник. Такий спосіб допоможе краще запам'ятати прочитане та зберегти інформацію на довгі роки. Тим більше, якщо через час вам необхідно щось уточнити, ви можете легко повернутися до своїх записів і освіжити спогади.


Техніки для покращення розуміння тексту


Існують деякі техніки, які дозволяють підвищити ефективність та користь від прочитаної книги, а також зберегти знання на майбутнє. Ми розповімо вам про кілька дієвих методів:
  1. Позбудьтеся зовнішніх подразників. Слідкуйте за тим, щоб під час читання книги вам нічого не заважало. Якщо вам дійсно складно сконцентруватися, знайдіть таке місце в будинку, де вам не буде на що відволіктися і весь час можна буде присвятити вибраній літературі.
  2. Читайте одразу кілька слів. Спробуйте читати групи слів замість одного. Спочатку буде складно перебудуватися, але надалі цей процес увійде до звички. Це допоможе збільшити концентрацію та швидкість читання.
  3. Перестаньте говорити текст. Чи не промовляйте текст вголос або навіть у своїй голові. Це заважає швидко переходити до таких слів і сильно гальмує читання. Якщо ви сконцентровані на книзі, то промовляння буде лише сприяти ліричним відступам та роздумам, а це своєю чергою буде збивати та відволікати вас від тексту.
  4. Не повертайтеся до прочитаного. Привчіть себе не повертатися до прочитаного тексту. Примусьте себе одразу засвоювати інформацію. Якщо ви перечитуєте пропозицію вже кілька разів, а до розуміння та осмислення тексту прийти так і не вдалося, то це є ще одним дзвінком зниженої концентрації.
  5. Підвищуйте широту погляду. Розвивайте широту вашого зору. Спробуйте охоплювати поглядом відразу кілька слів чи навіть рядків. Фокусуйте на пробілах між фразами, щоб збільшувати кут зору.
  6. Дізнайтеся значення невідомих слів. Якщо в тексті трапляються незнайомі слова, краще відразу уточнити їх значення. Це допоможе збільшити словниковий запас і швидше розуміти текст, якщо вираз знову потрапить до книги.
  7. Чи не припиняйте читати. Читайте щодня хоча б кілька сторінок. Це не займе у вас багато часу, проте допоможе постійно розвиватися і дізнаватися щось нове. Головне, робити це не для галочки, а як слід концентруватися на прочитаному.
  8. Робіть записи або обговорюйте книги. Робіть позначки у зошиті або обговорюйте прочитане з друзями/колегами. Такий спосіб дасть можливість краще запам'ятати інформацію та зробити якісь корисні висновки.

2011-2020 Всі права захищено.
При копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт myslinsky.org обов"язкове, інакше - знайду і руки відірву :)
Designed by Me (or not).
Головна | Контакти | Про автора