Кондиціонер і фанкойл: подібності і відмінності

  • Переглядів: 248


Потенційному покупцеві важливо розуміти, чим ці системи кондиціонування відрізняються одна від одної, і чим вони схожі.


Конструктивні схожості

Для більш глибокого розуміння предмета перерахуємо спочатку загальні риси кондиціонерів (вони ж спліт системи) і фанкойлів:
  • подібності кондиціонера і фанкойла в конструкції задіяні одні і ті ж функціональні елементи - теплообмінник, вентилятор, система трубок, жалюзі, управління здійснюється через дисплеї, вбудовані панелі, дистанційні пульти;
  • однаковий і принцип функціонування - холодоагент циркулює і в фанкойлами, і спліт-системи в замкнутій системі труб;
  • за зовнішнім виглядом відрізнити ці кліматичні установки практично неможливо - вага і розмір приблизно однакові, немає відмінностей і в формі корпусу;
  • за типом монтажу дані пристрої класифікуються однаково - настінні, стельові, вбудовані, напольные фанкойлы і кондиціонери;
  • за функціональними особливостями і для фанкойлів, і для кондиціонерів класифікація також однакова - корпусні, безкорпусні, касетні, канальні;
  • немає відмінностей і в стандартному наборі функцій - охолодження або нагрівання повітря в приміщенні, його зволоження або осушення, очищення.

Конструктивні відмінності

Основне і найважливіше відмінність цих приладів - це характер холодоагенту. У кондиціонерах практично завжди використовується тільки фреон. У фанкойлах в якості холодоагенту використовується вода. В принципі, використання води як охолоджувальної рідини дає фанкойлами певні переваги, але в той же час ускладнює монтаж і підключення.

Існують і інші принципові конструктивні відмінності даних приладів. Фанкойл і чилер зазвичай встановлюються одночасно і складають єдину систему кондиціонування, відповідно, зростає вартість монтажу і в цілому системи.

Протяжність фреонових трас і кількість блоків в кондиціонері завжди обмежена. До чилера ж можна підключити скільки завгодно фанкойлів. Якщо холодильна машина має велику потужність, то фанкойли можуть бути розташовані на значній відстані один від одного.

За допомогою фанкойла можна створити індивідуальний мікроклімат (температуру) в кожному приміщенні будинку або квартири. Також, задіявши додаткове обладнання, можна в один і той же час одні приміщення охолоджувати, а інші прогрівати. Кондиціонеру такі можливості не доступні.

Ось чому фанкойли встановлюють в промислових будівлях різної спеціалізації - в виробничих цехах, лабораторіях, демонстраційних залах і інших спеціалізованих приміщеннях потрібно підтримувати різну температуру. Кондиціонуюча установка працює автономно від вентиляційної системи будівлі і використовує тільки внутрішнє повітря приміщення, в той час як фанкойл і чилер підключені до припливних установок вентиляції.

Система «фанкойл-чилер» зазвичай проектується і монтується одночасно з проектуванням і будівництвом всієї будівлі. Звичайний кондиціонуючий пристрій можна встановити на готовий об'єкт.

2011-2020 Всі права захищено.
При копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт myslinsky.org обов"язкове, інакше - знайду і руки відірву :)
Designed by Me (or not).
Головна | Контакти | Про автора