Клінкерна цегла: переваги і недоліки

  • Переглядів: 256


Клінкерна цегла - це різновид керамічної цегли, який виготовляється з тугоплавких сортів глини, його обпалюють при підвищених температурах, що забезпечує його експлуатаційні характеристики. У нього практично відсутні будь-які включення і пори, тому він більш міцний, ніж керамічні вироби.

Варто зазначити, що клинкер для фасада застосовують:

  1. при кладці печей і камінів;
  2. в спорудженні димарів і димарів;
  3. для зовнішнього облицювання будівель;
  4. в дорожньому будівництві;
  5. у внутрішній обробці;
  6. для обробки мокрих зон;
  7. для зведення некапітальних будівель.

Головні особливості цегли - це привабливий зовнішній вигляд (тому його використовують для декорування будинків і у внутрішній обробці), міцність, довговічність і стійкість до морозу. Майже не вбирає вологу. 

Основні переваги та недоліки


Почнемо з переваг:

  1. Підвищена міцність. Через особливості його виробництва, матеріал виходить дуже щільним і міцним, що підвищує міцність. Він майже не дає відколів і тріщин. Клінкерна цегла не потребує складного догляду, фасади з нього довгі роки зберігають привабливий зовнішній вигляд не змінюючись.
  2. Низькі показники вологопоглинання. Якщо виразити вологопоглинання в цифрах, то це буде не більше 6%, що вкрай важливо в суворому кліматі зі зміною сезонів. Волога, що потрапила всередину матеріалу стає головною причиною руйнування. Коли волога замерзає всередині, лід починає розширюватися і руйнувати структуру матеріалу. Клінкерній цеглі це не загрожує - здатний витримати навіть тривалий контакт з вологою.
  3. Морозостійкість. Ця перевага випливає з високою вологостійкості. Так як всередині цегли відсутня волога, він протистоїть циклів замерзання і відтавання.
  4. Стійкість до зношування. Цей вид цегли практично не схильний до агресивного впливу навколишнього середовища. На ньому не позначається негативно ультрафіолетове випромінювання, тому немає втрати яскравості фарб. Також на ньому майже не осідає пил і інші частинки. На фасадах з клінкерної цегли не росте мох, не утворюється цвіль, не проявляється білий наліт.
  5. Різноманітність кольорів. Виробники пропонують широкий асортимент забарвлень цегли, що допомагає створювати оригінальні поєднання, а також підібрати матеріал потрібного відтінку. Для зміни кольору не використовуються барвники. На колір впливає глина різного відтінку і час випалу.
  6. Екологічність і безпека. Виготовляється з натуральної сировини, також технологія виробництва не містить шкідливих речовин. Тому він нешкідливий для навколишнього середовища і здоров'я людини.
Розглянемо також і мінуси:

  • Вага готової конструкції. Конструкція виходить вкрай важкою. Стіни з нього потребують посиленого фундаменту. Практично не використовується для стін в житловому будівництві.
  • Висока теплопровідність. Щільність і міцність матеріалу одночасно з гідністю буде і недоліком. Через відсутність повітряних прошарків і пір, матеріал швидко нагрівається і остигає. Тому в житловому будівництві матеріал використовують в якості облицювання.
  • Для кладки важливо використовувати спеціальну суміш. Використовуваний розчин повинен відрізнятися від того, що використовують при роботі з іншими видами цегли.
  • Для роботи потрібні спеціальні навички. З ним складно працювати, не маючи досвіду. Потрібні спеціальні знання і навички. З цієї причини часто каменярі відмовляються працювати з клінкерною цеглою.
  • Ціна матеріалу. Це великий недолік. Матеріал коштує в рази дорожче аналогів. Витрати окупаються завдяки довговічності і тривалого терміну експлуатації.

Висновок: Оцінивши переваги і недоліки матеріалу, легше зробити вибір. При появі труднощів, консультуйтеся у професіоналів. Успіхів!

2011-2020 Всі права захищено.
При копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт myslinsky.org обов"язкове, інакше - знайду і руки відірву :)
Designed by Me (or not).
Головна | Контакти | Про автора