Декоративні штукатурки: все, що потрібно знати

  • Переглядів: 554

Декоративні штукатурки також називають структурними (або фактурними) за їх неоднорідний склад. Що ж таке декоративні штукатурки і чому вони стали такі популярні?

До своїх побратимів на вапняній і гіпсовій основі декоративні штукатурки мають вельми віддалене відношення. Мабуть, загальне у них одне - сама назва, яке ці матеріали отримали через малу (від 1 до 5 мм) товщини накладається шару.

Однак, незважаючи на малу товщину, хороша декоративная штукатурка здатна додати інтер'єру і стиль, і настрій, і індивідуальність. Декоративними ці штукатурки називають тому, що вони утворюють на поверхні особливий рельєф або фактуру, покриттю також можна надати колірний відтінок на будь-який смак. Це матеріал, який в готовому вигляді на стіні виглядає просто приголомшливо, немов над стіною попрацювала НЕ бригада ремонтників, а група художників.

Декоративні штукатурки стали популярні в усьому світі саме завдяки можливості отримувати естетично неповторний зовнішній вигляд (рисунок і незалежно від нього відтінок кольору). За цим параметром вони перевершують всі відомі досі оздоблювальні матеріали: шпалери, склошпалери, стінові пластикові панелі, дисперсійні фарби і т.д.

За цими матеріалами дуже легко доглядати. Покриття декоративних штукатурок мають високу зносостійкість, стійкі до розчинів солей і ультрафіолетових променів. Вони позитивно відрізняються і по такому важливому для наших стін властивості, як вологостійкість (в якійсь мірі, тільки пластикові панелі можуть з ними в цьому відношенні конкурувати). Декоративні штукатурки можна чистити засобами для миття посуду, пральними порошками, милом або просто водою. Справа в тому, що в їх склад входять елементи, яким не страшна волога. Декоративні штукатурки витримують перепади температур від -55 ° С до + 60 ° С (фасадна штукатурка), не вицвітають, пожежобезпечні і вогнестійкі (у всякому разі, не ушкоджуються, якщо об поверхню загасити сигарету).

Крім того, вони досить еластичні, щоб протистояти невеликим деформацій стін без утворення тріщин. Саме завдяки цим властивостям декоративні штукатурки дуже популярні при обробці гіпсокартонних стін. Передпокій, туалет, ванна, сходові отвори (у власних будинках), стінка, яку вважає за краще для своїх «вправ» ваш чотириногий улюбленець - все це відповідні об'єкти для застосування таких покриттів. Оброблені штукатуркою стіни можуть зіпсувати тільки кігті тварин, проти яких захист ще не придумана. Але навіть в цьому випадку подряпин не буде видно за рахунок фактурності штукатурки. Якщо ж ваше чадо задумає вилити на стіну флакон чорнила, можна видалити зіпсоване покриття і замінити його точно таким же.

Важливим властивістю будь-якого матеріалу є його нешкідливість для здоров'я, тому для внутрішніх декоративних робіт виготовляються штукатурки на основі екологічно чистого полімеру акрилу.


2011-2020 Всі права захищено.
При копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт myslinsky.org обов"язкове, інакше - знайду і руки відірву :)
Designed by Me (or not).
Головна | Контакти | Про автора