Чим відрізняється заочне навчання від дистанційного?

  • Переглядів: 376


Дистанційне навчання швидко набирає популярність, що пояснюється декількома причинами: активний розвиток сучасних технологій комунікації і введення обмежувальних заходів через коронавірус.

Важливо розуміти, що «дистанційка» - це не самостійна форма навчання, а, скоріше, додаток до вже існуючих. Саме тому зазвичай назва освітньої програми, звучить як «очне навчання з елементами дистанційних технологій». Спробуємо розібратися, в чому полягають особливості та переваги нового способу навчальної підготовки.


Традиційні форми навчання


Розрізняють три класичні формати освіти - очний, заочний і комбінований (очно-заочний). Кожен має чітко вираженими особливостями. Для першого способу підготовки характерно щоденне відвідування занять протягом усього навчального року, складання заліків та іспитів в рамках сесії.

Заочне полягає в самопідготовки студента, яка проводиться протягом більшої частини року, і подальшій перевірці знань на сесії. Остання передбачає особисту присутність на заняттях у ВНЗ протягом 2-3 тижнів.

Третя традиційна форма навчання поєднує особливості перших двох в різних пропорціях, які визначаються внутрішніми правилами освітнього закладу.

Головні відмінності дистанційного формату від заочного

Дистанційне навчання найбільше нагадує заочне. А тому необхідно окремо розглянути відмінності між ними. Перше і головне - новий формат не вимагає періодичної присутності студента у ВНЗ. Навпаки, навіть тестування або іспити з кожного предмету проходять в режимі онлайн за допомогою сучасних засобів комунікації.

Друге ключова відмінність - використання так званих освітніх порталів - онлайн-платформ, на яких зібрані як методичні навчальні матеріали, так і бази даних на кожного студента. Доступ до них надається в рамках особистого кабінету.

Третя важлива особливість «дистанційки» - гнучкий графік занять. Це в рівній мірі стосується як безпосереднього навчання, так і перевірки знань студента. До речі, якщо вас цікавлять основні переваги дистанційного навчання, то смотрите тут вже зараз.

Переваги дистанційного навчання

Як уже було відзначено вище, дистанційний формат набуває популярності. Воно входить в освітні програми всіх серйозних ВНЗ. 

Чималу роль в широкому поширенні нового формату підготовки студентів відіграє не тільки пандемія коронавірусу, а й інші очевидні переваги:

  1. мінімальні витрати і, як наслідок, низька вартість навчального курсу;
  2. зручний графік підготовки, який визначається самим студентом;
  3. прозорі і зрозумілі правила тестування знань;
  4. співпраця з викладачем в форматі кураторства, що підвищує ефективність навчання;
  5. відсутність прив'язки у студента до місця перебування;
  6. можливо поєднувати освіту з професійною діяльністю;
  7. рівні можливості для абітурієнтів з будь-якого регіону країни.

Настільки вражаючий перелік переваг виступає кращим поясненням швидкого поширення дистанційного формату підготовки. Не викликає жодних сумнівів, що найближчим часом він стане самостійною - четвертої - формою навчання в ВНЗ.

2011-2020 Всі права захищено.
При копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт myslinsky.org обов"язкове, інакше - знайду і руки відірву :)
Designed by Me (or not).
Головна | Контакти | Про автора