Які існують відмінності трансмісійного масла від моторного?

  • Переглядів: 623

Знання автомобільних тонкощів багато в чому допомагає на практиці не тільки тим водіям, у яких стаж експлуатації машини невеликий, але і навченим досвідом професіоналів. До числа таких важливих тонкощів, без сумніву, належить і знання того, за якими ознаками і як відрізнити трансмісійне масло від моторного.

Як відрізнити трансмісійне масло від моторного

На таке питання відповідь напрошується відразу. Звичайно ж, різниця є! Про це красномовно говорять уже самі їх назви. До складу моторного масла, рідини для трансмісії, які мають, по суті, однакову основу, входять різні інгредієнти.

Однак перевіряти відмінності цих присадок на базі власного автомобіля однозначно не варто. Справа ненароком може дійти до вельми серйозної поломки, яку потім доведеться довго і терпляче усувати. Про це добре знають досвідчені водії. Так, якщо вийде плутанина, движок тут же забарахлила. Справа в тому, що трансмісійна рідина в двигуні почне за рахунок своїх компонентів вигоряти з величезною швидкістю, притому тут же утворює всілякі накипу буквально на всіх поверхнях, до яких вона торкалася, і очистити їх потім буде вкрай проблематично.

Тому дбайливі власники автомобілів дуже педантично стежать за тим, щоб не переплутати.

Відмінні риси моторного масла

Щоб знати, як відрізнити моторне масло, необхідно відштовхуватися від його головного функціонального призначення - змащувати силовий агрегат, його робочі вузли. Така емульсія повинна максимально, ефективно пом'якшувати конструкцію двигуна, ті його складові частини, які під час роботи двигуна постійно контактують. Виготовляється вона на базі або синтетичних компонентів, або ж мінеральних, однак може мати змішаний склад, утворюючи так звані напівсинтетичні рідини. Це робиться для того, щоб моторное масло мало здатність надійно змащувати деталі при підвищеному температурному режимі і тиску.

Особливості моторного масла

На відміну від трансмісійної рідини, у моторного масла більш високий ступінь в'язкості, хоча візуально визначити це під силу лише дуже досвідченим автомеханіка, водіям. Є відмінності і за кольором, визначити які теж є тільки професіоналам.

Відмінності трансмісійних рідин

Головне завдання трансмісійної рідини - створювати на деталях цієї конструкції більш міцну масляну плівку. Така вимога і визначає ключова відмінність трансмісійного масла. Воно пояснюється тим, що частини трансмісії труться з набагато більшою силою і отримують значно більшу механічну навантаження, ніж в моторі, і, якщо їх рясно НЕ змащувати, вони дуже швидко зношуються, виходять з ладу. Склад такої рідини створюється з урахуванням того, що їй доведеться працювати при більш щадному температурному режимі, ніж масло для двигуна. Причому цей режим носить, як правило, стабільний характер, без різких перепадів, як це фіксується в автомобільному двигуні.

В силу цього такі рідини теж досить в'язкі, однак по мірі в'язкості все ж поступаються моторного масла. Основне функціональне відміну досягається за рахунок іншої, ніж в моторному маслі, присадки, покликаної забезпечити надійний захист від величезних механічних навантажень.


2011-2020 Всі права захищено.
При копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт myslinsky.org обов"язкове, інакше - знайду і руки відірву :)
Designed by Me (or not).
Головна | Контакти | Про автора