Особливості комп'ютерних ігор: плюси та мінуси

  • Переглядів: 862

Вважається, що сучасні діти багато часу проводять сидять за комп'ютером. Так чи так це насправді? Стало відомо, що не тільки діти захоплюються комп'ютерними та азартними іграми. Фахівці провели дослідження. Результати вийшли дуже цікавими. Виявляється, тільки 15% з любителів ігор є школярами і студентами. Інша частина - дорослі, 42% з яких мають вищу освіту, що є частими відвідувачами гральних клубів, списочок яких можна знайти на сайті бездепов.нет. Причому найбільший інтерес до ігор виявлено серед офісних працівників: 15% з них - геймери. Серед пенсіонерів виявилося 11% геймерів.

До речі, як пример - ви можете переглянути рейтинг ігрових клубів, про які детальніше можна дізнатися на сайті igrasio.

Існує безліч думок щодо ігор, але лише частина з них підтверджена фактами, - повідомив Павло Сергазіев, блогер, власник YouТube-каналу про ігри і кіберспорт GSTV. Він зазначив, що комп'ютерні ігри - це новий щабель еволюції традиційних ігор. Люди завжди потребували ігри, так як це дозволяє їм пізнавати світ і позбавлятися від негативу.

Розберемося, які з найпопулярніших стереотипів - правда, а які - міф.

Стрілялки дають вихід гніву

Більшість стрілялок пов'язано з кривавими бійнями, в яких потрібно знищити безліч супротивників. Навіть ігри з меншою кількістю крові можуть бути жорстокими. Але, такі ігри не провокують агресію. За допомогою стрілялок схильні до агресивної поведінки діти позбавляються від негативу.

Такий взаємозв'язок встановили психологи з Йоркширського університету в минулому році після проведення комплексного дослідження. Фахівці спостерігали за поведінкою більше 3 000 респондентів, які захоплюються різними комп'ютерними іграми. В результаті вони виявили, що ігри мають позитивний вплив на дітей.

Схильні до агресії діти частіше грали в ігри з елементами насильства та жорстокості. Таким чином вони справлялися зі стресом і позбувалися від негативних емоцій, - зазначили вчені. Діти без подібних проблем теж вибирали гри цього жанру, але це не призвело до підвищення агресії.

Погіршують роботу мозку?

Вчені знайшли спростування і для цього міфу. Дослідники з Університету Рочестера (США) провели ряд досліджень і з'ясували, який вплив чинять гри різних жанрів на роботу мозку.

Вчені з'ясували, що завдяки шутерам діти вчаться швидко вирішувати завдання і орієнтуватися в новому місцевості. Через раптової появи об'єктів геймерам доводиться концентрувати свою увагу на певних речах. Зокрема, запам'ятовувати карту. Такі тренування покращують роботу мозку.

Є користь і від ігор в жанрі стратегії. Виявляється, вони розвивають когнітивну пластичність. Це здатність розуміти свої помилки і змінювати хід дій при виконанні певних завдань. У любителів стратегій розвивається частина мозку, яка відповідає за поведінковий навчання шляхом запам'ятовування шаблонів. Таким чином, стратегії покращують якість поведінкових шаблонів.

Про позитивний вплив ігор на роботу мозку говорять і фахівці. Так, завкафедрою кіберспорту держуніверситету фізкультури, спорту, молоді та туризму Максим Залив вважає, що ігри розвивають необхідні навички. Як приклад він навів шутер Counter-Strike, що розвиває просторове мислення. Ще один приклад - Dota 2 в жанрі стратегії. У грі 120 персонажів, наділених різними здібностями. Коли капітан вибирає спосіб взаємодії, він працює з величезною кількістю даних і матриць.


2011-2020 Всі права захищено.
При копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт myslinsky.org обов"язкове, інакше - знайду і руки відірву :)
Designed by Me (or not).
Головна | Контакти | Про автора