Металопрокат: що це, види, популярні вироби

  • Переглядів: 406


Металопрокат - будь-які металеві вироби, виготовлені на прокатних верстатах методами прокату: гарячого або холодного. Зараз металопрокатом називають переважно готовий промисловий профіль, досить недорогий, але міцний і надійний, який використовується практично у всіх будівельних роботах.
Холодний прокат виходить, якщо пропустити заготовку через верстат без попереднього розігрівання, за рахунок чого металева структура не порушується, виріб залишається ідеально гладким, високої міцності, якої у гарячекатаних немає через порушення структури. Виробництво виробів методом холодного прокату - більш трудомісткий і тривалий процес, крім того, так неможливо обробляти товсті листи. Отримані матеріали часто використовуються в сферах, де від металопрокату потрібні високі показники міцності і передбачуваності: космонавтиці, машинобудуванні.

Гарячий метал спочатку розігрівається, потім прокочується. Через збільшення пластичності процес забирає значно менше часу, тому прокатувати на гарячепрокатних станах можна навіть досить важкі заготовки і товсті листи металу, плюс - технологія дешевше холодного прокату. Однак отримані вироби можуть мати дефектами, серед яких не ідеально рівна поверхня: неможливо зруйнувати внутрішню структуру металу і домогтися від нього ідеальної однорідності. Також в процесі виготовлення на аркуші можуть утворюватися окалини, які вимагають додаткової зачистки.

Види металопрокату

Власне, головна відмінність - за формою прокату:

  • листовий металопрокат, куди відносяться листи і рулони, створені різними методиками прокату;
  • сортовий металопрокат - сюди відноситься все, що не листи: арматура, куточки, швелери, а також труби, хоча деяких класифікаторів виділяють труби в абсолютно окремий тип.

Найпопулярніші вироби з металопрокату

Перерахувати всі вироби, які пропонує компанія Промресурс юа досить складно, тому можна зупинитися на поширених різновидах. До них відносяться, наприклад:

  • сталеві листи, тонкі або товсті пластини з металу, що поставляються в рулонах і не тільки;
  • труби, порожнистий металопрокат з різним діаметром, бувають круглими, овальними, прямокутними і квадратними. Труби йдуть на спорудження трубопроводів, а також на будівництво;
  • профнастил - листовий метал з ребрами жорсткості, який використовується для організації покрівлі, будівництва парканів, облаштування фасадів. За рахунок ребер жорсткості значно міцніше простого листового металу;
  • балки - вироби у формі брусів, виготовлені з низьколегованої або вуглецевої сталі;
  • швелери - це профілі, що мають П-образний перетин. Як і балки, відносяться до фасонного металопрокату, використовуються в машинобудуванні і промисловості, з швелерів споруджуються опорні конструкції для, наприклад, мостів;
  • арматура - умовні «прутки» з гладкою або ребристою поверхнею, в першу чергу призначені для армування залізобетонних конструкцій, але часто використовувані в будівництві в інших цілях.

Уявити собі будівництво будь-яких конструкцій без металопрокату зараз неможливо - це один з ключових будівельних матеріалів, затребуваний повсюдно в тому числі за рахунок невисокої вартості.

2011-2020 Всі права захищено.
При копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт myslinsky.org обов"язкове, інакше - знайду і руки відірву :)
Designed by Me (or not).
Головна | Контакти | Про автора