Реєстрація чи прописка: як правильно?

  • Переглядів: 331Якщо ознайомитися з діючими українськими законами, що стосуються житлового та міграційного права, то виявиться, що кожна людина, яка перебралася на ПМП до іншого населеного пункту, повинна відправитися в міграційну службу і пройти процедуру державної реєстрації, причому зробити їй це слід протягом десяти днів.

Багато людей вважають, що цією процедурою зараз є те, що завжди було прийнято називати пропискою, і, що найцікавіше, якщо орієнтуватися виключно на законодавчу норму, то саме так і є. Законодавство виключає використання поняття «прописка», оскільки даний інститут був скасований ще десять років тому, проте в реальному житті, за великим рахунком, нічого не змінилося - прописка як і раніше існує в своєму первісному вигляді. Якщо вас цікавить прописка, то радимо перейти на сайт https://прописка.com.ua/ вже зараз.

Не змінився і процес її отримання. Якщо Ви збираєтеся її змінити, то Вам необхідно відправитися в місцевий паспортний стіл, виписатися там, а потім провести зворотний процедуру, звернувшись до паспортиста. Зрозуміло, прописатися в населеному пункті Ви зможете лише в тому випадку, якщо у Вас є для цього житлоплощу. Іншими словами, Вам доведеться пред'явити паспортисту документ, що підтверджує або те, що у Вас є нерухомість, або те, що Ви знайшли людину, яка готова прописати Вас у себе.

У цьому, мабуть, і полягає головна відмінність прописки від реєстрації. Реєстрація - процедура куди простіша, і подібних документів вона не вимагає, оскільки в даному випадку Ви просто оповіщає держава про те, де Ви проживаєте в даний момент, щоб муніципальні органи мали адекватну інформацію про кількість населення в тому чи іншому районі населеного пункту.

Разом з тим, реєстрація, на відміну від прописки, не дає своєму власникові ніяких додаткових можливостей. Тобто, якщо Ви хочете користуватися послугами державних установ - лікарень, шкіл, ЖЕУ і так далі - там, де Ви реально проживаєте, реєстрація в цьому питанні Вам нічим не допоможе, оскільки працівники подібних структур дивляться не на довідку про реєстрацію, а на те , який адреса вказана у Вашому паспорті. Якщо з'ясується, що звернулися Ви не за місцем прописки, в наданні послуги Вам, швидше за все, відмовлять.

Таким чином, всупереч юридичній нормі, яка виключає наявність прописки, вона як і раніше продовжує відігравати визначальну роль у взаєминах між людиною і державою. Що стосується реєстрації, то вона на даному етапі виконує лише обліковий і контрольну функцію. Іншими словами, в Україні на даний момент продовжують співіснувати обидва цих юридичних інституту.

2011-2020 Всі права захищено.
При копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт myslinsky.org обов"язкове, інакше - знайду і руки відірву :)
Designed by Me (or not).
Головна | Контакти | Про автора