Зцілення від алкоголізму - чи існує, і що під цим розуміти?

  • Переглядів: 709

Зцілення від алкоголізму в розумінні практично всіх людей означає: повністю позбутися, вилікуватися від алкогольної залежності. До того ж більшість залежних від спиртного людей вважають, що в результаті лікування вони зможуть пити, як все, так як навчаться контролювати кількість уживаного спиртного. Чи так це, і чи існує зцілення при алкоголізмі, про це ми і поговоримо в нашій статті.

Зцілення від алкоголізму - чи існує, і що під цим розуміти?

Коли мова йде про выздоравление от алкоголизма, у багатьох відразу виникають асоціації з повним одужанням людини від тієї чи іншої хвороби. Однак в ситуації з алкоголізмом необхідно розуміти, що повного зцілення не наступає, його просто не може бути в природі. При правильному підході до лікування настає процес одужання у людини з алкогольною залежністю, яке триває все подальше життя, за умови, що алкоголік буде вести здоровий спосіб життя і тими правилами, які він засвоїв в процесі реабілітаційної програми.

Чому повного зцілення не відбувається?

Тому що алкоголіку достатньо однієї чарки, щоб той знову опинився у вживанні. У подібних випадках, родичі дивуються: мовляв, він же начебто вилікувався, і знову в вживанні! Залежність від алкоголю - це паталогічна залежна поведінка людини, на виправлення якого, часом, йде все життя. І при найменшому відхиленні від програми одужання, алкоголік може повернутися до колишнього життя. Саме тому не можна навчити алкоголіка пити помірно і контрольовано. Але можна допомогти йому вилікуватися від пристрасті до спиртного.

Наприклад, вилікуватися від алкоголізму і вилікувати застуду - це абсолютно різні поняття. А різняться вони з тієї причини, що застуда - це фізичний стан організму, а алкоголізм - в більшості своїй, психологічна залежність. Тому і види лікування застосовуються до цих двох різних за поняттям хвороб різні. Крім цього, у випадку з алкоголізмом лікувати потрібно не тільки тіло, але душу і психологію алкоголіка. Ось чому лікування для алкоголіків виступає у вигляді реабілітаційної програми, яка відновлює і формує нові здорові форми поведінки, ліквідуючи залежна поведінка.

Коли до алкоголіку застосовується комплексна програма реабілітації, на рівні його фізичного, психологічного, духовного і соціального стану, і сам алкоголік при цьому свідомо бере участь в даному процесі - він починає одужувати. Іншими словами можна сказати, що він виліковується від алкоголізму, від залежної поведінки і потреби у випивці, як такої.


2011-2020 Всі права захищено.
При копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт myslinsky.org обов"язкове, інакше - знайду і руки відірву :)
Designed by Me (or not).
Головна | Контакти | Про автора