Зимове вирощування овочів в теплиці

  • Переглядів: 413

Справжні любителі садівництва і дачники намагаються отримати багатий урожай, незалежно від сезону і погодних умов. І навіть суворий зимовий період не є перешкодою! Вирощування овочів в морозний сезон - складний і трудомісткий процес. Рослинам потрібен повноцінний догляд, який дозволить збільшити кількість світла, тепла, забезпечити захист від вітру і холоду, правильний полив. Овочеві культури в даний період року можуть вирощуватися в будинку або в тепличних конструкціях. З особливостями кожного варіанту ми і постараємося вас ознайомити далі.

До речі, якісне насіння овочів для теплиці ви можете придбати на сайті harvest-center.com.ua вже зараз.

Вирощування в будинку

Якщо ваші вікна виходять на південну або південно-східну сторону, то підвіконня стануть відмінним місцем для вирощування рослин. Але для створення максимально комфортних умов вам належить обладнати куточок додатковими освітлювальними приладами і опалювальними елементами. Лампи денного світла дозволять прискорити процес фотосинтезу і зростання культур, а оптимальна температура виключає замерзання вразливих пагонів.

Для зимового вирощування необхідно використовувати поживний грунт. Він повинен бути легким і родючим. Такий грунт насичена мікроелементами і сполуками, які необхідні для росту і розвитку. Збільшити шанси на отримання багатого врожаю можна за допомогою щотижневої підгодівлі. Добрива стимулюватимуть культури рости, і захистять їх від можливих захворювань.

Другим варіантом вирощування може стати гідропоніка. Даний метод полягає у використанні не грунту, а спеціального рідкого розчину, який забезпечує повноцінне харчування кореневої системи і виключає необхідність в підгодівлі. Рослини не страждають від перезволоження або пересихання. Склад розчину захищає культури від шкідників і хвороб, а зміст великого переліку поживних мікроелементів гарантує багатий урожай. Розсада в обох випадках висаджується в великі ящики. Але для окремого рослини також можна використовувати квіткові горщики.

Для вирощування в домашніх умовах на підвіконні або утепленому балконі краще використовувати невисокі види культур. Такими є: різні сорти перцю;

  • огірки;
  • помідори;
  • зелень.

Головним недоліком такого способу вирощування є отримання врожаю в невеликих кількостях. Для збільшення обсягу продуктів краще скористатися другим методом.

Вирощування в теплиці

Тепличні споруди дозволяють отримати ранній, багатий урожай різних плодів і рослин. Навіть при найсуворіших кліматичних умовах можна виростити огірки, помідори, перець, цибулю, спаржу, кабачки і множинні види зелені. Для досягнення мети необхідно придбати теплицю і грамотно її обладнати.

Для кучерявих і високих культур підійде Прямостінні спорудження. Універсальним варіантом стане класична арочна теплиця. Аналоги «Кремлівської» користуються великою популярністю серед дачників і садівників.

Для обладнання тепличного споруди необхідно встановити обігрівальні елементи і джерела денного світла, вентиляцію і систему поливу. Потужні лампи дозволять збільшити світловий день, забезпечивши комфортні умови для рослини. А обігрівачі виключать негативний вплив заморозків і вітру. Для вирощування культур в екстремально суворих умовах також можна встановити нижній або верхній підігрів.

Для циркуляції повітряних мас необхідно продумати розташування автоматів провітрювання і додаткових кватирок.

Ефективним помічником у вирощуванні культур стане система зрошення. Вона дозволить підтримувати оптимальний мікроклімат в теплиці.

Всі клопоти і витрати на придбання споруди і його обладнання окупляться, коли ваш стіл буде заповнений соковитими і корисними продуктами, вирощеними власними зусиллями.


2011-2020 Всі права захищено.
При копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт myslinsky.org обов"язкове, інакше - знайду і руки відірву :)
Designed by Me (or not).
Головна | Контакти | Про автора