Меблі для балкона та лоджії: поради щодо вибору

- Переглядів: 18

Меблі завжди вибираються в залежності від типу приміщення.
В цьому випадку звернути увагу слід на такі моменти:
- чи засклений балкон або лоджія;
- розмір приміщення – якщо воно маленьке, доведеться вибирати компактні меблі, щоб вони не заважали вільно переміщатися балконом/лоджією;
- наявність утеплення.
Якщо лоджія засклена та утеплена, то вибір меблів значно полегшується, оскільки на них не впливатиме довкілля (на відміну від використання на балконі).
Якими повинні бути меблі?
Якщо в будинку або квартирі балкон, а не лоджія, то на нього не можна ставити занадто масивні меблі - це може викликати перевантаження основи. Для лоджії можна вибирати масивніші моделі.
Варто зазначити, що мебель для лоджии слід підбирати таким чином, щоб вона не перешкоджала вільному переміщенню, а також не загороджувала вікна та двері. Щоб комфортно перебувати на балконі або лоджії з меблями, слід залишати відстань між стінами та іншими предметами щонайменше півметра.
Ідеальним варіантом будуть складні компактні моделі або меблі-трансформери. Для приміщень на сонячній стороні вибирається такий матеріал, який матиме стійкість до впливу сонячних променів (інакше зовнішній вигляд виробів швидко прийде в непридатність).
Крім цього, матеріал повинен мати гарний ступінь вологостійкості, для відкритих балконів - підвищений. Добре підійдуть моделі із МДФ або ЛДСП. Якщо є бажання використовувати натуральні матеріали, наприклад, дерево, його необхідно покрити спеціальним лаком для захисту від вологи та сонця, але для відкритих балконів вони все одно не підійде. Тут краще встановлювати пластикові або металеві меблі.
Варіанти із пластику подобаються не всім, однак у них є свої переваги: зовнішній вигляд виробів різноманітний за фактурою та формою, меблі мають невелику вагу та легко переносить погодні умови, крім того, ціна у них зазвичай невисока.
Також варто враховувати дизайн балкона/лоджії. Оскільки інтер'єр балкона буде видно з кімнати, колірну гаму краще вибирати так, щоб вона гармоніювала з внутрішнім оздобленням. Рекомендується підбирати меблі під колір стін. Якщо вони оброблені під цеглу, до них добре підійдуть ковані металеві меблі, якщо стіни пофарбовані - будь-який матеріал буде доречним.
Конструкційні особливості меблів
Існує кілька типів конструкцій:
- Стаціонарна. Зазвичай, вона збирається один раз і не переноситься з місця на місце. До таких варіантів відноситься, наприклад, шафа. Її можна зібрати на лоджії, але, щоб забрати її звідти, знадобиться розбирання. Стаціонарні меблі – не найкращий варіант для балкона. Вони часто громіздкі та коштують дорого.
- Вбудована. Цей тип меблів взагалі не можна винести з приміщення, оскільки вони кріпляться до стін. Вони компактніші, ніж стаціонарні, коштують дешевше, а вбудовані стелажі будуть ефектно виглядати на лоджії.
- Переносна або складна. Такі моделі можна розбирати-складати багато разів. Ідеальний варіант для лоджії та балкона, адже за поганої погоди меблі можна просто скласти й занести в кімнату.
- Підвісна. Цей тип кріпиться до стелі. Підвісні крісла легкі й не займають багато місця, а в інтер'єрі виглядатимуть гарним доповненням.
- Кутова. Кутові шафи досить місткі й можуть бути стаціонарними та вбудовуваними. Доповнити композицію можна кутовими тумбами та диванами.
- Меблі-трансформери. Дуже компактні. Найпопулярнішими є шафи із вбудованими ліжками. Такий варіант підійде, якщо у вас часто ночують й спальних місць не вистачає.
Варіантів, як облаштувати балкон або лоджію, безліч. Головне, правильно підібрати матеріал виробів та їх конструкцію, і тоді у квартирі надовго з'явиться новий затишний куточок.