Як вибрати вершкове масло?

  • Переглядів: 195Вершкове масло - цей той продукт, який в обов'язковому порядку повинен бути присутнім на столі кожної людини. Адже в ньому містяться всі необхідні для людини мікроелементи тваринного походження і цінні вітаміни. Тому, зовсім не хотілося б в магазині або на ринку купувати фальсифікат.

Збираючись на ринок або в магазин за маслом, озбройтеся декількома корисними порадами по його вибору:

1. Не варто купувати масло, якщо на упаковці написано «Маслечко», «М'яке маслечко», «Легке маслечко». Якщо масло купується на ринку, то запитайте назва у продавця, попросіть документи. Під такими легко-м'якими назвами ховається спред. Спред - це суміш, що складається з тваринних і рослинних жирів, присмачена ароматизаторами та смаковими харчовими добавками. Одним словом, щось на зразок маргарину. Якщо до складу масла входить масло рослинне, то це, як правило, масло пальмове, пальми - ядрове або ж кокосове. Для організму людини ці масла користі не приносять, поміркуйте самі, століттями їх люди в їжу не вживали взагалі. Навіщо ж тоді взагалі виробник додає їх до складу масла? Тільки тому, що в результаті продукт виходить пластичним і дешевим. До речі, якщо ви шукаєте якісне вершкове масло, то дивіться на сайті bilozgar.ua на представлену продукцію.

2. Вимагайте у продавця документи! Адже відповідно до законів дозволено, щоб покупці були проінформовані про склад і виготовленні продукту, який вони збираються придбати. Ось тільки в наш час закони не дотримуються і замість якісного товару, покупцеві все частіше «втюхують» фальсифікат.

3. Запам'ятайте, якісне масло повинно бути виготовлено за ДСТУ, але ніяк не по ТУ. 

4. Зверніть увагу на назви масел, які Вам пропонує продавець. Назва добротного масла повинно так і звучати «Масло» або ж запатентовані назви улюблених масел - «Масло вершкове», «Масло селянське» і т.д.

5. Склад масла повинні входити тільки продукти, виготовлені з коров'ячого молока, це, наприклад, молочний жир, вершки, молоко та інше. Якщо помітили в складі рослинний жир, то це масло вже якісним не назвеш.

6. Жирність. Якщо масло виготовлено за класичним рецептом, то його жирність повинна бути від 80 до 85%. Бувають масла з жирністю, яка коливається від 50 до 79%. Ось тільки до складу такого масла будуть входити ароматизатори, каротин і консерванти, куди вже без них!

7. Візьміть за правило, не брати масло, упаковане в поліетиленову плівку або ж на вагу, де немає доступу до вивчення складу і інформації про продукт, особливо, якщо немає ще й відомостей про виробника.

8. Якщо Ви купуєте масло тільки на ринку, так би мовити, магазину не довіряєте або ж на узбіччі доріг з рук, у бабусь, то пам'ятайте: в розрізі масло слабо блискуче з мінімум крапельок вологи, колір продукту повинен бути від білого до світло-жовтого, шматочок масла однорідний, без крупинок, тріщин, дірочок і так далі.

9. Помітивши у масла неприродно яскравий жовтий колір, відразу варто для себе зрозуміти, що у продукту відбувається процес окислення. Особливо, якщо колір помітний по краях шматочка.

10. У зимовий період масло, як правило, має білий світ, а ось влітку, світло-жовтий. А все тому, що корови їсти не солому, а свіжу траву.

11. Масло дуже яскраве, насичено жовте - виробник використовував барвник. Головне, щоб не хімічний! З харчовим ще як-небудь порозуміємося.

12. Перевірити якість масла можна прямо у себе вдома. Пробуйте заморожене масло розрізати (розколоти) ножем. Подивіться на краю зламу: у масла високої якості, краю будуть нерівними, а у спреда рівні, він ріжеться без зусиль, досить легко.

13. Спред від масла можна відрізнити: він білий, глянсовий, як скло. Швидко тане. Спробувавши спред, Ви відчуєте в роті крупинки.

Як зберігати масло?

У звичайній упаковці, в якій масло і продавалося, воно може зберігатися до 10 діб. А ось якщо продукт загорнути у фольгу, то його можна зберігати до 20 діб в холодильнику.

При температурі від -12 до +6 градусів, в холодильнику, масло може пролежати до 3-х місяців без втрати смакових якостей.

Бажано масло зберігати в щільно закритій упаковці, бо воно відмінно вбирає сторонні запахи.

2011-2020 Всі права захищено.
При копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт myslinsky.org обов"язкове, інакше - знайду і руки відірву :)
Designed by Me (or not).
Головна | Контакти | Про автора