Як вибрати хороший чай і визначити його якість?

 • Переглядів: 129


Лише глянувши на чайну заварку, ви можете отримати уявлення про її якість. «Пил з листя, шматочки гілок і незрозумілі домішки» навряд чи можна назвати якісним і смачним чаєм. Як вибрати хороший чай і зуміти визначити його якість самостійно, ви дізнаєтеся в цій статті.

Якщо чай упакований, і на нього подивитися неможливо, зверніть увагу, що елітні сорти чаю зазвичай поміщають в бляшані запаковані коробки, або банки - їх і підробити ще тяжче й зберігати чай зручно. Чай середньої цінової категорії розфасовують в картонні коробки, іноді з прозорим віконцем. Природно, пакетований чай - це те місце, де можна ретельно приховати підробку, тому що неможливо буде подивитися, яка там всередині заварка чаю.

Від чого залежить якість чаю?

Якість чаю багато в чому залежить від того, де він росте, і від того, в який час і навіть ким він зібраний. Професіонали, які досліджують якість чаю, виділяють кілька показників:

 1. Зона, в якій вирощують чай (береться до уваги клімат, а також висота над рівнем моря і властивості ґрунту);
 2. Велику роль має термін і час збору врожаю;
 3. Погодні умови потрапили на сезон;
 4. Спосіб збору врожаю (для якісного чаю беруть тільки перші два листи і нирку, для нижчого сорту збирають інші листя чаю теж);
 5. Метод переробки та її ретельність;
 6. Спосіб змішування листочків і січки (купажування);
 7. Розмір чаїнок готового чаю після всіх процедур.
До речі, червоний чай купити радимо у спеціалізованому інтернет-магазині.

За характером механічної обробки наші чорні і зелені чаї діляться на кілька видів:

 • розсипні;
 • пресовані;
 • підвид для швидкого приготування - чайні екстракти.

Найбільш популярні серед любителів чаю - розсипні, або, як їх ще називають, байхові чаї. Назва «байховий» походить від китайського «бай-хао» - «біла вія». Так романтично і поетично називають ледь розпустилася бруньку чаю з легким, ледве помітним білим пушком, що надає аромату чаю особливу неповторність і тонкість. Якщо ви використовуєте чай для краси в косметичних процедурах, то може підійти практично будь-який сорт, але для чаювання чай з добавками або без потрібно підбирати дуже уважно.

Як вибрати хороший чай в магазині?

Для того щоб прямо в магазині визначити хороший чай, чи ні по упаковці, треба скрупульозно розглянути її і маркування. Якість чаю неможливо визначити повністю і однозначно, тримаючи в руках закриту упаковку.

Увагу потрібно звернути на те, чи зазначений виробник продукту, або тільки місце розфасовки, чи є телефон і повна адреса виробника, чи міститься інформація про умови зберігання та спосіб заварювання, термін придатності, маса, походження чаю, класифікація чаю і звичайно ж упаковка повинна бути гігроскопічною.

Характеристику та якість чаю можна визначити, якщо на упаковці не вказані знаки міжнародної класифікації чаю. Але якщо ви розглядаєте закордонний продукт, то повинні звернути увагу на рівень класу чаю.

FTGFOP - практично найкращий чай. В межах цього сорту існує ще розділ його на великолистовий, середньо і дрібнолистовий. Ця класифікація дозволяє сказати, що в пачці знаходиться цілісний лист, а не різаний, або крихти.

До цієї ж класифікації відносяться і такі маркування OP, P, FOP, GFOP, TGFOP. Спробуйте запам'ятати хоча б основу даної класифікації, яка свідчить про високу якість чаю з цілісного листа. Різні види цього сорту відрізняються лише способом скручування і розміром.

Якщо ви вибираєте хороший чорний чай, звертайте увагу на розмір чаїнок і їх колір. Вони повинні бути рівного відтінку з тьмяним блиском. При виборі якісного зеленого чаю, також потрібно звертати увагу на цілісність чайного листа, відсутність крихти і запах. В обох випадках в сухій заварці не повинні бути присутніми сторонні запахи.

Правила приготування чаю

При правильному приготуванні чаю потрібно пам'ятати, що заварку можна заливати лише один раз, бо при повторному заварюванні, кількість корисних речовин знижується на 70%. Уже після покупки ви зможете самостійно оцінити чай за такими характеристиками, як настій, колір настою, фортеця, аромат, смак, зовнішній вигляд листа, який завариться і покаже всю свою красу.

Після дегустації можна зробити остаточний висновок про те хороший чай, чи ні, хоча часто різні люди вважають за краще різні сорти чаю.

2011-2020 Всі права захищено.
При копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт myslinsky.org обов"язкове, інакше - знайду і руки відірву :)
Designed by Me (or not).
Головна | Контакти | Про автора