Як правильно вибрати дитячі іграшки?

- Переглядів: 544
Важко уявити маленьку дитину, у якого не було б іграшок. Ще до своєї появи на світло, карапуза чекають перші брязкальця і пищалки. І з кожним днем їх стає все більше і більше. Та й сучасний ринок не встигає за новинками в «іграшкової» індустрії. Ось тільки як грамотно вибрати своєму малюку або малюкові, до якого йдете в гості, правильну іграшку не завадило б розібратися. Власне кажучи, цьому і присвячена ця стаття.
Отже, починаємо наш тест - драйв...
По - перше, зовнішній вигляд самої іграшки повинен бути привабливим. Іграшка не повинна мати гострих кутів або бути кислотно - отруйного кольору. Ще, вона повинна викликати посмішку і не мати сумного виразу (наприклад якщо це лялька або «звірятко»).
По - друге, матеріал, з якого виготовлений товар повинен мати сертифікацію і дозвіл для даного віку дитини (дерево, тканину, пластмаса і т.д.). Особливу увагу варто приділити іграшок з пластмаси, так як досить поширені вироби з додаванням полівінілхлориду (ПВХ), в який додають спеціальні пластифікатори для додання пластичності продукції, що є дуже небезпечним чинником для дитячого здоров'я.
Оскільки при попаданні в організм, фталати мають властивість накопичуватися і викликають хронічні захворювання. Євросоюз давно заборонив їх виробництво на території своїх держав, але на нашому ринку по -, як і раніше їх не стає менше. Чесні виробники вказують в сертифікаті і на самій іграшці знак трикутника, що складається з трьох вигнутих стрілок, всередині якого написана цифра «3», або маркування типу «PVC», «VINIL» - що вказує на наявність полівінілхлориду в складі матеріалу. Однак, це стосується добропорядних виробників, тому відсутність даних покажчиків не означає, що іграшка якісна! Ще, ПВХ часто використовують китайські «умільці», такі іграшки дуже приємні на дотик (ніж - то нагадують оксамитову шкіру), але будьте уважні, вони далеко не безпечні! Також, фарба товару повинна бути міцною (не бруднити руки і змиватися водою).
По - третє, у іграшок для малечі не повинно бути дрібних і рухливих деталей. Очки, шнурочки і інші елементи необхідно заздалегідь перевірити на міцність кріплення. Якщо це м'які игрушки на любой возраст, зверніть увагу на якість швів і ниток, а так само на те, як рівномірно вони наповнені синтепоном або штучним хутром. Гарненько прощупайте іграшку на предмет сторонніх і гострих деталей всередині. Якщо є короткий ворс, його краще протестувати на здатність «видирання», що дуже люблять дітки. А ось від виробів з довгим ворсом варто утриматися, так як він вбирає пил і може служити причиною алергії. Категорично заборонено дітям до трьох років купувати іграшки на кшталт «кіндер - сюрпризу», дрібні конструктори, мозаїки тощо
По - четверте, зверніть увагу на запах вироби! Іграшка не повинна мати неприємного запаху або нехай навіть приємного, але яскраво вираженого! Ну, і по - п'яте, звуки, що видаються іграшками не повинні бути різкими, занадто гучними або страшними. Краще зупинити свій вибір на спокійних, мелодійних і музичних виробах.
Тепер, найголовніше, в магазині продавець зобов'язаний за Вашою вимогою надати Вам сертифікат якості на продукцію! У ньому відображається вся необхідна інформація: країна - виробник, вікові обмеження, термін придатності і рекомендації по догляду за товаром. А так же в сертифікаті міститься номер партії період дійсності даного документа. І, наостанок, купивши «правильну» іграшку, не забудьте її ретельно вимити, перш ніж віддати малюкові.